Nagrody Red Dot z dziedziny designu – motoryzacją górą!

Nagrody Red Dot z dziedziny designu zostały przyznane. W tym roku szczególną uwagę jurorów przyciągnęły projekty ze świata motoryzacji.

Red Dot to międzynarodowa nagroda przyznawana za najlepszy design, corocznie przez Design Zentrum, znajdującym się w niemieckim Essen. Liczy się najbardziej dopracowany i przemyślany koncept, który wyróżnia produkt spośród innych.

Husqvarny – Nuda 900R
fot. Husqvarna

Pierwszym nagrodzonym pomysłem został model motocykla Husqvarny – Nuda 900R, o którym pisałyśmy tutaj. Jednoślad wyróżniono za „idealną reinterpretację założeń marki.”

Renault Twizy
fot. Renault

Kolejnym uhonorowanym projektem jest Twizy – miejski samochód elektrczny Renault. Komisja konkursowała wskazała na wysoką ergonomię i bezpieczeństwo tego pojazdu w niedalekiej przyszłości.

BMW AirFlow 2 Helmet
fot. BMW

Wyróżniony został także BMW AirFlow 2 Helmet – projekt kasku motocyklowego bawarskiej firmy. To, co przykuwa uwagę, to wizjer zagłębiony wewnątrz kasku. Co więcej, nawiązuje do anatomii czaszki i wpasowuje się w gusta wielu estetyków.

Porsche 911 Carrera
fot. Porsche

Ostatnim nagrodzonym został design samochodu Porsche 911 Carrera, stworzony przez Michaela Mauer’a z Porsche AG. Jury zachwyciły kształty, które nadają dynamiki sylwetce maszyny, a także umiejętnie wkomponowane elementy podkreślające sportowy styl nadwozia.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze