Największy biznes aut używanych rozkwita w rękach kobiety

Karolína Topolová, która obchodzi właśnie 5-tą rocznicę na stanowisku dyrektora generalnego AAA Auto, jest jedyną kobietą na czele dużej firmy zajmującej się handlem samochodami w Europie Środkowej. Pod jej kierownictwem firma sprzedała już ponad 320 000 pojazdów, obsługując dwukrotnie więcej klientów niż za poprzedniego zarządu.

W ciągu ostatnich pięciu lat liczba centrów AAA Auto zwiększyła się o dwanaście oddziałów (w tym na Węgrzech i w Polsce). Liczba oferowanych pojazdów w ramach grupy wzrosła do prawie czternastu tysięcy. Poziom zatrudnienia sięgnął 2400 osób.

Karolína Topolová była pomysłodawczynią nowej strategii AAA AUTO, charakteryzującej się wyraźnym ukierunkowaniem na klienta. Pierwszym jej punktem było utworzenie centrum obsługi klienta z 200 konsultantami. Ponadto nowa dyrektor generalna zmodernizowała oddziały i postawiła na rozwój usług dodatkowych. Po wdrożeniu nowej strategii w 2014 roku doszło do późniejszej transakcji z funduszem AbrisCapital Partners, któremu sprzedano udział większościowy o wartości przekraczającej sześć miliardów koron. Karolína Topolová stała się tym samym architektką jednej z największych transakcji na europejskim rynku aut używanych w ostatnich latach.

,,Rocznica pracy na stanowisku dyrektora generalnego uświadomiła mi, że czas naprawdę szybko leci. Ogromnie cieszę się, że w AAA Auto udało mi się dokonać w ciągu tych pięciu lat aż tylu pozytywnych zmian i to w szczególności w odniesieniu do obsługi klienta. A to jeszcze nie koniec i nasi klienci mogą się spodziewać kolejnych innowacji” – podkreśliła Karolína Topolová, dyrektor generalna AAA Auto.

Sukces Karolíny Topolovej odbił się szerokim echem w Czechach. Topolova została uhonorowana licznymi tytułami w uznaniu dla swoich zasług. Dwukrotnie znalazła się w rankingu 50 najbardziej wpływowych kobiet w czeskim biznesie magazynu ,,Forbes” oraz w prestiżowym zestawieniu TOP 25 kobiet czeskiego biznesu, jak również zdobyła wyróżnienie Lady Pro 2015. Pod jej kierownictwem spółka AAA Auto awansowała w klasyfikacji Czech Top 100 z 67. na 48. miejsce. Ponadto firmę nagrodzono ogólnoeuropejskim prestiżowym wyróżnieniem European Business Awards 2016/2017, jako drugą co do wartości firmę europejską pośród 33 biorących udział w konkursie krajów.

Swoją karierę w AAA Auto Karolína Topolová rozpoczęła w 1998 roku, biorąc udział w zakładaniu call center, które stało się jednym z najnowocześniejszych i największych w Republice Czeskiej. W 2006 roku awansowała na stanowisko Dyrektor HR w Grupie AAA Auto, równocześnie piastując funkcję dyrektora call center. Rok później została wiceprezesem spółki i uczestniczyła w procesie wejścia firmy na czeską i budapesztańską giełdę papierów wartościowych.

Karolína Topolová prywatnie jest zamężna i ma trzyletnią córkę. Pełni też funkcję Przewodniczącej Rady Administracyjnej Dziecięcej Fundacji Komunikacyjnej, która co roku wspiera finansowo ponad 40 dzieci, które w wyniku wypadku komunikacyjnego straciły jednego lub oboje rodziców. W wolnym czasie Karolína Topolová gra w siatkówę i jeździ na snowboardzie.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Co sie dziwić jak ludzi nie stać na nowe auta. Jak ktoś ma firme to jeszcze leasing sie opłaca ale dla zwykłego klienta ceny są zabójcze. Mnie sie udało używanego opelka kupić w dobrych pieniądzach, tylko klocki były do wymiany ale części delphi oe ogarnełem sobie i sam wymieniłem. Niski koszt utrzymania to dla mnie podstawa.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze