Najdroższy Aston Martin na świecie

09 sierpnia 2009
Masz wolne parę milionów dolarów? Dom aukcyjny RM Auctions ogłosił właśnie wystawienie w ramach Sports & Classics of Monterey niezwykle pożądanego samochodu wyścigowego: Astona Martina DB 3S z 1955 r.  Będzie można go wylicytować podczas aukcji, która odbędzie się 13-15 sierpnia w Kalifornii.

fot. Hugh Hamilton/RM Auctions

Wystawiony na licytację egzemplarz, to jeden z zaledwie dwudziestu wyprodukowanych DB 3S oraz jedyny z trzech egzemplarzy zamówionych jako nowe przez australijski - znany z „Kangaroo Stable" - zespół wyścigowy. Jest nim przepiękny DB 3S z 1955 r. o numerze podwozia DB3S/104.

Samochód jest wprost niezwykły. Począwszy od 1956 r. do ostatniego, znanego wyścigu, który odbył się w 1997 r. auto może się pochwalić nieprzerwanym łańcuchem właścicieli wykorzystujących jego imponujące doświadczenie wyścigowe.

Wartość auta szacuje się na 1,75 - 2,25 milionów dolarów co sprawia, że jest to najdroższy na świecie Aston Martin. Jest pomalowany w wyścigowe barwy metalizowanym lakierem w kolorze „Almond Green" z żółtym połyskiem na masce. Prowadziły go takie legendy wyścigów jak: Phill Hill, czy Carroll Shelby. 

- Aston Martin DB 3S jest szczególnie rzadko dostępny na rynku i kiedy już to się zdarza, zwykle zmienia właściciela bezpośrednio, przechodząc z jednych prywatnych rąk do drugich - uważa prezes RM Ian Kelleher. - Jest to wyjątkowe wydarzenie, gdy taki egzemplarz o niezwykłym pochodzeniu zostanie wystawiony na sprzedaż publicznie. 

Niedawno, za 3 miliony dolarów sprzedano na aukcji Jaguara C-Type z 1952 r., o czym informację można znaleźć w „The Classicist" z ubiegłego miesiąca.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!