Nadine Geary i jej ukochana Cobra

Nadine Geary jest z zawodu pielęgniarką. W wolnym czasie jednak oddaje się podwójnej pasji: wyścigom i samochodom. Jej oczkiem w głowie jest Daytona Cobra Coupe.

Jako nastolatka spędzała całe godziny w warsztacie, dłubiąc przy starym Capri. Jak wspomina po latach, popełniała wiele błędów i nieraz boleśnie przekonała się na własnej skórze, czego nie należy robić. Nadine uważa, że znajomość mechaniki i techniki to połowa frajdy wynikająca z posiadania samochodu. Dlatego o wyścigowy sznyt swoich aut troszczy się osobiście.

fot. superformance.org

Jej pierwszą wielką miłością był Dodge Viper. Skradł jej serce od pierwszego wejrzenia. Przez kilka lat odkładała grosz do grosza, żeby wreszcie kupić sobie Vipera Coupe w 1998 roku. Niestety, wkrótce potem uległa poważnemu wypadkowi na motocyklu. Uziemiona w szpitalnym łóżku, spędzała godziny na czytaniu, i tak trafiła na artykuł, którego autor dokonał porównania osiągów Vipera ze zmodyfikowanym przez legendarnego, nieżyjącego już niestety Petera Brocka modelem Daytona Cobry Coupe. Nadine wycięła zdjęcia obu aut i trzymała je na szafce przy łóżku.

Na sprowadzenie samochodu do Wielkiej Brytanii poświęciła wszystkie pieniądze z powypadkowego odszkodowania. Osobiście zainstalowała silnik i wprowadziła masę modyfikacji i usprawnień, by wydobyć ze swojego ukochanego Coupe jego wyścigowy potencjał. Radami wspierał ją sam Peter Brock, z którym spotkała się osobiście podczas festiwalu Goodwood Revival.

Efekty pasji Nadine można podziwiać na zdjęciach!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze