Nasze TOP 10 reklam samochodowych 2013 roku

Reklama dźwignią handlu - to wiadomo. Choć wydaje się, że producenci nie mogą nas już niczym zaskoczyć to zdarza się, że niektóre reklamówki zapadają w pamięć na bardzo długo - są tak działające na podświadomość. Oto nasz wybór najlepszych 10 reklam tego roku.

Słynna reklama używanych aut BMW z napisem: wiesz, że nie jesteś pierwszym, ale czy naprawdę Cię to obchodzi?
fot. BMW

Reklama kojarzyć się będzie zapewne każdemu z nas inaczej. Dla jednego to przerywnik na herbatę, w trakcie oglądania ulubionego telewizyjnego serialu. Kto inny pomyśli o niej jak o zbawieniu, gdy spóźnia się do kina (bloki zwiastunów i spotów trwają w multipleksach zazwyczaj około 30 minut przed seansem).

Osobiście uznaję reklamę przede wszystkim za dźwignię handlu. Nie tylko bowiem telewizja czy wielki ekran zarabiają na akcjach marketingowych. Wszyscy inni też! Trudno dziś znaleźć portal internetowy, który nie walczyłby o to, by na jego stronach pojawił się jakiś promocyjny przekaz. Atakujące nas opcje: zwiń, rozwiń, zamknij krzyżykiem, znajdź krzyżyk i zamknij – to codzienność przy przeglądaniu stron www – na szczęście nie na Motocaina.pl, która nie stosuje drażniących użytkownika praktyk.

Gazety również coraz większą część stron oddają sponsorom, a stacje radiowe audycje przerywają coraz dłuższymi blokami reklamowymi.

Jak się zmieniała reklama na przestrzeni lat? Zobacz najlepsze reklamy samochodowe 2010 roku.

Reklama jest wszędzie!

I choć możemy być zmęczeni natłokiem tego, co w dużym uproszczeniu nazwiemy marketingiem, to trzeba przyznać, że jest wiele reklam, które polubić można, i które zapadają w pamięć.  Tu oczywiście skupimy się na tych powiązanych z motoryzacją. Będą to przekazy promocyjne z 2013 roku. Dodatkowo przed nami Sylwester i 2014 rok tuż tuż, więc to dobry czas na pierwsze podsumowania.

Przygotujcie się więc na seans nie przerywany reklamami – seans składający się z samych reklam!

Oto nasza subiektywna pierwsza 10-tka reklam motoryzacyjnych 2013 roku (miejsca numerowane w kolejności zupełnie przypadkowej)

1. Wielu pupili i jeden koncern samochodowy. Genialne połączenie.

2. Lekkie nawiązanie motoryzacyjne  do pewnego wydarzenia w Wielkiej Brytanii. Z cyklu: znajdź podobieństwo.

3. Pewien włoski ‘najazd’ w wyśmienicie zrealizowanym spocie. Filmik z lekkim ‘pstryczkiem w nos’ dla innego narodu. Ach ta konkurencja…

4. Skoro jesteśmy przy temacie Italii, pozostańmy tam jeszcze przez chwilę. Mamma mia!

5. W połowie stawki coś  dla wielbicieli klasyki i … Chevroleta:

6. Dowód na to, że Smart to miejski wojownik. PS. najwięcej Smartów znajdziecie w Rzymie.

7. BMW o nietypowych funkcjach auta. Krótko, na temat i zabawnie.

8. Z cyklu ‘trochę śmiesznie, trochę strasznie’ – Hyundai Veloster.

9. Na naszą listę rzutem na taśmę wpisujemy Mercedesa i jego Magic Body Control:

10. Stawkę zamyka zaś  Audi ze swoją wizją przyszłości:

Każdy z was może stworzyć sobie swoją własną super 10-tkę reklam motoryzacyjnych. Zapraszamy. Niech lista powyżej dostarczy inspiracji.

Przy okazji tego artykułu należy wspomnieć o reklamach ponadczasowych, które raz na jakiś czas powinno się obejrzeć.  Ku przestrodze. Mój absolutny faworyt w tej materii poniżej:

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze