Najpopularniejsze modele 2017 roku w Polsce

Najpopularniejsze modele 2017 roku w Polsce
Rok 2017 był historyczny nie tylko dla odnotowującej kolejne rekordy Škody, ale i dla całego rynku samochodów osobowych w Polsce. Skoda była w minionym roku najchętniej wybieraną marką nowych samochodów w Polsce, a jej bestsellery, dwoma najpopularniejszymi modelami w naszym kraju.

Rok 2017 przyniósł 486 532 nowych rejestracji samochodów na polskich drogach. Dobra forma rynku w grudniu wzmocniła jeszcze trend wzrostowy, który przyniósł rekordowy wynik roczny. Osiągnięty rezultat poprawia ten z roku 2016 aż o 16,89% i stanowi najlepszy rezultat w XXI wieku.

Swój kluczowy wkład w osiągnięcie takiego sukcesu miała Škoda. W 2017 roku dostarczyła na polskie drogi 62 254 samochody, co stanowi przyrost o 19,04% wobec rezultatu osiągniętego w roku 2016, który zakończyła na pozycji lidera z 52 296 dostarczonymi samochodami. Na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy udział Škody w polskim rynku zwiększył się z 12,56 do 12,80%. Na pozycji lidera polskiego rynku pozostaje nieprzerwanie od 2009 roku. Marka osiągnęła także świetne wyniki na płaszczyźnie sprzedaży flotowej.

Największą siłą marki pozostają w Polsce niezmiennie jej dwa bestsellery - modele Fabia i Octavia. Obydwa modele do ostatniego miesiąca roku przodowały w statystykach rejestracji i rywalizacja o tytuł "numeru 1" polskiego rynku mogła się rozegrać tylko pomiędzy nimi. Ostatecznie liderem rynku okazała się Fabia, która notując 26,31% wzrostu zanotowała roczny wynik na poziomie 19 047 rejestracji. Minimalnie wygrała tym samym z większym modelem Octiavia, który w tym roku zanotował wzrost o 11,14%, do wyniku 18 856 dostaw.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji komentarze [ 1 ]
woznica 2018-01-22 11:35
Widze że co roku w zestawieniach te same modele sie przewijają. Też miałem suva europejskiej produkcji kupić ale dla porównania sie koreańczykiem przejechałem i już zostałem przy xlv. Cena konkurencyjna a wyposażeniem niczym nie ustępuje bardziej znanym markom
1
0
Odpowiedz
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.