Najszybszy Trabant na świecie

Właściciele Trabantów to całkiem spora społeczność. Wśród egzemplarzy, które przetrwały do dziś, jest sporo rarytasów, takich jak model 601 wyposażony w silnik od Audi TT.

Żywot tego modelu rozpoczął się w latach 80. Czternaście lat temu wpadł w ręce pewnego entuzjasty marki, który postanowił go przerobić. Na początek zmieniono seryjną jednostkę dwucylindrową o pojemności 0,6 litra na motor pochodzący od Volkswagena Polo, którego pojemność to 1,1 litra. Jednak bardzo szybko okazało się, że to za mało. Właściciel postanowił „przeszczepić” do swojego Trabanta silnik o pojemności 1,3 litra, ale potem zdecydował się na jeszcze większą jednostkę z Golfa GTI.

Kilka lat temu, po rozbiciu własnego Audi TT, postanowił wykorzystać serce modelu i włożyć pod maskę Trabanta. W ten sposób powstał jedyny na świecie egzemplarz wyposażony w silnik 1.8 turbo, w którym napęd jest przekazywany na wszystkie koła. I do tego jeden z najmocniejszych, jakie jeżdżą po Europie. Pod maską drzemie 270 KM mocy i 369 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,5 sekundy. Co więcej, 200 km/h na liczniku pojawia się po 15,5 sekundy.

Zobaczcie, jak prezentuje się Trabant z silnikiem 1.8 Turbo w akcji.

 

 

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Na obecna chwile w Polsce stoi taki 4×4 560konny 😉

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

z tym najszybszy to przesada , jest sporo szybszych 🙂

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze