Karolina Chojnacka

Na mostach i wiaduktach będzie bezpieczniej. Trwa montaż zabezpieczeń prześwitów

Rozpoczął się montaż zabezpieczeń prześwitów pomiędzy pomostami obiektów mostowych. Zabezpieczania zostaną zamontowane w 42 lokalizacjach na autostradach A1 i A4 oraz na drogach ekspresowych S1, S52 i S86.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że po inwentaryzacji na sieci dróg krajowych w całym kraju zidentyfikowano 1537 prześwitów o szerokości min. 10 cm i łącznej długości 104,6 kilometrów.

W związku z tym na obiektach w ciągu dróg zarządzanych przez GDDKiA, zamontowano kilkanaście tysięcy tabliczek ostrzegających przed możliwością upadku z wysokości. Na przykład w województwie śląskim, około trzema tysiącami tabliczek, oznakowano 235 prześwitów o łącznej długości blisko 15,5 kilometrów.

W miejscach, gdzie na trasie brakuje oświetlenia, a prześwit stanowi zagrożenie upadkiem, będą zamontowane dodatkowe zabezpieczenia. Jak poinformowała GDDKiA, już rozpoczął się montaż zabezpieczeń prześwitów pomiędzy pomostami obiektów mostowych. Zabezpieczania zostaną zamontowane w 42 lokalizacjach na autostradach A1 i A4 oraz na drogach ekspresowych S1, S52 i S86.

Powstaną cztery zabezpieczania na A1, dwadzieścia siedem na A4, cztery na S1, sześć na S86 oraz jedno na S52. W zależności od rodzaju obiektu będzie dobierany rodzaj zabezpieczenia. Mogą to być płyty ażurowe oraz siatki wykonane z tworzywa sztucznego lub drutu.

Zakończenie montażu wszystkich zabezpieczeń powinno nastąpić do 30 grudnia 2021 roku. 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze