Karolina Chojnacka

Nadjeżdża elektryczny Ford Explorer. Co o nim wiemy?

Ford Explorer, legendarny SUV zza wielkiej wody, to kwintesencja amerykańskiej motoryzacji, lecz dostosowana do europejskich warunków. Czy jego elektryczna wersja również podbije serca kierowców?

Ford Explorer to od lat jeden z najpopularniejszych modeli marki na rynku amerykańskim. Pojawienie się tego modelu w Europie po kilku latach przerwy było spełnieniem marzeń wielu fanów Forda na Starym Kontynencie.

Elektryczny Ford Explorer miał ujrzeć światło dzienne w 2023 roku, ale dziś już wiemy, że tak się nie stanie. Samochód ma ujrzeć światło dzienne najpóźniej w grudniu 2024 roku - tak wynika z informacji rozesłanych przez Forda do dostawców, na które powołuje się portal Automotive News Europe.

Opóźnienie premiery elektrycznego Forda Explorera w stosunku do pierwotnego terminu jest podobno wynikiem sporego zainteresowania Mustangiem Mach-E. Jak donosi Automotive News, pierwotnie elektryk miał powstawać w meksykańskim Cuautitlan, lecz zakład ten skupia się na Mustangu Mach-E, który okazał się większym hitem niż przewidywano.

W 2021 roku Ford sprzedał około 60 tysięcy sztuk elektrycznego Mustanga Mach-E. Celem firmy jest wytwarzanie 200 tysięcy sztuk rocznie, co dzięki dodatkowej fabryce, powinno udać się zrealizować już 2023 roku.

Elektryczny Ford Explorer padł ofiarą popularności Mustanga Mach-E. Wiemy, że powstanie na zupełnie nowej platformie stworzonej z myślą o elektrycznym napędzie. Na szczegóły musimy jednak jeszcze trochę poczekać.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze