Nastolatek za kierownicą

Jesteś rodzicem nastolatka? Amerykańska organizacja AAA (American Automobile Association) przygotowała  kilka wskazówek, jak zwiększyć bezpieczeństwo twojego dziecka za kierownicą.

fot. Renault

Stowarzyszenie przestudiowało wypadki z udziałem młodych kierowców w latach 2005 – 2009 w okresie letnim. Badania te wykazały, że w czasie wakacji na amerykańskich drogach, miesięcznie ginęło 422 nastolatków. Dla porównania w innych miesiącach roku, liczba ta nie przekraczała 363 osób. AAA sugeruje rodzicom:

– Ogranicz jazdy oraz zbędne podróże – nastoletni kierowcy są trzykrotnie bardziej narażeni na śmiertelny wypadek, niż inne kategorie wiekowe. Ryzyko to jest największe w pierwszym roku prowadzenia samochodu.

– Szkolenia – w ramach aktywnego spędzania czasu, wybierz się z dzieckiem na jazdy doszkalające, zapisz je na dodatkowy kurs. Dzięki temu zdobędzie nowe doświadczenie (zapraszamy do Kobiecej Szkoły Jazdy – więcej informacji tutaj).

– Limit pasażerów – statystyki wypadków z udziałem młodych kierowców rosną wraz ze wzrostem młodych pasażerów poruszających się jednym samochodem. Pięć razy częściej dochodzi do wypadków, gdy w pojeździe są inne młode osoby, niż gdy autem porusza się tylko kierowca.

– Ogranicz jazdy w nocy – połowa wypadków ma miejsce między 21:00 – 24:00 w nocy.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze