Karolina Chojnacka

Najpopularniejszy kolor samochodu na świecie to… Zgadliście?

Kolor ten króluje już 10 rok z rzędu.

Przygotujcie się na werble… tu du, du, tu, du… najpopularniejszym kolorem samochodu na świecie jest biały! Co więcej, kolor ten jest najpopularniejszym kolorem samochodu na świecie już 10 rok z rzędu… Za nami więc dekada bieli.

Więcej niż jeden na trzy samochody zbudowane w 2020 roku był biały, uciekając znacznie od reszty stawki, zdobywając na rynku 38%. Kolor czarny zajął drugie miejsce z 19% udziałów, następnie był szary z 15% i srebrny z 9%. Oznacza to, że ponad cztery na pięć samochodów wyprodukowanych w 2020 roku są czarne, białe lub gdzieś pośrodku.

Przeczytaj też: Lakier, który nie boi się zadrapań

Raport został opracowany przez Axalta, firmę zajmującą się lakierami przemysłowymi, aby pomóc producentom samochodów przewidzieć trendy (i przypuszczalnie zwiększyć sprzedaż farb). Rzecznik Axalta powiedział:

Cieszymy się, że możemy udostępnić te dane … aby współpracować z naszymi klientami, aby ożywić dynamiczne kolory.

Tyle że to nie są naprawdę dynamiczne kolory, prawda?

Ameryka jest nieco bardziej kolorowa niż średnia światowa. Czarno-biało-szaro-srebrne widmo stanowi tam nieco mniejszą całość, na poziomie 77%. Kolejnymi najpopularniejszymi kolorami są w USA czerwony i niebieski. W Europie, Japonii i Korei Południowej niebieski plasuje się nieco wyżej na czwartym miejscu. Indie to jedyny region, w którym brąz i beż znalazły się w pierwszej czwórce. Zielony, żółty i pozostałe kolory są tak rzadkie, że są grupowane w kategorię „inne”, która oscyluje wokół 1-3%.

Jednak nie wszystko stracone. Axalta twierdzi, że kolor niebieski zyskuje na popularności, podczas gdy srebro traci. Kolorem roku Axalta jest Sea Glass, zielono-niebieski odcień inspirowany zbiornikami wodnymi.

Mimo to są to stosunkowo małe ułamki w porównaniu z monochromatycznymi molochami. Na razie więc, spodziewajmy się, że lokalne parkingi nadal będą przypominać armię szturmowców z filmu „Gwiezdne Wojny”.

Najpopularniejszy kolor samochodu na świecie

Przeczytaj też: Sztuczne ptasie odchody ochronią lakier samochodu?

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze