Najmocniejszy w historii Peugeot RCZ R w Polsce – ceny

Peugeot Polska wprowadza do sprzedaży najmocniejszy w historii marki model - Peugeot RCZ R. Ile będzie kosztować?

Zaprezentowany podczas salonu we Frankfurcie we wrześniu 2013 Peugeot RCZ R jest najmocniejszym modelem seryjnym w historii marki. Nowy silnik o mocy 270 KM i  pojemności skokowej 1.6 l oraz wartości emisji CO2 w kategorii sportowych coupé ograniczonej do 145 g/km, mają zapewniać wersji RCZ R wyjątkowe parametry.

Peugeot RCZ R
fot. Peugeot

Samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,9 sekundy.

Peugeot RCZ R wnętrze
fot. Peugeot

Stosunkowo niską emisję dwutlenu węgla  uzyskano dzięki downsizingowi silnika, optymalizacji aerodynamicznej nadwozia oraz obniżeniu ogólnej masy pojazdu. Nowy silnik THP przy objętościowym wskaźniku mocy wynoszącym 170 KM/l plasuje się wśród najlepszych jednostek na świecie montowanych w samochodach seryjnych. Spełnia wymagania normy Euro 6.

Peugeota RCZ R wyróżnia specjalne zawieszenie z mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu Torsen.

Zmniejszonych rozmiarów kierownica, skrócona dźwignia zmiany biegów, specjalna aluminiowa gałka z czerwonymi detalami oraz nowe kubełkowe fotele opracowane przez Peugeot Sport, mają przyczyniać się do niezwykłych wrażeń z jazdy.

Obniżony środek ciężkości, poprawione właściwości aerodynamiczne (opór/docisk), specjalne zestrojenie zawieszenia (rozstaw kół, odległość i nachylenie kół, szersze 0,5 cala felgi) oraz opony Goodyear Eagle F1 Asymmetric 235 / 40 R19, zwiększają przyczepność i mają zapewniać wyjątkowe trzymanie się drogi.

Ceny Peugeot RCZ R 1.6 THP 270 KM rozpoczynają się od 153 000 złotych.

Cały cennik Peugeot RCZ w Polsce do pobrania poniżej (w materiałach dodatkowych).

Najnowsze

Plany Chiary Fontanesi na starty w sezonie 2014

Chiara Fontanesi obroniła swój tytuł mistzrowski w drugiej edycji Motocrossowych Mistrzostw Świata Kobiet FIM. Czy było ciężko i co planuje w 2014 roku opowiada w krótkiej rozmowie.

W zeszłym sezonie, w słowackiej miejscowości Šenkvice Chiara Fontanesi obroniła swój tytuł w drugiej edycji Motocrossowych Mistrzostw Świata Kobiet FIM. Jednak utrzymanie się na podium i obrona tytułu to nie jest proste zadanie.

To twoje drugie z rzędu zwycięstwo. W tym roku było trudniej, prawda?
Zdecydowanie tak, bo w tym roku wystartowała Meghan Rutledge, a Steffi Laier powróciła. Ona też jest mistrzynią i bardzo dobrze wie, jak zwyciężać. W tym roku bardzo silną zawodniczką była Natalie Kane, więc wszystkie moje konkurentki to bardzo mocne dziewczyny.

Jakie są twoje plany na rok 2014?
Na pewno wezmę udział w zawodach WMX, ale tylko w sześciu rundach. Szukam też różnych innych możliwości i zawodów, w których mogłabym wystartować. Może będzie to ADAC Masters, jeśli oczywiście będzie taka możliwość. Ściganie się z facetami naprawdę pozwala się wiele nauczyć i dlatego chciałabym też w 2014 roku móc się ścigać pośród nich, głównie po to, żeby się doskonalić. Będę też koncentrować się na tym, aby znowu obronić tytuł mistrzowski w WMX.

Co myślisz o połączeniu WMX z MXGP w 2014 roku?
To całkiem niezłe rozwiązanie, w jednym miejscu pojawia się nagle bardzo wiele osób. Ale dzięki temu mogę poczuć się jak w domu. Przykładem może być rywalizacja w MX3 – znamy się, lubimy, stajemy się wielką rodziną. W Czechach 7000 osób przyszło oglądać nasze zmagania. Im większe show, tym więcej ludzi chce je zobaczyć.

Chiara Fontanesi

Źródło: FIM

Najnowsze

„Czarna Wołga – kryminalna historia PRL” Przemysław Semczuk. Recenzja

Najnowsze

„Historia światowego transportu samochodowego” Robert Przybylski. Recenzja

Pojawiła się nowa publikacja o historii światowego transportu samochodowego.

Okładka książki „Historia światowego transportu samochodowego” autorstwa Roberta Przybylskiego.

W grudniu pojawiła się nowa pozycja ksiązkowa dziennikarza motoryzacyjnego i wieloletniego publicysty „Rzeczpospolitej” Roberta Przybylskiego, tym razem o historii światowego transportu samochodowego. Wcześniej autor opublikował wybitnie ciekawą historię amerykańskiej motoryzacji „Wielka Trójka i inni” (dwa wydania: 100 lat amerykańskiego samochodu oraz 120 lat amerykańskiego samochodu), „Od furmanki do tira”.

Nowa książka to bogato ilustrowane dzieło, liczące 96 stron, wydane w formacie A4, które prezentuje w jaki sposób ewoluował transport drogowy i jak zmieniało się jego znaczenie dla gospodarki w ponad stuletniej historii branży, poczawszy od dyliżansów konnych, aż po zelektronizowaną współczesność transportu.

Na blisko trzystu czarno-bialych zdjeciach, z których wiele jest po raz pierwszy publikowanych, widzimy nie tylko pojazdy, ale również problemy z jakimi wiązało się transportowanie towarów gdziekolwiek na świecie. Znajdziemy tu także fotografie kierowców, obrazujące poszczególne czasy, metody przetrwania podczas pokonywania długich dystansów wyznaczonej trasy.

Ksiażka przedstawia ponad sto lat rozwoju branży transportu samchodowego, konkurencje z przewozami konnymi, kolejami oraz zmieniające się prawo, którym politycy próbowali chronić kolejowe inwestycje. Pokazuje także dzień powszedni właścicieli firm oraz kierowców.

– Opowieść o losach światowego transportu dotyczy głównie dwóch rynków: europejskiego oraz USA. Z racji największych inwestycji oraz zaawansowania technicznego wytyczały one rozwój prawa i – choć są od siebie niezależne – wykazywały zadziwiające podobieństwo ewolucji prawnej. Reszta regionów i krajów wzorowała się na nich – mówi Motocainie Robert Przybylski.

Opowieść kończy się na pierwszej dekadzie obecnego stulecia. Książka opisuje także jak podczas ostatnich dwóch dekad polski transport międzynarodowy zmajoryzował europejski rynek.

Ksiazka ma twarde okladki i jest doskonałym prezentem dla wszystkich zainteresowanych branżą kolejową, ciężarówkową, czy logistyczną.

„Historia światowego transportu samochodowego”
Robert Przybylski
Wydawnictwo Auto Press
Cena – 59 złotych

Najnowsze

Wyprzedaż motocykli Suzuki – Hayabusa i V-Strom taniej

W salonach Suzuki w styczniu ruszyła wielka wyprzedaż. Kupując teraz motocykl, można nie tylko spełnić swoje marzenie, ale także znacznie zaoszczędzić. 

W styczniu motocykle Suzuki oferowane są w wyjątkowych cenach. W ofercie znalazły się m.in. popularne modele miejskie, a także sportowe i enduro. Należy jednak spieszyć się z realizacją marzeń – niektóre modele w ofercie wyprzedażowej występują tylko w pojedynczych egzemplarzach!

Jedną z atrakcyjniejszych ofert jest Suzuki Hayabusa. To ekscytujące połączenie aerodynamiki i potężnej mocy sprzyjające dalekiej turystyce w sportowym stylu. Długodystansowy komfort, nadzwyczajne przyspieszenie i wspaniałe prowadzenie tego motocykla dostępne są już od 49  900 zł.

Dla osób, które szukają komfortowego, elastycznego i ekonomicznego motocykla turystycznego Suzuki przygotowało model V-Strom 650, którego ceny obecnie zaczynają się nawet od 31 000 zł.

Źródło: Suzuki

fot. Suzuki

Najnowsze