Nakładki na pasy bezpieczeństwa dla najmłodszych

21 marca 2011
Jak sprawić, aby nawet dłuższa podróż samochodem była przyjemna dla najmłodszych pasażerów? Nakładka na pasy bezpieczeństwa może być rozwiązaniem, dzięki któremu Twoje dziecko miło spędzi czas podczas podróży.

Każdy maluch, będzie zadowolony mając przy swoim boku pluszowego kompana w podróży.

fot. Fulda

Dzieci rzadko kiedy odczuwają - w równej mierze co dorośli - radość z jazdy samochodem. Ciasna przestrzeń, krępujące pasy i monotonia to dla nich po prostu koszmar. Proponujemy gadżet, który można kupić w większości sklepów specjalizujących się w sprzedaży akcesoriów samochodowych i sportowych dla dzieci.

Nakładki na pasy bezpieczeństwa wykonane są z przyjemnych w dotyku materiałów. Ich zadaniem jest pokrycie pasa w miejscu styku z ciałem naszej pociechy i zapobieganie nieprzyjemnemu uczuciu, wywoływanemu przez kontakt z delikatną skórą np. szyi dziecka. Nakładki są dostępne w wielu kolorach i modelach. Niektóre z nich posiadają doczepioną trójwymiarową maskotkę. To zachęca najmłodszych do zapinania pasów, odwraca ich uwagę od nieprzyjemnego uścisku i urozmaica podróż. Sposób montażu nakładki jest bardzo prosty, wystarczy owinąć ją wokół pasa bezpieczeństwa i zapiąć na rzep. W ofercie kilku producentów możemy też znaleźć trójkątne nakładki ozdobione motywami z bajek, które montuje się na zatrzaski, a ich celem jest nie tylko umilenie podróży, ale także kontrola nad prawidłowym ułożeniem pasa bezpieczeństwa. 

Przykładowe wzory nakładek na pasy bezpieczeństwa

W obydwu przypadkach ceny atestowanych produktów zaczynają się już od 20 złotych. Za niewielką cenę można zwiększyć komfort podróżowania i sprawić dużą frajdę małemu pasażerowi.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!