Paula Lazarek

TOP 12 podcastów motoryzacyjnych w sieci

Podcasty o tematyce motoryzacyjnej umilą czas podczas podróży samochodem, stania w korku, czy nawet na spacerze. Polecamy te z nich, ze sporą dawką motoryzacyjnych ciekawostek - oto nasze zestawianie podcastów motoryzacyjnych dostępnych na znanych platformach: Spotify, SoundCloud, Apple Podcasts oraz YouTube.

Spis treści

ELEKTRYCZNIE TEMATYCZNI

Zestawienie podcastów motoryzacyjnych rozpoczynamy od „Elektrycznie tematycznych”, czyli nowego podcastu o elektromobilności. Prowadzącymi są naczelna motocaina.pl Katarzyna Frendl oraz Paweł Pilarczyk z ITbiznes. Pierwszy odcinek możecie odsłuchać tutaj.

Podcast, poświęcony samochodom elektrycznym jak i zelektryfikowanym oraz wszystkiemu, co jest związane z ich użytkowaniem, będzie traktował także m.in. o kwestiach związanych z ekologią, ładowaniem czy zasięgiem tych aut, sposób myślenia zarówno licznej grupy osób, które nie miały jeszcze okazji osobiście prowadzić auta elektrycznego, jak i opinie kierowców, którzy mają już własne doświadczenie w prowadzeniu „elektryków” czy aut hybrydowych, m.in. posiadaczy lub użytkowników takich aut. W każdym odcinku zostanie poruszony inny temat i zostanie przestawiony w wyczerpujący sposób.

Więcej przeczytacie tutaj.

DODECHY.PL

DoDechy to potencjalnie najlepszy polski podcast motoryzacyjny prowadzony przez trójkę facetów, którzy o motoryzacji wiedzą wszystko… prawie. Możecie spodziewać się lekkiego podejścia do tematyki czterech kółek, sporej dawki wiedzy, częstych dygresji i ciężkich żartów. Dobre humory gwarantowane!

LINK: 

https://dodechypodcast.pl/category/dodechy-podcast/

https://dodechypodcast.pl/category/dodechy-by-night/

https://www.youtube.com/channel/UCHatD0ELjN_BOMTScRfJNHQ

PODWOZIE.COM

Motoryzacja to moja największa pasja. Moi rodzice twierdzą, że odkąd zacząłem mówić, mówiłem o samochodach. Tym kto wprowadził mnie w świat motoryzacji był mój tata, ale on jest fascynatem, a ja stałem się fanatykiem. Zawodowo samochodami zajmuję się od 2012 roku, przez moje ręce przewinęło się już ponad 800 samochodów nowych. Od 3 lat prowadzę firmę Currus Cars, której zadaniem jest doradztwo klientom klasy premium w zakupie i eksploatacji samochodów – jest to mój autorski projekt automotive concierge. Pracuję także w Autocentrum.pl jako dziennikarz, a wraz z Zacharem Zawadzkim od ponad roku na jego kanale ZacharOFF poruszamy kwestie związane z zakupem nowych samochodów, które odnotowały łącznie niemal milion wyświetleń. Podcast Podwozie to kolejny projekt, który daje mi możliwość mówić o motoryzacji wszystko to, co myślę. Bez cenzury, bez nacisków, bez hamulców.

LINK:

http://podwozie.com/

PÓŁ GODZINY Z GWIAZDĄ

To propozycja nie tylko dla miłośników samochodów, ale i dla wszystkich chcących pogłębić swoją wiedzę o motoryzacji, kupić auto lub poznać tajniki innowacyjnych rozwiązań. W każdym odcinku Rafał Jemielita wraz ze swoimi gośćmi będą poruszali pasjonujące tematy związanez przyszłością i historią Mercedes-Benz, techniką oraz trendamiw świecie czterech kółek.

LINK: 

https://soundcloud.com/user-421742932/3-dom-amg

https://podcasts.apple.com/pl/podcast/3-dom-amg/id1491733124?i=1000468772546

OSTRY ZAKRĘT – PODCAST ADAMA KLIMKA

Ostry zakręt – podcast motoryzacyjny Adama Klimka, który od lat w TVN Turbo przekonuje miliony Polaków, że mechanikę samochodową można po prostu kochać. Wywiady z gwiazdami, porady mechaniczne i opinie Adama Klimka na tematy nie tylko motoryzacyjne. 

LINK:

https://podtail.com/podcast/ostry-zakr-t-podcast-adama-klimka/

PO DRODZE – PODCAST

Podcast motoryzacyjny, ale w bardzo szerokim spojrzeniu. Bardziej o zjawisku, niż o konkretnych samochodach. Gdyby spojrzeć na rodzaje podcastów motoryzacyjnych jak na części czasopisma motoryzacyjnego, znalazłyby się te dotyczące nowości, testów, sportu i felietony. Mojemu podcastowi najbliżej do felietonów.

LINK: 

https://podcasts.apple.com/us/podcast/po-drodze-podcast/id1448129513?ign-mpt=uo%3D4&mt=2

https://www.stitcher.com/podcast/anchor-podcasts/po-drodze-podcast

MOTORYZACYJNY SKRÓT TYGODNIA

Motoryzacyjny Skrót Tygodnia to program, w którym Mikołaj i Patryk co tydzień dostarczają wam nowości ze świata motoryzacji oraz dyskutują o wszystkich tematach z nią związanych. Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś o supersamochodach, lubisz klasyki lub jesteś fanem aut elektrycznych, nie będziesz się nudzić!

AUTO PODCASTO – PODCAST MOTORYZACYJNY

https://podcasts.apple.com/us/podcast/id1462918397

MOTÓR ON AIR

Mateusz Cieślak, Kacper Majdan i Sebastian Mądrachowski zapraszają na motoryzacyjny podcast Magazynu Motór. Jesteśmy grupą medialną, w skład której wchodzi papierowy magazyn, portal internetowy i audycja w Radiu Centrum.

Podcast Motór on Air

ROSGADANI

ROSgadani – audycja prowadzona przez trzech oryginalnych osobników: Radosław Chróściński – entuzjasta motoryzacyjny oraz kolekcjoner retro gier i konsol, Oskar Niklas – PC-towiec oraz wielbiciel gier fantasy i MMO, Sławomir Miklas – filozof oraz fan J.R.R. Tolkiena.

https://open.spotify.com/show/66Sfw5PWLyyBwIxh07CcB6

JEDŹMY GDZIEŚ – KUBA PRZYGOŃSKI I HUBERT JASKÓLSKI

W tym wypadku słowo “prowadzący” jest jak najbardziej na miejscu. Kierowca rajdowy Kuba Przygoński i motoryzacyjny entuzjasta Hubert Jaskólski przewiozą Was po świecie dwóch, czterech, sześciu a może nawet i więcej kółek. Od wizyt na rajdach przez nowinki technologiczne po opisy klasycznych modeli. Zatem parafrazując pamiętny kawałek Waszafskiego Deszczu, “Teraz dawaj na newonce-a, jedźmy gdzieś…”

https://open.spotify.com/show/7mLrir9EDOrUrvmVZPby8q

https://www.newonce.radio/jedzmy-gdzies

SAMOCHÓD W FIRMIE – PIOTR SMOLEŃ

Chcesz rozwijać swoją wiedzę w zakresie zarządzania flotą? Zapraszam! Jakie warunki trzeba spełnić, aby odliczać pełny VAT od kosztów eksploatacyjnych floty? Jakie są podstawowe akty prawne, które je regulują? Jak eco-driving oraz jazda defensywna wpływają na generowanie oszczędności w Twojej flocie? Co możesz zyskać, ile możesz zaoszczędzić? Na te i wiele innych pytań odpowiada Piotr Smoleń. 

https://podcasts.apple.com/gb/podcast/samoch%C3%B3d-w-firmie/id1499509104

https://i.navifleet.pl/samochod-w-firmie-podcast

Komentarze:

Peter - 11 lutego 2022

Auto podcast był dobry ale od roku zamieszczają nowe odcinki co 2 miesiące. A szkoda bo było miło sluchac

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Gratuluję, w bardziej nieczytelnej formie tej krypciochy dla vw nie dało się zrobić.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

No niestety, DoDechy już od roku nie nagrywa. Podcast padł a był najlepszym motoryzacyjnym polskim podcastem

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze