Muzeum Mercedes-Benz – to trzeba zobaczyć. Galeria

Na dziewięciu poziomach obejmujących 16 500 metrów kwadratowych zgromadzono 160 pojazdów i ponad 1500 eksponatów. Muzeum połączone jest z salonami sprzedaży, które też warto odwiedzić.

Budynek, w którym mieści się muzeum, został zaprojektowany w nawiązaniu do helisy DNA. Zwiedzanie rozpoczyna się od najwyższego piętra, skąd rozchodzą się spiralnie w dół dwie drogi zwiedzania i tematyczne ekspozycje – Legendy i Kolekcje. Legendy opowiadają chronologicznie historię marki Mercedes-Benz ujęte w 7 zbiorach od 1886 do 1982 roku oraz ekspozycje: „zero emisji” i „wyścigowe legendy. Kolekcje to opowieść o różnorodności pojazdów marki ze Stuttgartu.

Wejście główne do budynku prowadzi nas bezpośrednio do kas, wchodzący z parkingu muszą przejść przez sklep i schodami ruchomymi wjechać na poziom 0, skąd zaczyna się zwiedzanie. Przygoda z „Gwiazdą” rozpoczyna się od wycieczki windą, która niczym kapsuła czasu przenosi nas na najwyższy poziom. Spiralna droga prowadzi nas przez niezwykłą historię motoryzacji i narodziny samochodu w roku 1886.

Kolekcje obejmują 5 wystaw tematycznych: Podróżnicy, Pomocnicy, Przewoźnicy, Celebryci i ekspozycje specjalne – czasowe. Dla dzieci przygotowano pojazdy strażackie, samochody policyjne, karetki pogotowia, Unimogi i samochód medyczny Formuły 1. W dziale sportowym przywita nas spektakularna ściana z ekspozycją samochodów rajdowych. Dla żądnych wrażeń, za dodatkową opłatą (4 Euro), można skorzystać z symulatora jazdy rajdowej – w kapsule odwiedzimy najsłynniejsze tory i wyścigi samochodowe, dobra zabawa gwarantowana. Wychodząc z muzeum możemy obejrzeć słynne prototypy i film dokumentujący rekord W 125 z 1938 r. największej prędkości na drodze publicznej 432,7 km/h – do dzisiaj nie pobity oraz Solarmobile, który wygrał Tour de Sol z Jeziora Bodeńskiego do Jeziora Genewskiego w 1980 roku. Te eksponaty wprowadzają nas w wystawę nowych technologii i prototypów dokumentujących rozwój wzornictwa  Mercedes-Benz.

Jest to jedyne muzeum na świecie, które dokumentuje 125 lat historii marki począwszy od pierwszego dnia, a jego  nietuzinkowa ekspozycja, wysublimowana forma budynku, a przede wszystkim legendarne samochody, sprawia, że trzeba je zobaczyć.

Mercedes-Benz Muzeum czynne jest od wtorku do niedzieli w godzinach od 9.00 do 18.00 (kasy biletowe zamykane są o godzinie 17.00). Bilet normalny kosztuje 8 Euro, ulgowy 4 euro (dzieci poniżej 15 roku życia wchodzą bez opłaty). Ciekawostką jest darmowy parking przed głównym wejściem dla pojazdów zabytkowych – kierowcy wcześniej powinni zgłosić swoją wizytę w centrum obsługi.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze