Na zakupy do Mediolanu? Tak, na AutoClassica!

Późną jesienią w Mediolanie na terenach wystawienniczych ma miejsce wielka fiesta motoryzacyjna: wystawy, aukcje, zawody i pchli targ, a wszystko w cudownym włoskim klimacie. Już dziś zaplanuj swoją przygodę z tą niesamowitą wystawą! Dlaczego?

AutoClassica to impreza na stałe wpisana w kalendarz motoryzacyjny. W tym roku odbędzie się w ostatni weekend listopada – jest więc sporo czasu na zaplanowanie podróży. Warto poświęcić dwa dni na delektowanie się pięknem włoskiej motoryzacji. Trzeba przygotować się na dominację czerwonego koloru, tam nawet dywany są czerwone! Panie – czerwona szminka jest obowiązkowa.

W głównej hali prezentowane są nowości i auta współczesne, przeplatane klasykami, oraz główne „gwiazdy” wystawy. W ubiegłym roku były to: Ferrari 750 Monza, Ermini Tipo 357 Sport 1500 Scaglietti i Porsche 550 RS (Best Of Class Pebble Beach 2015). Włoskie marki są tu dominujące, ale pojawiają się też nowości takich marek jak Aston Martin, Bentley, Infiniti, Jaguar, Lotus, McLaren, Mercedes-Benz, czy bardzo popularne we Włoszech Porsche.

W hali aukcyjnej prezentowane są egzemplarze na sprzedaż, a także wystawy aut klubowych. Wyraźnie dominują modele Ferrari, ale można wypatrzeć wiele motoryzacyjnych unikatów i perełek np.: Siata Daina 1400 Gran Sport Berlinetta carrozzata Farina.

Trzecia hala to bazar z częściami i motoryzacyjnymi bibelotami. Na terenach wystawienniczych jest też przygotowany autodrom, gdzie odbywają się jazdy testowe (w 2016 była dostępna Alfa C4) oraz można przyglądać się rywalizacji na torze.

Teren Fiera Milano jest ogromy, ale AutoClassica zajmuje trzy pawilony. Średnio przez 3 dni wystawy przewija się tu 50 tysięcy osób, które podziwiają około 1500 samochodów. Dostęp do aut nie jest szczególnie utrudniony, do niektórych egzemplarzy można wsiąść i przymierzyć się do kierownicy. Na Milano AutoClassica zdecydowanie widać włoską rękę i kontrolowany chaos. Jest tłoczno, gwarno i bardzo przyjaźnie.

Z Mediolanu na teren Fiera Milano Rho można dogodnie dojechać transportem miejskim. Wystawa otwarta jest od 9.30 do 19.00.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze