Agnieszka Serafinowicz

Największy w Warszawie hub ładowania. Moc do 350 kW! Wkrótce otwarcie

Największy w Warszawie hub ładowania samochodów elektrycznych zaoferuje moc dotychczas niespotykaną w Stolicy.

Spis treści

Ekoenergetyka Polska S.A. to producent infrastruktury szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych. Polska firma ma już swoje produkty działające w 26 krajach, nas jednak bardziej interesuje fakt, że już niebawem w Warszawie zostanie uruchomiony najszybszy w stolicy hub ładowania o mocy do 350 kW. Za uruchomieniem tej instalacji stoi spółka EKOEN Sp. z o.o., która korzysta z infrastruktury wyprodukowanej przez Ekoenergetykę Polską S.A. Warszawski hub firmy EKOEN Sp. z o.o. to lokalizacja bardzo oczekiwana przez elektromobilnych ze stolicy kraju.

Hub ładowania Warszawa EKOEN

Największy w Warszawie hub ładowania – aktualnie trwają testy

O tym, że warszawski hub bardzo szybkich ładowarek wkrótce ruszy świadczy to, że infrastruktura jest już gotowa. Obecnie firma poinformowała o trwających testach, w których współpracuje marka Kia. Polski oddział koreańskiej marki dostarczył do testów ładowania egzemplarze modelu Kia EV6. Te samochody elektryczne oparte są na instalacji wysokiego napięcia 800 V, co oznacza, że są w stanie przyjmować duże ilości energii w krótkim czasie. Podczas testów – jak widać na otwierającym zdjęciu – jeden z egzemplarzy Kii był w stanie czerpać z zainstalowanej już ładowarki w warszawskim hubie ponad 233 kW energii.

największy w Warszawie hub ładowania - testowana KIA EV6

Największy w Warszawie hub ładowania – ile punktów?

Łącznie warszawska lokalizacja zapewni sześć stanowisk do ładowania, z czego trzy oferować będą maksymalną zapowiadaną przez EKOEN moc 350 kW. Ładowarki są już w pełni sprawne, ale cały hub czeka jeszcze na oddanie UDT (Urząd Dozoru Technicznego).

największy w Warszawie hub ładowania
Wcześniejszy hub EKOEN w Zielonej Górze (fot. EKOEN)

Największy w Warszawie hub ładowania – jaki adres?

W którym miejscu w Warszawie zlokalizowano najmocniejsze ładowarki w stolicy? Jest to HubHub w Warszawie, miejsce spotkań dla młodych przedsiębiorców i biurowiec w warszawskim „Mordorze” na Mokotowie, przy ul. Postępu 14.

Kiedy dokładnie otwarcie? Wszystko w rękach Urzędu Dozoru Technicznego. Zgodnie z przepisami UDT wykonuje badanie zatwierdzające dany obiekt techniczny w terminie do 30 dni od dnia złożenia wniosku o przeprowadzenie badania. Jeżeli jesteście zainteresowani jak wygląda procedura odbioru stacji ładowania krok po kroku, wyjaśnia to poniższe wideo:

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze