Nadchodzi zima…

Zima to ciemne, mroźne poranki i znienawidzone przez wszystkich odśnieżanie samochodu. Warto jednak poświęcić tej czynności chwilę uwagi, żeby nie zająć się przez przypadek autem sąsiada! Zobacz film.

fot. akumulator.pl

Zimą budzik nastawiamy na kilka minut wcześniej, w pośpiechu jemy śniadanie, zakładamy ciepłe rękawiczki i zabieramy się za odśnieżanie naszego ukochanego auta. Ukochanego, więc odśnieżanie wykonujemy z należytą strannością, poświęcając czasem nasze rękawiczki, szaliki i teczki z papierami do pracy.

Po minutach trudu nadchodzą minuty triumfu – do pracy możemy ruszyć pięknie wyczyszczonym samochodem. Chyba że… odśnieżyliśmy samochód sąsiada. Pośmiejmy się razem z firmą Statoil z zimy. Może przestraszy się nas i w tym roku nie przyjdzie?

 

 

 

Najnowsze

F1 na ścianie

Wygląda na to, że powstaje nowy trend w wystroju wnętrz. Pojawia się coraz więcej sprzętów i przedmiotów codziennego użytku dla tych, którzy kochają Formułę 1.

Tarcza hamulcowa jako zegar?

Na stronie sklepu internetowego Etsy znalazłyśmy naprawdę ciekawy zegar ścienny. Jedyny w swoim rodzaju czasomierz zrobiony został z tarczy hamulcowej Ferrari 2006 248. Samochód ten używany był przez Michaela Schumachera i przyniósł 9 zwycięstw oraz 4 pole position, a zarazem 2. miejsce w Mistrzostwach Świata Konstruktorów i Kierowców. Ponadto, był to ostatni bolid jakim jeździł siedmiokrotny mistrz świata.

Na tarczy widnieją podpisy niemieckiego kierowcy, prezesa Ferrari – Luci de Montezemolo i szefa zespołu F1 Jeana Todta. Zegar ma mechanizm kwarcowy i zasilany jest typowymi bateriami AA. Płyta, na której jest zamontowany, wykonana została z fragmentu błotnika bolidu. Właściciel zapewnia, że dołączy ceryfikat autentyczności części i może wykonać personalną, grawerowaną tabliczkę z dowolnym tekstem, jakiego będzie życzył sobie nabywca.

Wystaczy powiesić go w salonie i odmierzać czas do następnego sezonu. Jest tylko chyba jeden szkopuł… Zegar ma cenę, za którą można kupić samochód… To tylko 15 tys. dolarów, ale czego nie robi się dla pasji?

Jeśli chcesz zobaczyć więcej zdjęć kliknij tutaj.

Najnowsze

Malowanie Mini

Jak często zdarza nam się widzieć napisane palcem na samochodzie "Brudas" albo "Umyj mnie"? Zamiast wypisywać hasła można auto naprawdę ciekawie pomalować!

„Muscle car”, autorzy: Marisa Pichler i Gigi Burn
fot. BMW

Na całym świecie dzieci i nie tylko, rysują ładne i brzydkie obrazki, wypisują na samochodach różne słowa. „Umyj mnie” to najdelikatniejsze z nich…

Dlaczego więc, skoro można rysować palcem na niezbyt zadbanym czterokołowcu, nie można by pomalować go w bardziej trwałe wzory? Nie jest to może zupełnie nowa myśl, bo przecież malowano już choćby BMW M1 (kolekcja BMW Art), ale Mini wygląda naprawdę uroczo, śmiesznie albo zwyczajnie ciekawie w takiej wersji. Poza tym, o ile przyjemniej wyglądałyby nasze ulice, gdyby jeździły po nich takie auta!

Marka wydała właśnie album z efektami pracy 10 artystów plastyków w limitowanej serii 200 sztuk. Autorzy, którzy wzięli udział w projekcie nigdy jeszcze nie pracowali „na samochodach” i mieli pełną dowolność, co do pomysłu jak je wykorzystać i do pokazania swoich umiejętności. Zobaczcie, jak powstaje sztuka:

Album, przenaczony nie tylko dla fanów MINI, ale także wielbicieli niekonwencjonalnej formy sztuki opatrzony został wypowiedziami dziennikarki Michele Roten i prof.Jacqueline Otten, dyrektora departamentu wzornictwa Uniwerytetu w Zurychu.

Obejrzeć i zamówić album można na stronie www.washme.ch
 

Najnowsze

Samochodowe Spa Renault

No tego jeszcze nie grali! Renault oraz związana z L'Oréal firma Biotherm postanowiły stworzyć samochód koncepcyjny - w 100% elektryczne auto spa o zerowej emisji spalin. Oto ZOE Z.E. - ma dbać o naszą skórę i dobre samopoczucie, oferując... aromaterapię!

 

fot. Renault

Francuski koncern kieruje swój pomysł do takich kierowców, którzy pokonują na co dzień krótkie lokalne trasy i poszukują auta zapewniającego jazdę w zdrowych, komfortowych i sprzyjających dobremu samopoczuciu warunkach. ZOE Z.E. ma oferować użytkownikom ekskluzywne i dające się w pełni dostosować do indywidualnych wymagań  wnętrze. To także zapowiedź modelu seryjnego, który Renaut zamierza wprowadzić do sprzedaży już w 2012 roku. 

Firma Biotherm – której laboratoria badawcze zgłębiają wiedzę w zakresie mechanizmów występujących w skórze na poziomie komórkowym, a także naukowo potwierdzonych zalet aromaterapii – oraz konstruktorzy i projektanci Renault, wykorzystali swoje know-how w ramach tego projektu i postawili w ZOE na:

1. właściwe nawilżenie skóry: klimatyzacja, w przypadku której konstruktorzy skupiają się zazwyczaj na utrzymaniu zadanej temperatury, została całkowicie zmodyfikowana, aby chronić skórę przed wysuszeniem. ZOE Z.E. oferuje swoim pasażerom system inteligentnej klimatyzacji, regulującej stopień nawilżenia powietrza w kabinie. 

2. ochronę przed zanieczyszczeniem powietrza: dzięki czujnikowi zanieczyszczenia powietrza i filtrom przeciwpyłkowym, które w razie konieczności decydują o zamknięciu wlotów powietrza, pasażerowie 
auta mogą cieszyć się czystym powietrzem w kabinie. 

3. rozpylanie zapachów: elektrycznie sterowany system dostosowuje aromaty do aktualnych potrzeb kierowcy: dynamizujące rano, obniżające stres podczas powrotu z pracy i pobudzające czujność podczas jazdy nocą. Zapachy te, opracowane przez Biotherm, przekształcają kabinę auta w swoistą kapsułę spa oraz przyczyniają się do podtrzymania czujności pasażerów.  

 

fot. Renault

Dach ZOE Z.E. pokrywa inteligentna membrana, chroniąca wnętrze przed gorącem i zimnem, która zapewnia optymalne działanie klimatyzacji. Auto może odzyskiwać energię za pomocą ogniw fotowoltaicznych (zwykłe solary) rozmieszczonych w układzie plastra miodu. Przód i tył pojazdu pokryty jest poliuretanową, żelową powłoką ochronną.

Ta „druga skóra” chroni elementy nadwozia najbardziej narażone na drobne uszkodzenia w ruchu miejskim. W ZOE Z.E. zastosowane zostały także technologie filtrowania i oczyszczania powietrza w trosce o zdrowie pasażerów, ich dobre samopoczucie i zachowanie pięknej skóry. 

 

fot. Renault

Kierowca ma do wyboru 3 tryby ładowania akumulatorów :

– ładowanie standardowe: w ciągu 4 do 8 godzin, za pomocą gniazda umieszczonego na zewnątrz pojazdu,

– ładowanie szybkie: w ciągu 20 minut, za pomocą tego samego gniazda, w specjalnych punktach ładowania,

-system Quickdrop, czyli szybką wymianę akumulatorów – w ciągu 3 minut na stacjach wymiany akumulatorów. 

Auta z napędem elektrycznym stają się coraz bardziej modne; ich użytkowanie się opłaca, bo daje określone przywileje w postaci ulg podatkowych uzależnionych od poziomu emisji CO2 oraz działań na rzecz budowy infrastruktury niezbędnej dla umożliwienia powszechnego korzystania z aut z napędem elektrycznym. Już w 2011 roku Renault rozpocznie seryjną sprzedaż całej gamy przystępnych cenowo pojazdów z napędem elektrycznym.

Najnowsze

Ekskluzywna sztuka na aukcji Bentleya

Bentley angażuje się nie tylko w promocję swoich limuzyn, ale i w pomoc potrzebującym - i choćby to było czysto marketingowe zagranie, to w słusznej sprawie... Luksusowe eksponaty wystawione na aukcję, przysłużą się osobom chorym na raka.

Luksusowe samochody, luksusowa sztuka
fot. Bentley

1 grudnia za specjalnym zaproszeniem, równie specjali goście, będą mogli wziąć udział w aukcji charytatywnej organizowanej w londyńskim domu aukcyjnym Bonhams przez markę Bentley. Podczas luksusowego wieczoru wylicytować będzie można unikalne dzieła sztuki stworzone specjalnie na tą okazję przez 22 designerów marki.

Wśród eksponatów znajdą się klasyczne rzeźby wykonane z drewna, metalu, czy skóry, nowoczesne fotografie, płótna i małe dzieła sztuki cyfrowej. Jak mówią organizatorzy aukcji, przedstawiane przedmioty ukazują wyobraźnię mężczyzn i kobiet, którzy projektują Bentley’e.

Pieniądze z licytacji zasilą konto szpitala onkologicznego Christie w Manchasterze, który przyjmuje rocznie ponad 40 tysięcy pacjentów.

Eksponaty oglądać można na specjalnie przygotowanej w tym celu stronie internetowej. Istnieje również możliwość składania na niej ofert. Sprawdź tutaj.

Chcesz wiedzieć więcej o aukcji? Obejrzyj jej zwiastun.

Najnowsze