Najcichsze Panigale na świecie
W celu powiększenia rynku zbytu w Japonii, Ducati wyposażyło model Panigale w wydech spełniający dopuszczalne normy głośności obowiązujące w Kraju Kwitnącej Wiśni. Motocykle Ducati w Japonii będą zarazem najcichszymi modelami Panigale na świecie.
Nowy wydech w Panigale waży 4 kg i jest przede wszystkim dłuższy od tego spotykanego w standardzie. Ponadto tłumienie dźwięku wydechu ma, według producentów, zagwarantować plastikowa osłona sprzęgła, która pokrywa również tylny cylinder.
![]() |
| fot. Ducati |
Premiera Panigale w Japonii odbędzie się dopiero 29 września, dlatego też Włosi mieli sporo czasu na modernizację maszyny. Prawdopodobnie te zabiegi związane są też z wieloma pomiarami decybeli w Wielkiej Brytanii, które dowiodły, że głośność wydechów Panigale znacznie przekracza obowiązujące normy.
Powodem, dla którego stworzono wydech o wiele większy niż dotychczas spotykane w innych modelach bolońskiej marki, jest panujące w Japonii przekonanie o długich tłumikach jako symbolach ogromnej mocy.
Czy jednak dłuższy znaczy lepszy? Jak podoba się wam Ducati „made for Japan”?
Najnowsze
-
TEST Mercedes G 580 EQ – Profanacja, a może strzał w dziesiątkę?
Kiedy Mercedes zaprezentował elektryczną wersję G-Klasy, część fanów modelu niemal odruchowo ogłosiła to profanacją. Trudno się dziwić – mówimy przecież o samochodzie, który przez dekady budował swoją legendę na potężnych jednostkach spalinowych, surowym charakterze i terenowych możliwościach. Tymczasem dziś pod kultowym nadwoziem pracują wyłącznie silniki elektryczne. Czy jednak Mercedes G 580 EQ rzeczywiście zatracił swój […] -
Ubezpieczenie assistance – dlaczego to kluczowy element ochrony każdego kierowcy?
-
TEST Nowy Ford Explorer – mniej wypraw, więcej miasta. I to nawet ma sens
-
Wojna o obwodnicę Warszawy. Mieszkańcy blokują jeden z wariantów S50 – którędy pobiegnie trasa?
-
Samochody elektryczne: 370 mld zł strat w rok. Co poszło nie tak? Koncerny wracają do spalinówek i toną w długach

Zostaw komentarz: