Muzeum Samochodowe w Reims - galeria
Małgorzata Czaja

Muzeum Samochodowe w Reims - galeria

18 lutego 2015
16
Gości przyzwyczajonych do obcowania z pięknem motoryzacji mocno rozczaruje estetyka tego muzeum, jednak warto je odwiedzić dla kilku zakurzonych perełek.
Loading module...

Znajdują się tutaj samochody SCAR produkowane w Witry-les-Reims (niedaleko od Reims) w bardzo niewielu egzemplarzach. Kolekcja znajduje się w baraku i może przypominać „pałac strachu” z pajęczynami, kurzem a przede wszystkim okropnymi manekinami i sztucznymi roślinami. Samochody i motocykle są ciasno poupychane i bardzo słabo wyeksponowane.

Reims-Champagne Automobile Museum jest jednym z 5 muzeów samochodowych we Francji z tak dużą liczbą eksponatów. Założone w 1985 roku przez Philippe Charbonneaux zarządzane jest przez stowarzyszenie mechaników i miłośników samochodów, do którego należy większość prezentowanych pojazdów. Muzeum oferuje ponad 200 samochodów i motocykli w przedziale od 1908 roku do dziś.

Muzeum otwarte jest codziennie z wyjątkiem 25 grudnia, 1 stycznia i czwartków w godzinach od 10 do 12 i od 14 do 18 w sezonie letnim a w zimowym do 17.

Bilet normalny kosztuje 8 €, dzieci w wieku  11 – 18 lat  6 € , 6 – 10 lat - 4 €.  Na miejscu jest sklep z motoryzacyjnymi pamiątkami. Uwaga w muzeum i sklepie można płacić tylko gotówką.

Nie ma też wydzielonego parkingu.

Adres:

Francja, 84 Avenue Georges Clémenceau
51100 Reims

    Komentarze

    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!