Edyta Klim

Na Walentynki polecamy wspólne podróżowanie!

Według badań przeprowadzonych przez U.S. Travel Association pary, które wspólnie podróżują tworzą szczęśliwsze związki.

Wspólne podróżowanie pomaga odciąć się i nabrać dystansu do codziennego życia, poprawia samopoczucie i postrzeganie, wzmacnia więzi, rozpala uczucia, dostarcza wspólnych wspomnień i radości.

Badanie przeprowadzone na 1100 osobach udowodniło, że pary, które wspólnie podróżują tworzą szczęśliwe związki, a także łatwiej odbudowują relacje zaburzone (potwierdziło 83% ankietowanych) i na nowo rozpalają życie seksualne (77% badanych). Nawet jednorazowy wyjazd w roku ma wpływ na poprawę relacji w związku, a prezent w postaci wyjazdu daje ankietowanym więcej radości, niż drogi upominek.

Dlaczego podróżowanie lepiej buduje związki, niż np. wspólne mieszkanie?

  1. Ciągłe przebywanie ze sobą, wspólne podejmowanie decyzji, stawianie czoła przeciwnościom – mocno cementuje związek. Podczas wspólnej podróży działa się drużynowo, partner jest naszym najlepszym przyjacielem.
  2. Podróżowanie pozwala na głębsze poznanie partnera i pełną szczerość. Pełen wachlarz sytuacji w jakich można się znaleźć w podróży, pozwala na poznanie reakcji partnera, jego wytrzymałości, pewności siebie, elastyczności. Gdy znamy wzajemnie słabe i mocne strony – to skuteczniej możemy się uzupełniać i wspierać.
  3. Przebywanie ze sobą poprawia komunikację, pozwala dostrzec więcej sygnałów niewerbalnych nadawanych przez partnera, zrozumieć jego punkt widzenia, a kompromisy osiągać do skutku.
  4. Koniec z rutyną, i „strefą komfortu” bo każdy dzień w podróży może przynieść nieoczekiwane zwroty akcji. Taka sytuacja pozwala na docenienie teraźniejszości, bez zamartwiania się o przyszłość i otwartość na nowe wyzwania.
  5. Wspólne podróże pozwalają na budowanie wspólnych wspomnień. Po powrocie do codzienności, wszystkie zdobyte w podróży informacje, emocje, wrażenia – poprawiają na długo partnerski relacje.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze