Najczęściej kupowany samochód w 2022 roku? Lider rankingu to prawdziwy bestseller

Najlepiej sprzedającym się samochodem w pierwszych miesiącach 2022 roku okazał się tani hatchback.

Czy można mówić tu o sensacji? Najlepiej sprzedającym się samochodem w pierwszych miesiącach 2022 roku okazał się tani, rumuński hatchback, czyli Dacia Sandero.

Sumaryczna sprzedaż Dacii Sandero za styczeń i luty wynosi 32 053 egzemplarzy. Co ciekawe, w lutym sprzedaż hatchabacka wzrosła o 6,4% w stosunku do poprzedniego roku. Żaden inny model nie osiągnął takiego wyniku.

Tuż za Dacią, w rankingu najczęściej kupowanych samochodów w 2022 roku znajduje się Peugeot 208. Sumaryczna sprzedaż francuskiego auta za styczeń i luty wynosi 31 013 egzemplarzy.

Na trzecim miejscu w rankingu najlepiej sprzedających się aut znajduje się Volkswagen Golf, którego sumaryczna sprzedaż za styczeń i luty wynosi 29 661 egzemplarzy.

Dacia sprzedaje się coraz lepiej, u konkurencji duże spadki

Dacia Sandero to jedyny model ze ścisłej czołówki rankingu, który w stosunku do 2021 zanotował wzrosty sprzedaży. Sprzedaż pozostałych modeli jest wyraźnie niższa. Przykładowo sprzedaż czwartego w zestawieniu za luty 2022 roku Citroena C3 spadła o 14,1%, a piątego Peugeota 2008 – o 27,9%.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze