„Mumsnet” łączy się z „What Car?” – nowy portal dla rodziców

Portal dla rodziców Mumsnet połączył siły z marką What Car?, by wspólnie stworzyć specjalny dział testów samochodowych, gdzie znajdziemy opinie osób, które są zarówno ekspertami w dziedzinie motoryzacji, jak i rodzicami szukającymi praktycznego auta do podróżowania z dziećmi.

Nowa sekcja zawierać będzie odpowiedzi użytkowniczek i użytkowników portalu Mumsnet na pytania dotyczące samochodów, które często zadają sobie rodzice, czyli: „czy to auto jest tanie w utrzymaniu?”, „czy moja cała rodzina się w nim pomieści?”, „ile to wszystko będzie kosztować?”. 

Portal Mumsnet.com to przyjazne miejsce stworzone dla rodziców poszukujących informacji związanych z zakupem rodzinnego samochodu. Na stronie możemy znaleźć m.in. narzędzie, które pomaga w obliczeniach dotyczących wartości używanego samochodu, pomocy w kupnie lub sprzedaży auta.

W ankiecie przeprowadzonej na stronie Mumsnet, użytkownicy odpowiadali na pytanie, jaki celebryta w reklamie produktu mógłby mieć wpływ na ich decyzję o kupnie samochodu. Jak się okazało, niemal połowa ankietowanych (48%) nie zaufałaby rekomendacji żadnej ze znanych osób. Co więcej, ponad 3/4 (77%) stwierdziło, że opinia przyjaciół lub krewnych mogłaby być decydująca.

fot. Mumsnet.com

Ankieta wykazała również, że:

– aż 46% osób wierzy, że placówki dealerskie i sprzedawcy aut nie są uczciwi;

– 77% uważa, że reklamy samochodów są nie do zapamiętania i wszystkie wydają się takie same;

– aż 67% ankietowanych twierdzi, że przeczytanie pozytywnej recenzji używanego samochodu w magazynie motoryzacyjnym mogłoby mieć duży wpływ na postrzeganie danego modelu;

– 53% przebadanych mówi, że wraz ze swoim partnerem / partnerką są w tym samym stopniu odpowiedzialni za decyzję podjęte w związku z kupnem samochodu;

– 89% rodziców zgodnie twierdzi, że wybór przyszłego samochodu uzależniony był od opinii rodziny.

Wydaje się zatem, że stworzenie miejsca, gdzie będzie można znaleźć wiele wypowiedzi na temat danego modelu samochodu, jest pomysłem absolutnie trafionym. Przeglądający nie tylko będą mieli okazję skonfrontować swoje wrażenia z jazdy z odczuciami ekspertów, ale również znajdą niezawoalowane marketingową otoczką praktyczne porady i fakty związane z użytkowaniem aut – takie, które przyniosą radość z jazdy zarówno dzieciom, jak i rodzicom.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze