Natalia Florek w klasie mistrzowskiej w wyścigach motocyklowych!

"Co sezon stawiam sobie nowe wyzwania - tym razem mocno podwyższyłam poprzeczkę - przeszłam z Pucharu Polski z klasy Rookie 600 do klasy mistrzowskiej - Superstock 600 Junior" - pisze w specjalnej relacji Natalia Florek - zawodniczka startująca pod patronatem Motocaina.pl

Udany Natali Florek debiut w nowej klasie.

W miniony weekend odbyła się pierwsza runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski. Dla mnie była to podwójna runda – wyścig w sobotę i w niedzielę.

Nowa maszyna, lepsze opony
Wyścig był połączony z klasą Supersport 600. Po ostatnich zmaganiach w sezonie 2010, podczas których jechałam użyczonym motocyklem przez Adriana Paska (Yamaha R6), byłam pod wrażeniem tej maszyny, sposobu, w jaki się prowadzi. Dlatego też w sezonie 2011 mój wybór padł właśnie na R6. Jeśli chodzi o ogumienie, to w ubiegłym roku testowałam różne opony. Wiedząc, co najbardziej przypadło mi do gustu, w tym sezonie bezapelacyjnie wybór padł na Pirelli Diablo Supercorsa.

Yamaha R6 idealnie składa się w zakrętach.

Praktycznie bez przygotowania, ale…
Przed pierwszą rundą byłam tylko na jednym teście na torze Poznań – to zdecydowanie za mało, aby poznać nowy motocykl. W czwartek przed weekendem wyścigowym odbyłam dwa treningi, w piatek jeden i od razu pierwsza kwalifikacja. W sobotę kolejna – moje czasy nie były jeszcze tak dobre, jakie uzyskiwałam na CBR 600 RR. Jednak w wyścigu nawiązałam walkę z zawodnikami, którzy już kolejny rok jeżdżą w klasach mistrzowskich – zrobiłam swój życiowy czas – 1:40:474!

Świetne rezultaty!
Ukończyłam pierwszy, sobotni wyścig, na 4 pozycji. Niedzielny wyścig również  owocny – 5 miejsce. Zawodnik poprzedzający mnie – Michał Orlikowski, wygrał ze mną zaledwie  0,046 sekundy! Niemalże równo minęliśmy linię mety – taki jest sport.

Uwaga, Natalia się zbliża! 😉

Ale od poczatku… Po słabym starcie goniłam litewskiego zawodnika, Jekabsons Maris z klasy Supersport. Po wyprzedzeniu go byłam bardzo blisko Michała Orlikowskiego. Wyminęłam go na cztery kółka przed metą. Na ostatnim okrążeniu poddałam się jego naporom; wtedy jechał wolniej i ciaśniej, dlatego trudno było go wyprzedzić.

Mimo wszystko wiem, że na następnej rundzie, jeśli wszystko dobrze pójdzie, to poradzę sobie z tym i nie tylko z tym zawodnikiem. Najbardziej ucieszył mnie mój kolejny rekord – znów życiówka w  drugim wyścigu – 1:40:119. Szybko uczę się nowego dla mnie motocykla – Yamaha R6 prowadzi się bardzo lekko, ma świetną geometrię.

Dziękuję firmom wspierającym mnie – marce kasków motocyklowych SHOEI, firmie transportowej afa-trans.pl, Pirelli.pl, laboratorianatury.pl, Blackhorse, radio Merkury, durczakdesign.com oraz motocaina.pl.  Teraz myślę już o weekendzie 21-22 maja – II rundzie WMMP 2011 w czeskim Brnie.

Kibiców zachęcam do przyjazdu!

Klasa SUPERSTOCK 600 Junior

  Nr Zawodnik/Competitor
Sponsor/Sponsor
Kierowca/Driver
Klub/Club
Nar
Nat
Sprzęt
Make
Punkty
Points
1
Runda
Poznań(PL)
07.05
2
Runda
Poznań (PL)
08.05
1 74 KOROBACZ Mateusz
Yamaha Poland Position
KOROBACZ Mateusz
A.Wielkopolski
PL Yamaha R6 53 27 26
2 16 WIELEBSKI Artur
Junior Team Recykl
WIELEBSKI Artur
A.Wielkopolski
PL Yamaha R6 36 16 20
3 76 WRÓBLEWSKI Jakub
Suzuki GRANDys duo Team
WRÓBLEWSKI Jakub
A.Wielkopolski
PL Suzuki GSX-R600 26 10 16
4 35 FLOREK Natalia FLOREK Natalia
A.Wielkopolski
PL Yamaha R6 24 13 11
5 55 ORLIKOWSKI Michał ORLIKOWSKI Michał
A.Wielkopolski
PL Suzuki GSX-R600 24 11 13
6 23 PASEK Adrian
Yamaha Poland Position
PASEK Adrian
Niezrzeszony
PL Yamaha R6 20 20 0

 

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Brawo! Ale szkoda że tylko 6 zawodnikow wystartowalo w klasie Junior 🙁 No i Pasio kare podwojna dostal ;/
Nie chce Ci wypominac wieku bo nie wypada ale za rok juz nie moglabys wystartowac w Junior pewnie dlatego taka decyzja.
Pozdrawiam Janek

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Powinnaś się chyba nazwać antyfan… Idealnie podcinasz skrzydła najbardziej utalentowanej zawodniczce wyścigowej w Polsce. Znasz lepszą? Dziewczyna korzysta z możliwości, pewnie Ty na jej miejscu wolałabyś się plasować w połowie stawki, tia.
Grunt to podtrzymywanie na duchu 🙂
Natalia jest the beeeeest!

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Tylko 6 ale w superstockach za Natalią było jeszcze kilka supersportów ,W sobotę była czwarta i pokonała wicemistrza Polski z zeszłego sezonu.Jeden trening przed sezonem ,nowy motorek ,brak sponsorów -kontra zawodnicy startujący po kilka sezonów z odpowiednim zapleczem i UKŁADAMI -niedzielny wyścig w wykonaniu Kuby .Poczekajmy do końca sezonu aż Natalia się rozkręci i dopasuje do nowego sprzętu .Myślę że nie jednemu chłopakowi będzie GŁUPIO

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

A ja znam lepsza 😉 MONIKA JAWORSKA ale zeby sie cos dowiedziec o jej obecnych sukcesach to trzeba poszukac na innych portalach motocyklowych ;/

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze