Najlepszy symulator świata?

Mało kogo stać na kupno samochodu wyścigowego oraz wynajęcie toru. Jednak dla większości dobrej klasy komputer jest w zasięgu ręki. Nie mówiąc już o kierownicy. Jednak to, co zbudował pewien Youtube przeszło wszelkie oczekiwania.

Shane Parish postanowił zbudować w swojej sypialni zaawansowany symulator gier wyścigowych. Całość stoi na specjalnej platformie, z której wychodzi orurowanie. Zestaw jest zasilany komputerem PC z którym współpracują cztery 32-calowe telewizory LED, kierownica, skrzynia biegów, kubełkowy fotel, a także zbudowana przez pomysłodawcę deska rozdzielcza, gdzie znajdują się zegary i przełączniki. Są nawet wiatraki, które będą studzić emocje w gorące dni.

Całość jest oświetlona niebieskimi diodami LED nadającymi odpowiedniego klimatu. Żeby polepszyć wrażenia z zabawy zamontowano tam jeszcze głośniki.

Youtuber nie pochwalił się, ile dokładnie wydał na cały zestaw. Jednak można się domyślać, że mógłby kupić za to samochód. Jednak gry wyścigowe są tak wielką pasją, że postanowił zbudować symulator, który dostarczy mu wielu wrażeń.

Najnowsze

Przejazd samochodem przez tornado

W ostatni weekend przez teren Stanów Zjednoczonych przeszły tornada oraz bardzo poważne burze. Jedno z takich zjawisk zostało nagrane przez kierowcę samochodu.

Jak donoszą amerykańskie media, w wyniku anomalii atmosferycznych, które miały miejsce kilka dni temu w Colorado doszło do uszkodzeń wielu pojazdów i domostw. 

Jeden ze świadków tornada jadący samochodem postanowił nagrać całe wydarzenie, a następne wjechać w samo serce trąby powietrznej. Obrazki wyglądają dość dramatycznie, nie wspominając, że nie jest to najbezpieczniejszy pomysł. 

Tornada w skali Fujita F0 oraz F1 nie stanowią dużego zagrożenia dla człowieka, nawet gdy wiatr rozpędza się do 180 km/h. Dopiero, gdy osiągnie stopień F2, F3 lub wyżej bez problemu może wyrywać drzewa, przewracać samochodu, a nawet wykoleić pociągi. Jeżeli znajdujemy się wtedy w niewielkim samochodzie, lepiej oddalać się czym prędzej jego epicentrum.

Najnowsze

Urodziła dziecko w Hondzie – chce nowe auto

Brytyjska pisarka, redaktorka i reżyserska, Beth Newell, urodziła kilka dni temu dziecko w dość nietypowym miejscu, bo w swoim samochodzie. Kilka dni później poprosiła przez Twittera o nowy samochód od importera.

Znana brytyjska pisarka postanowiła podzielić się swoim szczęściem z internautami i wrzuciła zdjęcie wraz ze świeżo urodzonym dzieckiem na tylnej kanapie Hondy Fit (Jazz). Jednak pod zdjęciem umieściła również prośbę do producenta o nowy egzemplarz samochodu. Jej wpis bardzo szybko został udostępniony przez kilkanaście tysięcy użytkowników Twittera. 

Japoński producent zyskał przez chwilę rozgłos i kilka dni później przedstawiciel firmy postanowił skontaktować się ze szczęśliwą, młodą matką. Jednak nie zaoferował jej zupełnie nowego samochodu, a wypranie tylnej kanapy oraz pakiet pieluch dla nowo narodzonej córki. Dodatkowo brytyjski oddział Hondy zaproponował jej darmowe użyczenie innego modelu, w czasie gdy jej samochód będzie przywracany w serwisie do stanu fabrycznego.

Honda Jazz, znana na niektórych rynkach jako Fit, to mały, miejski model produkowany przez japońskiego producenta. W 2015 roku w Europie zadebiutowała czwarta generacja tego modelu. Auto jest dostępne na Starym Kontynencie wyłącznie z jednym silnikiem benzynowym o pojemności 1,3 litra i mocy 102 KM.

Najnowsze

Auto Nostalgia – motoryzacyjny wspomnień czar!

Od 13 do 15 maja odbędą się Targi Pojazdów Zabytkowych Auto Nostalgia w Warszawie - to nie tylko okazja spotkania z rynkiem oldtimerów ale także świetny sposób na spędzenie niezapomnianego weekendu w gronie rodziny i przyjaciół.

W halach Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56C można wyruszyć w nostalgiczną podróż w przeszłość – pełną emocji i wzruszeń, niespełnionych marzeń o kultowych pojazdach i wspomnień z dzieciństwa.

Kogo będzie można zastać na Auto Nostalgii poza pięknymi zabytkowymi autami? Na pewno odwiedzą targi ludzie z branży, posiadacze i miłośnicy pojazdów zabytkowych, rodzimy small business. Przez trzy dni jest to miejsce spotkań i rozmów dla importerów, klubów motoryzacyjnych, warsztatów specjalistycznych, usługodawców zajmujących się blacharstwem, tapicerstwem, chromowaniem, czy detailingiem.

Organizator przygotował liczne atrakcje, gromadząc w jednym miejscu  najbardziej fascynujące  pojazdy z polskich kolekcji.

Jak było w zesżłym roku?https://www.youtube.com/watch?v=PIdJvvp-6-o

Najnowsze

Alergia za kierownicą – co robić?

Alergia potrafi dać się we znaki nawet w samochodzie - znacznie uprzykrzyć jazdę, pogorszyć koncentrację i obniżyć bezpieczeństwo jazdy. Nieodpowiednio przygotowane i zaniedbane auto to siedlisko alergenów. Co robić, aby samochód nie stał się alergiczną pułapką?

Alergie na rozmaite pyłki roślinne i roztocza stają się coraz bardziej powszechną dolegliwością wśród mieszkańców Europy. Szacuje się, że nawet co trzeci Europejczyk jest uczulony na pyłki, a liczba osób cierpiących na alergie nieustannie rośnie. Niestety nic nie możemy na to poradzić, warto jednak zadbać, aby miejsca, w których spędzamy dużo czasu – jak samochód – były wolne od alergenów.

Należy pamiętać, że liczne reakcje alergiczne są tym silniejsze, im dłuższy kontakt z alergenem i często mogą się pojawić już po chwili przebywania w samochodzie. Katar, łzawienie oczu, kichanie są nie tylko uciążliwe, ale jednocześnie przyczyniają się do obniżenia koncentracji za kierownicą i pogorszenia bezpieczeństwa jazdy. Badania dowodzą, że przy prędkości 100 km/h w trakcie jednego kichnięcia pokonujemy około 20 m z zamkniętymi oczami. I nic nie jesteśmy w stanie na to poradzić.

Dbaj o czystość w samochodzie
Niestety nasze samochody często bywają prawdziwymi siedliskami bakterii, pyłków i roztoczy. Z tego powodu, jeżeli cierpimy na uczulenie, powinniśmy regularnie czyścić i odkurzać wnętrze samochodu ze szczególną starannością, nie zapominając o drobnych zakamarkach. Jeżeli korzystamy z dywaników welurowych, dobrym pomysłem będzie ich częsta wymiana, ponieważ to dywaniki w dużym stopniu akumulują kurz. Możemy również pomyśleć o stosowaniu mniej estetycznych, ale praktyczniejszych dywaników gumowych. Powinniśmy też wykonać gruntowny przegląd rzeczy w samochodzie. Stare gazety, sterta płyt kompaktowych czy map stanowią siedlisko kurzu.

Specjalne filtry na ratunek alergikom
Nie mniej istotny od zadbania o czystość wnętrza będzie staranny dobór odpowiednich filtrów przeciwpyłkowych. Trzeba pamiętać, że stężenie zanieczyszczeń w powietrzu zasysanym znad drogi jest nawet do 6 razy większe, niż w przypadku powietrza, którym oddychamy podczas spaceru. Taki filtr to bariera dla alergenów, które dostają się do środka samochodu kanałami wentylacyjnymi. Specjalny filtr wykonany z nisko higroskopijnego i antyseptycznego materiału pozwoli na skuteczne wychwycenie alergenów, zanim dotrą one do wnętrza samochodu.

Można znaleźć także specjalne filtry aktywne z polifenolem oraz warstwą aktywnego węgla, które skutecznie chronią osoby podróżujące samochodem przez kontaktem z alergenami. Filtr tego typu może zmniejszyć ilość alergenów dostających się do kabiny auta nawet 60-krotnie. Kondycja i jakość filtra są tym istotniejsze, że w trakcie okresu pylenia alergicy nie powinni otwierać okien podczas jazdy. Co roku producenci oferują coraz bardziej skuteczne i zaawansowane filtry przeciwpyłkowe, warto więc zapytać w serwisie o nowe, skuteczne rozwiązania, które pomogą w walce z alergią za kierownicą.

Pamiętaj o regularnej wymianie filtra
Sam filtr na nic się nie przyda, jeżeli nie będzie regularnie wymieniany. Zaniedbany filtr sam staje się siedliskiem roztoczy i bakterii. Osoby cierpiące na alergię w szczególności powinny pamiętać o konieczności wymiany filtra kabinowego przynajmniej raz w roku (najlepiej po zimie) lub co około 15 tys. km. Nie mniej istotna okazuje się dezynfekcja klimatyzacji – wilgotne i ciepłe otocznie parownika tworzy idealne środowisko do rozwoju alergenów, które kanałami wentylacyjnymi dostają się do kabiny.

Źródło: Feu Vert

Najnowsze