Natalia Kowalska przed wyścigiem w Brnie

13. i 14. runda wyścigów Formuły 2 odbędzie się na czeskim torze w Brnie. Natalia Kowalska po trudnym weekendzie w Brands Hatch zapowiada powrót na punktowane miejsca.

Natalia Kowalska przed wyścigiem w Brnie.
fot. Cyfra +

Tak blisko Polski zawody Formuły 2 jeszcze się nie odbywały. Zapewne wielu fanów sportów motorowych
wybierze się do sąsiedniego Brna by obejrzeć wyścig z udziałem Polki. Dla zawodniczki Cyfry + F2 Racing obecność kibiców to dodatkowy, pozytywny bodziec do jak najlepszej jazdy.
– Miło jest widzieć polskie flagi i polskich kibiców. To zawsze mobilizuje i sprawia nieziemską przyjemność. Obiecuję, że dam z siebie tyle, ile będę mogła,  a wynik przyjdzie sam – mówił młoda zawodniczka F2.

Natalia nigdy wcześniej nie jeździła na torze w Brnie. Do ścigania się na obiektach, których nie zna, zdążyła już przywyknąć.
– Z tego co wiem jest to średnio szybki tor z kombinacją zakrętów lewo-prawo. Brzmi to dosyć zwyczajnie, warto jednak wiedzieć, że większość torów wyścigowych ma zakręty głównie w jedną stronę. W Brnie jak widać jest inaczej – opisuje Natalia.

W czasie swojego ostatniego wyścigu w Brands Hatch Natalia z powodu zsuniętego na prawe ramię pasa prowadziła bolid tylko lewą ręką, co spowodowało przeciążenie mięśni. Po rywalizacji konieczna była wizyta u lekarza i odpowiedni dobór ćwiczeń, żeby zniwelować skutki tej heroicznej jazdy. Obecnie Natalia jest już w formie.
– Jestem w pełni gotowa na weekend w Brnie. Zarówno z punktu widzenia kondycyjnego jak i taktycznego. Z wyścigu na wyścig coraz więcej wiem o bolidzie F2, coraz lepiej się rozumiemy, mam nadzieję, że to będzie procentować – podsumowuje Kowalska.

fot. Cyfra +

piątek, 30 lipca  11.15 – 1. trening,  15.15 – 2. Trening
sobota,  31 lipca    9.15 – kwalifikacje do 1. wyścigu,  
13.10 – 1. wyścig (na żywo w Eurosport)
niedziela, 1 sierpnia   8.55 – kwalifikacje do 2. wyścigu
15.50 – 2. wyścig (na żywo w Eurosport 2)

Wyścigi można oglądać także na żywo na stronie www.formulatwo.com.

Formuła 2 to cykl międzynarodowych wyścigów, organizowanych od 1948 roku, będący kopalnią talentów i swoistym zapleczem dla najbardziej prestiżowych zawodów motorowych świata, czyli Formuły 1. Zdobywca tytułu Mistrza Formuły 2 sezonu 2010 weźmie udział w testach zespołu Williams F1.

Kolejne wyścigi Formuły 2:
30 lipca – 1 sierpnia, Brno, Czechy, runda 13. i 14.
3 – 5 września, Oschersleben, Niemcy, runda 15. i 16.
17 – 19 września, Valencia, Hiszpania, runda 17. i 18.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

można gdzies jeszcze kupic bilety?? i za ile??:)

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

można gdzies jeszcze kupic bilety?? i za ile??:)

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze