Mulholland Legend 480 - marzenie purysty od inżynierów F1

Mulholland Legend 480 - marzenie purysty od inżynierów F1

23 maja 2020
Doświadczona firma, o której nikt nie słyszał, postanowiła zrobić sportowe coupe, które przypomni nam czasy nieco bardziej bezkompromisowej motoryzacji.

Mulholland to firma dostarczająca części zespołom w Formule 1 (głównie kompozytowe elementy). Niedawno ogłosiła, że rozszerza zakres swojej działalności o produkcję samochodów z homologacją drogową, a pierwszym z jej modeli jest Legend 480.

Volvo XC100 Recharge to flagowy, elektryczny SUV coupe

W kontekście tego auta często mówi się o podobieństwie do TVR-a i jest w tym dużo racji. Nie tylko dlatego, że za stylistykę tego dwuosobowego coupe odpowiada Damian McTaggart, były główny designer właśnie TVR-a. Jego rękę widać między innymi w projekcie, z pewnością oryginalnych, przednich reflektorów. Zdecydowanie odważnym zabiegiem była rezygnacja z przedniego zderzaka oraz klasycznej osłony chłodnicy, na rzecz ogromnej dziury (trudno to inaczej nazwać) którą zasłonięto siatką. Z pewnością zrobi ona wrażenie na projektantach Audi oraz Lexusa, ale nam podoba się raczej umiarkowanie.

Obecnie nie wiadomo zbyt wiele na temat Mulhollanda Legenda 480 (nie znamy nawet wyglądu wnętrza), ale producent zapowiedział już, że pod maskę trafi silnik V8 o mocy 487 KM. Współpracować będzie z manualną skrzynią biegów, a napęd trafi oczywiście na tylną oś. Brzmi jak marzenie purysty, szczególnie że w konstrukcji auta zastosowano wiele elementów z włókna węglowego, więc ma legitymować się niewielką masą własną.

BMW X8 M - pierwszą hybrydą spod znaku M?

Mulholland rozpoczął już zbieranie zamówień na swoje sportowe coupe, a jego oficjalna premiera ma się odbyć latem.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!