Natalia Grabe-Zaremba – Kierowca Roku 2011

W ocenie pilota Tomka Kuchara - Daniela Dymurskiego, jurora konkursu Defensywni Kierowcy - Bezpieczne Auto Firmowe, to właśnie kobieta zasłużyła na miano Kierowcy Roku 2011, bo wyróżniała się przewidywalnością zachowań i spokojem.

Znamy już Kierowcę Roku 2011 programu www.defensywnikierowcy.pl – Bezpieczne Auto Firmowe – tytuł przyznany został Natalii Grabe-Zarembie, właścicielce szkoły jazdy. Drugie miejsce w tegorocznej edycji zajął Sławomir Kwarciak, egzaminator wewnętrzny w centrum szkolenia kierowców. Na najniższym stopniu podium stanął Rafał Hampel, przedstawiciel handlowy.

Natalia Grabe-Zaremba – Kierowca Roku 2011 to trzecia kobieta, która zwyciężyła w kolejnych edycjach konkursu, w latach 2008-2011.

– Zwyciężczyni, poza umiejętnościami, wyróżniła się na tle innych kierowców przewidywalnością zachowań i spokojem – ocenił Daniel „Lopez” Dymurski, doświadczony rajdowy pilot Tomasza Kuchara, juror konkursu.

Natalia Grabe-Zaremba – laureauta konkursu…
fot. Goodyear
… z przedstawicielką Goodyear Polska.
fot. Goodyear

Tegoroczna formuła konkursu Kierowca Roku nieco różniła się od poprzednich edycji i miała silniejszy akcent praktyczny.

– Najpierw kierowcy musieli ukończyć kurs on-line dotyczący zasad defensywnej jazdy. Później przedstawiali oni swoje propozycje dotyczące 11. przykazania uzupełniającego Dekalog Defensywnego Kierowcy. Finaliści natomiast musieli pokazać, że umieją w praktyce zastosować zasady takiej jazdy – powiedział Mariusz Murzyński, prezes wydawnictwa IPM, organizatora konkursu.

Finaliści Konkursu przeszli szkolenie teoretyczne, podczas którego instruktorzy Akademii Bezpiecznej Jazdy Tomasza Kuchara – Krzysztof „Wincent” Wincentowicz i Daniel „Lopez” Dymurski – przekazali im cenne wskazówki dotyczące zasad defensywnej jazdy oraz przyjaznej dla środowiska naturalnego (eco driving). Zasady jazdy defensywnej to nie tylko bezpieczeństwo, ale również kultura na drodze, natomiast znajomość zasad eco drivingu – nowości w programie szkolenia – może bezpośrednio przełożyć się na zawartość portfela kierowców.

fot. Goodyear

Przedmiotem zmagań praktycznych w ostatnim etapie Konkursu była natomiast defensywna jazda w wydaniu miejskim. Całość odbyła się w Warszawie – mieście, w którym jest najwięcej samochodów, remontów, nie brakuje też… niekulturalnych kierowców. Dziesięciu finalistów konkurowało na warszawskich ulicach, a jury w swoich ocenach brało pod uwagę zarówno przygotowanie kierowcy przed wyruszeniem w trasę, jak i zachowanie za kierownicą: płynność prowadzenia, stosowanie technik z zakresu jazdy ekologicznej czy przewidywanie sytuacji na drodze.

 

Dekalog Defensywnego Kierowcy

1.      Bądź uważny!

2.      Stosuj zasadę ograniczonego zaufania!

3.      Ustąp pierwszeństwa!

4.      Nie pędź!

5.      Nie prowadź osłabiony!

6.      Zapinaj pasy!

7.      Nie przejeżdżaj na czerwonym świetle!

8.      Prowadź precyzyjnie!

9.      Rozluźnij się

10.    Nie śpij!

Kierowca defensywny to kierowca odpowiedzialny. Realistycznie ocenia własne możliwości. Kontroluje swoje emocje i jest tolerancyjny wobec innych kierowców, a także pieszych. Dostosowuje prędkość do warunków na drodze i do stanu swojego organizmu. Nie prowadzi pod wpływem alkoholu, leków czy narkotyków. Zapina pasy. Zachowuje bezpieczną odległość od pojazdu poprzedzającego. Jest uważny i przewidujący. Jeździ tak, aby chronić własne życie i nie być zagrożeniem dla innych.

Celem programu defensywnikierowcy.pl – adresowanego w pierwszej kolejności do kierowców aut firmowych – jest teoretyczne i praktyczne szkolenie kierowców z zasad jazdy defensywnej. Kurs e-learningowy uczy zasad jazdy defensywnej i w ciekawy sposób pozwala je przyswoić. Ogólnopolski program na rzecz bezpieczeństwa drogowego został zainaugurowany na początku 2008 r.

Strona internetowa programu defensywnikierowcy.pl jest dostępna przez cały rok, umożliwiając internautom nieprzerwany dostęp do bieżących informacji, filmów, testów i e-learningu. Można na niej także obejrzeć relację z finału zmagań o tytuł Kierowcy Roku 2011. Partnerem akcji jest Goodyear.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze