Najcichszy kask motocyklowy od Shoei

Chcesz aby w kasku motocyklowym było cicho? Może być najciszej. Od września Shoei wprowadza na polski rynek najlepiej wyciszony produkt w historii turystycznych kasków motocyklowych - model Qwest.

fot. Shoei

Shoei od 2008 roku zaprezentował 3 nowe modele kasków. W 2008 r. VFX-W, obecnie jeden z najbardziej popularnych kasków off-road’wych, w 2009 r. dwa integralne: XR-1100 sportowo-turystyczny kask dla wymagających oraz X-Spirit II – przeznaczony do wyścigów motocyklowych. W tym roku marka zwróciła się w stronę turystyki motocyklowej, powstał model Qwest.

Jak podaje producent to najcichszy wyprodukowany do tej pory kask motocyklowy. Poziom hałasu został ograniczony o 60% w stosunku do poprzednika (2,2 dB). Udało się osiągnąć taki efekt między innymi dzięki poprowadzeniu kanałów wentylacji przy skorupie.

Qwest wystepuje w 5 różnych rozmiarach skorup (oddzielna dla XXS-XS, S-M, L, XL-XXL i XXXL). Ma wentylację kanałową pomiędzy warstwami wypełnienia EPS z regulowanymi wylotami w tyle kasku. Wyposażono go w nowy wizjer CW-1 (zastosowany do tej pory w XR-1100 i X-Spirit II) z wkładką Pinlock na całym wizjerze. Praktyczna jest możliwość wymiany wkładek policzkowych z 6 rozmiarów (31, 33, 35, 37, 39, 41 mm). Można je łatwo wyjąć do prania, podobnie jak poszycia pasków. Jest w nim wystarczająco miejsca na interkomy i miejsce na okulary.

fot. Shoei

Qwest będzie dostępny już od 1 września w kolorach: czarny, biały, czarny mat, srebrny, szary mat i czerwony oraz kilku grafikach w cenie od 1549 zł.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze