Najlepsi drifterzy na VERVA Street Racing 2012

16 sierpnia 2012
6
Podczas tegorocznej edycji VERVA Street Racing szykują się prawdziwe emocje. Nie zabraknie atrakcji dla fanek driftingu i wszystkich, którzy chcą podziwiać kaskaderów i powietrzne akrobacje na motocyklach.

Już 15 września na ulicznym torze wyścigowym w centrum Warszawy zaprezentują się najlepsi polscy drifterzy z BUDMAT Auto RB Team oraz ORLEN Team. Towarzyszyć im będzie światowa czołówka stunterów i riderów FMX, w tym kaskaderska legenda Chris Pfeiffer.

Podczas imprezy odbędą się zawody BUDMAT Grand Prix Driftingowych Mistrzostw Polski. W zmaganiach na torze weźmie udział 8 najlepszych polskich kierowców, startujących w tej dyscyplinie. Pod oknami Teatru Wielkiego jazdę bokiem w kontrolowanym poślizgu  zaprezentują Kuba Przygoński, który od 4 lat z powodzeniem bierze udział w zawodach driftingowych, oraz utytułowani drifterzy z zespołu BUDMAT Auto RB Team: Maciej Bochenek, Dawid Karkosik i Piotr Więcek. Specjalnie dla widzów VERVA Street Racing przygotowano także park maszyn, w którym kibice z bliska będą mogli obejrzeć przygotowane specjalnie do driftu samochody.

fot. Łukasz Nazdraczew

Jedną z dodatkowych atrakcji będzie pokazowy przejazd ciężarówki Volvo FM12, jedynej w Polsce ciężarówki przystosowanej do driftu.

Imprezę otworzy pokaz akrobacji w wykonaniu tuzów freestyle motocrossu ze stajni Red Bulla.

Zobaczymy również reprezentację asów stuntu motocyklowego. Ekstremalną jazdę na krawędzi zaprezentują takie gwiazdy, jak Chris Pfeiffer z Niemiec oraz czołówka polskich stunterów. Pfeiffer to prawdziwa legenda popisów na motocyklu, na którym jeździ od 5. roku życia. To czterokrotny mistrz świata w stuncie i czterokrotny mistrz Europy w tej samej kategorii. Obok niego zobaczymy 20-letniego Adriana Paska, jednego z najbardziej obiecujących młodych kaskaderów w Europie. Akrobacje w centrum Warszawy wykonywać będą także znani z udziału w światowych zawodach kaskaderskich Hubert Raptowny, Marcin Głowacki, Tomasz Mokosiński, Jakub Radczak i Łukasz Bełz.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Bilety na trybuny i Pit Party w cenie 69 złotych można kupić za pośrednictwem sklepu internetowego www.ebilet.pl

    Komentarze

    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!