Daria Mikólska

Ranking – najlepsze kaski szczękowe 2022. Niemcy przetestowali

Niemiecki magazyn „Motorrad” przetestował siedem kasków szczękowych i przygotował ranking. Sprawdzono je pod kątem bezpieczeństwa oraz komfortu użytkowania. Wyniki nie są zaskakujące – wygrały solidne marki.

Magazyn „Motorrad” przygotował ranking siedmiu najpopularniejszych modeli kasków szczękowych. Podczas testu sprawdzono kwestie bezpieczeństwa i komfortu.

Zobacz: Kask na motocykl – jak wybrać ten idealny?

Kaski szczękowe należą do najbardziej uniwersalnych rozwiązań zapewniających wysokie bezpieczeństwo połączone z wygodą użytkowania. Największe wady takiego rozwiązania to zwykle wyższa cena, a także gorsza izolacja akustyczna.

Ranking wygrywa Schuberth C5

Najlepszym kaskiem szczękowym w niemieckim teście jest Schuberth C5. Podczas testu uzyskał bardzo dobre noty za aerodynamikę, łatwą wymianę szybki, a do tego skutecznie pochłania siły uderzenia. Jest bardzo dobrze wykonany – testujący docenili wywietrzniki oraz blendę przeciwsłoneczną. Jest to również najcichszy kask spośród testowanych. Jego największą wadą jest wysoka cena oraz możliwość dostawania się wody. W Polsce kosztuje od 3299 złotych.

Na drugim miejscu uplasował się kask BMW System 7 Carbon Evo. W porównaniu do lidera jest nieco głośniejszy, a mechanizm szybki zwrócił uwagę testujących głośną pracą. Jest to również najdroższy kask w zestawieniu – kosztuje 3523 zł.

Przeczytaj koniecznie: Kaski motocyklowe – jaki wybrać? Ile to kosztuje?

Trzecie miejsce na podium zajął Shoei Neotec II. Niewielkie zastrzeżenia dotyczyły absorbcji uderzenia, która była poniżej średniej testowanych kasków oraz zbyt dużej wentylacji przy wizjerze. Najtańsze wersje kasku kosztują od 2799 zł.

Na kolejnych miejscach uplasowały się kaski, które otrzymały ocenę „dobry” w teście. Na czwartym miejscu pojawił się X-Lite X-1005 Ultra Carbon (cena ok. 2400 zł). Testujący mieli uwagi co do ciężkości, ceny, a także mechanizmu szczęki. Na piątym miejscu znalazł się Nolan N100-5 Plus (ok. 1200 zł) – ciężki kask z mechanizmem szczęki, który mógłby sprawować się nieco lepiej. Poziom bezpieczeństwa, który oferował był poniżej średniej.

Na szóstym miejscu pojawił się najtańszy kask w zestawieniu – HJC i90. W podstawowej wersji kosztuje od 1099 złotych. Testujący podkreślili najgorsze wygłuszenie i słabą aerodynamikę. Na ostatnim miejscu znalazł się Shark Evo GT (ok. 1250 zł). Testujący zwrócili uwagę, że jest głośny, pasek zapięcia nie posiada osłony, a blenda jest obsługiwana na czubku głowy.

Ranking kasków szczękowych 2022 – przygotowany przez „Motorrad”

  1. Schuberth C5
  2. BMW System 7 Carbon Evo
  3. Shoei Neotec II
  4. X-Lite X-1005 Ultra Carbon
  5. Nolan N100-5 Plus
  6. HJC i90
  7. Shark Evo GT

Komentarze:

Eryk z lasu - 20 lipca 2022

Mam c4 I to chyba najgorszy kask szczekowy jaki miałem. Mikrofon umieszczony pod wyściółką nad prawym okiem to porażka. Nikt mnie nie słyszał nawet na postoju. Dopiero wymiana na Mikrofon z c4pro dala rade. Wczesniejszy hjc rpha max byl chyba najlepszym kaskiem jaki miałem do tej pory. Szkoda ze go juz nie produkują.

Odpowiedz

Karpek - 14 maja 2022

Kask, który przepuszcza wodę, kosztuje ponad 3 koła na pierwszym miejscu? Dla mnie to kompromitacja całego testu. Ale się niemcy musieli napocić żeby go wcisnąć na pierwsze miejsce. Ja od 5 lat mam HJC i nawet nie pomyślałem o tym że mógłby puszczać wodę!!!

Odpowiedz

ZZR1400 - 26 kwietnia 2022

Typowe niemieckie „porównanie” Schuberth C5 pomimo bardzo średnich wyników bezpieczeństwa i przepuszczania wody wygrywa.. Co najciekawsze do porównania wybrano najtańsze modele konkurencji np. HJC i90, topowy HJC RPHA 90s jakoś dziwnie do testu nie dotarł..
Żenada jak każdy „test” pisma mottorszwab

Odpowiedz

Mam - 23 kwietnia 2022

„Rzetelny niemiecki test” hahaha. Oczywiście wygrywa niemiecki kask, zbieg okoliczności. To samo pisali na temat C3 PRO, a wystarczy wejść na Moto Opinie i poczytać jakie ma opinie wśród użytkowników 😂

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze