Muhammad Ali w reklamie Porsche

Kilkanaście dni temu pożegnaliśmy legendarnego mistrza boksu - Muhammada Aliego. Był on jednym z bohaterów jednej z reklam Porsche 911, którą zaprzestano emitować po jego śmierci.

Reklama Porsche 911, w której jednym z bohaterów jest Muhammad Ali zniknęła z mediów i jest dostępna wyłącznie na kanale YouTube należącym do marki. Niemiecki producent ze względu na respekt dla ikony boksu postanowił zaprzestać emisji. W klipie o tytule „Compete” wystąpiło dwóch mistrzów w swoich kategoriach. Mamy tam nieżyjącego już amerykańskiego boksera, a także Magnusa Carlsena, który jest arcymistrzem szach. Obie postacie walczą w pojedynku przeciwko sobie, tak jakby nie istniała konkurencja w ich fachu. Porsche chciało podkreślić ideę, że ulepszony model 911 może być jedynym, który poprawi po nim dziedzictwo.

Emisja reklamy rozpoczęła się kilka miesięcy temu. Zanim ją wyprodukowano, niemiecki producent poprosił obu mistrzów o zgodę na zatwierdzenie scenariusza. Nad postacią dublera grającego Muhammada Ali pracował jeden z jego byłych trenerów, aby upewnić się, że jego ruchy będą takie same.

Na przełomie roku na rynku pojawiło się lekko odświeżone Porsche 911. Wygląd zewnętrzny nie był rewolucyjny, natomiast najwięcej zadziało się pod maską, gdzie bazowy model jest wyposażony w trzylitrowy silnik typu bokser z podwójnym doładowaniem. Dzięki temu inżynierom Porsche udało się zwiększyć moc, a tym samym zmniejszyć spalanie. W modelu pojawił się także opcjonalny układ tylnych kół skrętnych, który ma poprawić właściwości jezdne.

https://www.youtube.com/watch?v=6oJXL398aBU 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze