Najszybszy motocyklista na świecie?!

Nowy rekord prędkości na motocyklu uzyskał Bill Warner. Łamiąc barierę 500 km/h.

fot. archiwum Billa Warnera

Ponad dekadę temu Suzuki GSX1300R Hayabusa była oceniana, jako najszybszy seryjnie produkowany motocykl na świecie. Wówczas maksymalna prędkość 312 km/h była uznawana za astronomiczną, lecz dla jednego motocyklisty – Billa Warnera to było za mało.

Jego celem było osiągnięcie 300 mph, czyli w przybliżeniu 483 km/h, lecz jego niebieska strzała zaskoczyła go samego, gdyż rozpędził swoją Hayabuse do 502 km/h!

Bill stał się pierwszym człowiekiem, który „na” motocyklu przekroczył prędkość 500 km/h. Oczywiście rekord ten został wcześniej uzyskany przez streamlinery, które przypominają zamknięte kapsuły kosmiczne z dwoma kołami. Dlatego tym bardziej jesteśmy pełni podziwu za dokonanie tego czynu przez Warnera oraz jego 1000 konne Suzuki.

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji:

Najnowsze

Więcej mocy w Harleyach 2012

Harley-Davidson odkrył rąbek tajemnicy o nowościach, jakie nas czekają w sezonie 2012.

fot. Harley-Davidson

W motocyklach Softail i Touring oferowanych przez amerykańskiego producenta zostaną zastosowane silniki Twin Cam 103. Ta jednostka napędowa ma generować moment obrotowy do 134Nm, co według danych stanowi wzrost mocy o 6% w stosunku do poprzednich modeli.

W 2012 roku mają się odbyć również dwie premiery. Pierwsza modelu Dyna Switchback oraz druga specjalnej edycji V-Roda 10th Anniversary Edition, który celebrować będzie swoją dekadę na rynku. Jego głównym atutem będzie wyjątkowe malowanie Brilliant Silver Perl. Natomiast motocykl Harley-Davidson Dyna Switchback ma stać się uniwersalnym klasykiem, który w kilka sekund z motocykla turystycznego przekształcimy w miejski, dzięki możliwości błyskawicznego zdjęcia szyby oraz sakw.

Seria motocykli CVO (Custom Vehicle Operations) zostanie wzbogacona o odświeżone cztery modele: Road Glide, który zostanie wyposażony w nawigację oraz zestaw audio. H-D Softail Convertible będzie również posiadał system audio w tym motocyklu nie zabraknie także ABSu oraz tempomat. Kolejne dwa modele z rodziny CVO Street Glide oraz Ultra Classic Electra Glide, będą jak zwykle swoich użytkowników rozpieszczać wygodą, godną rasowych krążowników.

 

Najnowsze

” Chodź pomaluj mój świat..” – Citroen DS3 nowe opcje kolorów

Sprzedaż Citroena DS3 przekroczyła 100.000 sztuk. Z tej okazji  producent postanowił uczcić to wydarzenie w ekstrawagancki sposób, poprzez uruchomienie nowej gamy kolorów i wzorów dachu.

Wiele osób z pewnością zada sobie pytanie, czy kolorowy dach to jest rzeczywiście coś co klienci potrzebują najbardziej. Jednak wyniki sprzedaży DS3 mówią same za siebie. Wygląda na to, że czasy kiedy tylko tuningowane auta były kolorowe, a przeciętny Kowalski miał wybór jedynie pomiędzy czerwienią, bielą, zielnią i czernią już minęły.

 

Citroen DS3
fot.Citroen

 

Dlatego też dla uczczenia sukcesu DS3, Citroen postanowił wprowadzić dodatkowe wersje kolorystyczne. Różowy (fuksjowy) kolor dachu, do tego lusterka, gałka dźwigni zmiany biegów oraz poszczególne elementy wnętrza w tym samym kolorze to tylko nieliczne nowości jakie można odnaleźć w szerokiej gamie opcji personalizacji o nazwach takich jak „Flavio”, „Spirit” i „Flower”, które są dostępne dla DS3 od lipca.

 

Citroen DS3
fot. Citroen

I chociaż sam kolor różowy w odniesieniu do aut zawsze budził kontrowersje, co możemy poradzić na to, że wiele z nas chce się w swoim aucie poczuć niczym Paris Hilton. Oczywiście trudno porównywać jej Bentley’a do DS3, ale to chyba dobrze, że Ci z nas dysponujący nieco mniejszym budżetem mają alternatywę, aby choć małym stopniu poczuć, że ich samochód jest wyjątkowy.

 

Najnowsze

Mysz z logiem rumaka? – Asus WX Lamborghini

Współpraca Asusa i Lambo to nie tajemnica. Od lat pracują wspólnie nad tworzeniem ekskluzywnych laptopów i netbooków. Tym razem postawili na nieco prostszy gadżet - mysz komputerową ostrymi kształtami nawiązującą do samochodów włoskiego producenta.

Laserowej mysz jest bezprzewodowa i ma zasięg do dziesięciu metrów.  Z komputerem komunikuje się drogą radiową na częstotliwości 2.4GHz. Produkt posiada sensor laserowy i dysponuje czułością regulowaną w zakresie od 800 do 2500dpi.

Myszka dostępna jest w trzech wersjach kolorystycznych: biało-czarnej, żółto-czarnej i czarnej.

 

Mysz Asus WX Lamborghini kosztuje 80 dolarów.
fot. Asus

Nie tylko jej linie nawiązują do auta Lamborghini Concept S. Samochodową stylistykę podkreśla kółko do przewijania ma wygląd samochodowej opony przeznaczonej do wysokich prędkości.

 

Najnowsze

Suzuki otwiera się na motocyklistki

Brytyjski oddział japońskiego producenta motocykli Suzuki, postanowił stworzyć inicjatywę skierowaną tylko dla kobiet. Na swojej stronie internetowej otworzył dział „Girl Torque".

fot. Suzuki Motor

Motocyklistki na tej witrynie znajdą wszelkie informacje potrzebne przy zakupie motocykla. Strona ma zostać tak stworzona, że zarówno panie, które już wiele kilometrów przejechały w swoim życiu, jak i nowicjuszki będą czerpać cenne informacje dotyczące motocykli oraz nowinek ze stajni Suzuki. Według wstępnych planów Suzuki, motocyklistki znajdą także ciekawostki dotyczącej samej jazdy jednośladami, zarówno tymi sportowymi, jaki i turystycznymi.

Jak informuje brytyjski importer Suzuki na stronie nie zabraknie także sekcja, w której będziemy mogli zobaczyć najnowsze kolekcje odzieży motocyklowej skierowanej tylko dla Pań.

Najnowsze