Motozakupy bez wychodzenia z domu – w pandemii akcesoria do samochodu kupisz online

Pandemia koronawirusa zmieniła wszystko - także sposób, w jaki dokonujemy zakupów najpotrzebniejszych produktów. Niegdyś przyzwyczajeni, że musimy wszystkiego dotknąć, dokonujemy teraz częściej wyborów przez Internet. Niezależnie, czy potrzebujemy akcesoriów samochodowych na rodzinny wyjazd, czy praktycznych kluczy do swojego garażu - wszystko znajdziemy w zasięgu... naszej klawiatury.

Wydawać by się mogło, że przywykliśmy do sposobu załatwiania spraw oko w oko ze sprzedawcą. Jednak w dobie pandemii okazało się, że internetowi sprzedawcy bardzo się do nas zbliżyli i zainwestowali w taką prezentację swoich produktów, że właściwie nie potrzebujemy już ich oglądać z bliska. Wszystko oddają dobrze zrobione, wysokiej jakości zdjęcia i profesjonalne, szczegółowe opisy sprzedawanych akcesoriów.

Chcąc np. kupić dobrze znane bagażniki Taurus, na zbliżający się wypad za miasto z rodziną, albo narzędzia King Tony, które z pewnością wielu z nas – zwłaszcza tych z zamiłowaniem do majsterkowania przy swoich pojazdach i nie tylko – przydadzą się w przydomowym garażu, wystarczy usiąść wygodnie w zaciszu, poczuć komfort domowego fotela i wybrać najbardziej odpowiadający nam towar.

Zakupy w sieci – także większych gabarytów

Bagażnik dachowy to nie jest kompaktowy przedmiot, który z powodzeniem zmieścimy w zwykłym paczkomacie. Ale nie po naszej stronie jest wysyłka. My powinniśmy jedynie zadbać o wybór takiego bagażnika i akcesoriów do jego montażu, aby nie musieć później ich odsyłać. Z pewnością pomoże w ocenie nie tylko wnikliwa lektura opisu, który zamieścił sprzedawca, ale także baczne oglądanie wszystkich zdjęć, które oddają wygląd najmniejszych detali. Chodzi o to, aby wybrać właściwie.

Gdy mamy jakiekolwiek wątpliwości, zawsze warto zapytać o nie osobę zamieszczającą ofertę. Zwykle na stronie jest umieszczony kontakt mailowy lub telefoniczny i wystarczy chwila, a nasze ewentualne obawy lub wątpliwości są rozwiane. Uzbrojeni w wiedzę możemy zdecydować się na zakup lub z niego świadomie zrezygnować poszukując innego, lepiej dopasowanego do modelu naszego samochodu bagażnika.

Bagażniki do samochodu trzeba wybierać mając na względzie m.in. dopasowanie do modelu samochodu, szerokości relingów (czasem bagażnik montowany jest także pod drzwi auta lub w oryginalnych punktach przewidzianych przez producenta samochodu), renomę firmy produkującej bagażnik. Z porad praktycznych należy wymienić tę, aby długość bagażnika nie przekraczała długości dachu. Ideałem jest też, aby kształt bagażnika był opływowy – aerodynamiczny; przełoży się to z pewnością na mniejsze opory powietrza, a co za tym idzie mniejsze zużycie paliwa. Weźmy także pod uwagę łatwość montażu bagażnika – zwłaszcza wtedy, gdy z jakichś względów często będziemy go zakładać i demontować. Pomogą nam wtedy wsuwki ułatwiające montaż lub cybanty.

Motoryzacyjna nuda – jest na to sposób!

Wielu z nas podczas przedłużającego się pobytu w domu nie umie sobie znaleźć pasjonującego zajęcia. Czasem do głowy przychodzi remont domu, a innym razem własnoręczna naprawa samochodu. Zaglądamy do garażu lub naszych domowych zasobów kluczy i okazuje się, że brakuje nam tych nawet najbardziej podstawowych – bez nich przecież ani rusz! Siadamy więc do sklepu internetowego i staramy się wybrać te najwłaściwsze. Jak to zrobić?

Warto decydować się z pewnością na produkty firm, które mają odpowiednie normy, takie jak: niemiecką DIN, amerykańską ANSI, czy mogą pochwalić się zdobyciem certyfikatu ISO. Warto sprawdzić w serwisie allegro np. narzędzia King Tony . Ta polska firma oferuje nie tylko komplety kluczy, ale także szafki narzędziowe, dzięki którym uporządkujemy „artystyczny nieład” w naszym garażu. Jeśli takowym nie dysponujemy, mieszkamy w bloku, czy niedużym mieszkaniu, warto zainwestować w pełni wyposażoną, kompletą walizkę narzędziową, w której znajdziemy zestawy najbardziej popularnych kluczy nasadowych, imbusowych, czy płaskich. Z takim podręcznym warsztatem nie straszne nam będą długie dni spędzone w domu.

Najnowsze

Karolina Chojnacka

Torby motocyklowe – BMW Motorrad prezentuje nową kolekcję tuż przed starem sezonu

Przy pierwszych oznakach wiosny słychać już motocyklowe wydechy na ulicach. Co prawda wiosna na razie w odwrocie, ale z pewnością wielbiciele jednośladów wkrótce wyjadą masowo na drogi. Tych, którzy snują już plany na pierwsze dłuższe wypady, może zainteresować nowa kolekcja toreb motocyklowych od BMW.

Czy to tankbag, torba tylna, czy torba biodrowa – wszystkie elementy obszernej kolekcji wyróżniają się funkcjonalnością, innowacyjnością i spójną stylistyką. Szeroki asortyment obejmuje torby do każdego zastosowania i na każdą przygodę.

Tankbag Black Collection, duża (GS)

Duży tankbag Black Collection wykonany z wytrzymałej, pokrytej TPU tkaniny poliestrowej oferuje wiele przemyślanych detali. Oprócz zamykanego, gumowanego, wodoodpornego dwukierunkowego zamka błyskawicznego komora główna ma dodatkowy suwak zwiększający pojemność z 13 do 18 l.

Wyjmowana torba wewnętrzna z rolowanym zamknięciem jest wodoszczelna. Komory siatkowe na ściankach bocznych w komorze głównej oraz kieszeń zewnętrzna oferują dodatkowe miejsce na przedmioty. Szczególnie praktyczne rozwiązanie: tankbag ma przepust na kabel i wodoszczelną przezroczystą kieszeń, która umożliwia korzystanie z urządzeń z funkcją dotykową.

Duży tankbag jest dostosowany do motocykli o stromo nachylonych powierzchniach baku. Idealną pozycję gwarantuje antypoślizgowa wyściółka z pianki na spodzie. Tankbag mocuje się 3-punktowym wiązaniem pasowym właściwym dla danego motocykla.

Zatrzaski z przodu i z tyłu umożliwiają szybkie zakładanie i zdejmowanie tankbaga, na przykład do tankowania. Zawarte w zestawie paski naramienne ułatwiają transport w formie plecaka. Dodatkowo załączone paski umożliwiają mocowanie tego uniwersalnego tankbaga również jako torby tylnej na stelażu bagażowym lub siedzeniu pasażera. Plecak wykonany jest z czarnego materiału i ma niebieskie akcenty oraz podszewkę dla lepszej widoczności, która wykonana jest w 100% z poliestru.

Informacje na temat indywidualnych ograniczeń prędkości jazdy i ładowności można znaleźć w instrukcji instalacji/obsługi.

Pojemność: 13 – 18 l    Wymiary: 32 × 22 × 19/26 cm

Nowe torby motocyklowe BMW Motorrad

Tankbag Black Collection, duża (Tour & Roadster)

Ta wersja tankbaga Black Collection idealnie nadaje się do motocykli turystycznych i roadsterów. Antypoślizgowe podkładki piankowe zapewniają przyleganie i stabilną pozycję na baku. Duży tankbag wykonany jest z wytrzymałej tkaniny poliestrowej pokrytej TPU z wodoodporną wyjmowaną torbą wewnętrzną z rolowanym zamknięciem. Pojemność można łatwo powiększyć z 13 do 18 l za pomocą okalającego zamka błyskawicznego na głównej komorze.

Główna komora ma zamykany wodoodporny, gumowany dwukierunkowy zamek błyskawiczny. Dodatkowe miejsce oferuje kieszeń zewnętrzna i siatkowe przegrody wewnątrz. Tankbag uzupełniają przemyślane dodatki, takie jak przepust na kabel czy wodoszczelna przezroczysta kieszeń do ekranów dotykowych. Tankbag mocuje się 3-punktowym wiązaniem pasowym właściwym dla danego motocykla.

Zatrzaski z przodu i z tyłu umożliwiają szybkie zakładanie i zdejmowanie tankbaga, na przykład do tankowania. Zawarte w zestawie paski naramienne ułatwiają transport w formie plecaka. Dodatkowo załączone paski umożliwiają mocowanie tego uniwersalnego tankbaga również jako torbę tylną na stelażu bagażowym lub siedzeniu pasażera. Plecak wykonany jest z czarnego materiału i ma niebieskie akcenty oraz podszewkę dla lepszej widoczności. Materiał zewnętrzny to w 100% z poliester z powłoką TPU (poliuretanową).

Pojemność: 13 – 18 l    Wymiary: 34 × 22 × 16/21 cm

Tankbag Black Collection, mały (Tour & Roadster)

Wytrzymały mały tankbag Black Collection z zapięciem na pasek idealnie sprawdza się na krótkich wycieczkach z lekkim bagażem. Jego praktyczne cechy obejmują wyjmowaną, wodoszczelną torbę wewnętrzną z rolowanym zamknięciem, przepust kablowy oraz uchwyt do noszenia i wyjmowane paski do noszenia jako plecak. Plecak o pojemności 5 l jest idealny na jednodniowe wycieczki. Wodoodporny, zamykany, gumowany dwukierunkowy zamek błyskawiczny chroni również bagaż przed wilgocią. Praktyczne przegrody siatkowe na bocznych ściankach komory głównej pomagają utrzymać porządek.

Uniwersalny tankbag pasuje do motocykli o półokrągłych i stromo nachylonych powierzchniach baku. Idealne dopasowanie do zbiornika zapewnia antypoślizgowa wyściółka z pianki pod spodem. Tankbag mocuje się 3‑punktowym wiązaniem pasowym właściwym dla danego motocykla.

Dodatkowo załączone paski umożliwiają mocowanie tego tankbaga również jako torbę tylną na stelażu bagażowym lub siedzeniu pasażera.

Zatrzaski z przodu i z tyłu umożliwiają szybkie zakładanie i zdejmowanie tankbaga, na przykład do tankowania. Zawarte w zestawie paski naramienne ułatwiają transport w formie plecaka. Produkt wykonany jest z czarnego materiału z niebieskimi akcentami i paskami odblaskowymi. Wewnętrzna podszewka jest również niebieska i wykonana w 100% z poliamidu.

Pojemność: 5 l              Wymiary: 25 × 20 × 10 cm

Nowe torby motocyklowe BMW Motorrad

Torba tylna Black Collection, duża/mała

Torby tylne ferowane są w dwóch rozmiarach, jeden na krótkie wypady i drugi na dłuższe wycieczki z większą ilością bagażu. W obu wariantach torba ma wodoszczelną powłokę z TPU, która wytrzymuje każdą pogodę. Wyjmowana torba wewnętrzna jest wodoszczelna. Gumowany dwukierunkowy zamek błyskawiczny głównej komory jest wodoodporny i zamykany dla dodatkowego bezpieczeństwa.

Dodatkowy zamek głównej komory umożliwia w razie potrzeby zwiększenie pojemności i tak sporej już torby. Kieszeń po wewnętrznej stronie klapy i zapinane na zamek przegrody po obu stronach ułatwiają organizację bagażu. Kolejnym sprytnym detalem są regulowane paski naramienne oraz możliwość składania do transportu poza motocyklem. Torba tylna Black Collection jest przeznaczona do użytku w połączeniu ze stelażem bagażowym. W zestawie znajduje się odpowiedni pasek do mocowania. Torba wykonana jest z czarnego materiału z niebieskimi akcentami i paskami odblaskowymi. Wewnętrzna podszewka jest również niebieska.

Torba tylna Black Collection, duża

Pojemność: 50 – 60 l     Wymiary: 55 × 30 × 30/35 cm

Torba tylna Black Collection, mała

Pojemność: 35 – 42 l     Wymiary: 41 × 30 × 30/35 cm

Torba boczna Black Collection, duża/mała

Wodoszczelna torba boczna Black Collection ma klarowny, techniczny wygląd i oferowana jest w dwóch pojemnościach 10 lub 15 l. Wysokiej jakości torba z powłoką z TPU oferuje mnóstwo miejsca szczególnie przy lekkim bagażu. Objętość można szybko i łatwo zmniejszyć za pomocą pasów ściągających. Zewnętrzna kieszeń z wodoodpornym zamkiem błyskawicznym umożliwia szybki dostęp do istotnych przedmiotów. Szczególnie praktyczna jest również wodoszczelna, wyjmowana kieszeń wewnętrzna.

Torbę boczną Black Collection mocuje się do motocykla za pomocą uchwytu przeznaczonego do toreb bocznych po lewej i prawej stronie.

Można ją szybko i łatwo zamocować za pomocą praktycznego szybkozłącza. Torba wykonana jest z czarnego materiału z niebieskimi akcentami i paskami odblaskowymi. Wewnętrzna podszewka jest również niebieska i wykonana w 100% z poliamidu.

Torba boczna Black Collection, duża

Pojemność: 15 l            Wymiary: 35 × 32 × 14 cm

Torba boczna Black Collection, mała

Pojemność: 10 l            Wymiary: 26 × 32 × 14 cm

Torba biodrowa Black Collection

Idealna na jednodniową wycieczkę: wysokiej jakości torba biodrowa Black Collection umożliwia bezpieczne przechowywanie portfela, kluczy, smartfona i innych drobiazgów. Wodoszczelna komora główna z dwustronnym zamkiem błyskawicznym zabezpiecza rzeczy osobiste przed wilgocią nawet w deszczu. Poza wewnętrzną przegrodą torba biodrowa ma trzy zewnętrzne kieszenie zapinane na zamek oraz z lewej strony dodatkową małą kieszeń siatkową i kieszeń wsuwaną. Siatka dystansowa 3D z tyłu zapewnia optymalną cyrkulację powietrza. Płynnie regulowany pasek biodrowy umożliwia optymalną regulację. Torba biodrowa wykonana jest z wytrzymałej tkaniny poliestrowej pokrytej TPU w kolorze czarnym.

Pojemność: 3 l              Wymiary: 18 × 20 × 11 cm

Plecak Black Collection, 30 l

Wysokiej jakości funkcjonalny plecak Black Collection 30 l o pojemności 25 l z możliwością zwiększenia do 30 l jest idealny na dłuższe wycieczki z nieco większą ilością bagażu. Przestronna komora główna jest wodoszczelna dzięki rolowanemu zamknięciu i klejonym szwom. Gumowane zamki błyskawiczne są również wodoodporne. Podwójne dno umożliwia podzielenie komory głównej ze zintegrowaną kieszenią na laptopa 15˝. Dostęp do dolnej części jest przy tym oddzielny, a jej pojemność można zwiększyć tak, aby zmieścić kask do rozmiaru 61. Dodatkowe miejsce oferują cztery wodoodporne kieszenie zewnętrzne i wewnętrzna przegroda siatkowa na klapie. Dwa paski z klamrami zatrzaskowymi umożliwiają zamocowanie dodatkowego bagażu.

Plecak wykonany jest z wytrzymałej tkaniny poliestrowej pokrytej TPU. Regulowane, wyściełane i przepuszczające powietrze paski naramienne oraz uchwyt u góry i na przednich kieszeniach zewnętrznych zapewniają optymalny komfort noszenia. Pas piersiowy ma regulację długości. Regulowany i demontowany pas biodrowy ma dwie kieszenie na zamek błyskawiczny na przykład na smartfona. Ergonomicznie ukształtowany tył zapewnia wygodę nawet przy dłuższym noszeniu.

Zestaw obejmuje dodatkowe paski z klamrami zatrzaskowymi do montażu na motocyklu.

Plecak Black Collection wykonany jest w kolorze czarnym i ma materiał odblaskowy na paskach naramiennych. Wewnętrzna podszewka wykonana jest w 100% z poliamidu. Na zewnętrznej kieszeni znajduje się również odblaskowy nadruk BMW Motorrad.

Pojemność: 25 – 30 l

Plecak Black Collection, 20 l

Wysokiej jakości i funkcjonalny plecak Black Collection 20 l ma idealny rozmiar na jednodniowe wycieczki, ale także na codzienne dojazdy do pracy. Wodoszczelna komora główna z kieszenią na laptopa 15˝ zabezpiecza zawartość również przed deszczem. Plecak z tyłu ma kieszeń na paski naramienne. Bardzo praktyczny jest też uchwyt do noszenia u góry i z przodu plecaka.

Wszystkie cztery kieszenie zewnętrzne, z których jedna znajduje się na klapie są wodoodporne i mają gumowane zamki błyskawiczne. Wewnątrz klapy znajduje się praktyczna kieszeń siatkowa. Ergonomiczny kształt tyłu i niewielki ciężar wynoszący 550 g sprawiają, że plecak Black Collection jest wygodny również przy dłuższym noszeniu. Regulowane pasy naramienne, piersiowe i biodrowe umożliwiają optymalną regulację. Plecak Black Collection wykonany jest w kolorze czarnym, a paski naramienne, klapa i przód mają materiał odblaskowy. Z przodu znajduje się również napis BMW Motorrad. Podszewka wykonana jest z poliamidu.

Pojemność: 20 l            Wymiary: 40 × 30 × 16 cm

Najnowsze

Opel Astra z przebiegiem 600 tys. km – Marzenie o wiecznej młodości jest do zrealizowania

Czy można zachować sprawność i atrakcyjność na zawsze? Żadnemu człowiekowi jeszcze się to nie udało, ale maszynie - jak najbardziej. Chodzi dokładnie o Opla Astrę kombi z 2003 roku.

To późny egzemplarz generacji G z silnikiem Diesla o pojemności 1.7 l i mocy 80 KM pod maską. Auto ma wyposażenie Elegance, obejmujące także ogrzewanie postojowe. Samochód i jego właściciel, pracownik firmy Opel Henning Barth, pokonywali codziennie około 100 kilometrów między Hunsrück a siedzibą Opla Rüsselsheim.

Ten Opel Astra ma przebieg 600 000 km. Marzenie o wiecznej młodości jest do zrealizowania

Przez 500 000 kilometrów w rękach obecnego użytkownika Astra nie wymagała poważniejszych napraw. Barth kupił używaną Astrę z przebiegiem 100 tysięcy kilometrów za 5000 euro. Następnie przejechał nią jeszcze pół miliona kilometrów, co razem daje 600 tysięcy.

Ten Opel Astra ma przebieg 600 000 km. Marzenie o wiecznej młodości jest do zrealizowania

Przyszedł jednak czas na rozstanie. Barth postanowił podarować swoją niezwykłą Astrę do kolekcji Opel Classic. Kombi z przebiegiem 600 000 kilometrów zajmie honorowe miejsce w Rüsselsheim, a pan Barth ma już kolejną Astrę – dobrze utrzymany egzemplarz generacji J z dwulitrowym silnikiem wysokoprężnym o mocy 165 KM. Rozpoczyna również nową misję, której celem jest przekroczenie przebiegu, jaki uzyskał poprzednim samochodem.

Ten Opel Astra ma przebieg 600 000 km. Marzenie o wiecznej młodości jest do zrealizowania

Najnowsze

Widzisz znak rombu i od razu Ci się kojarzy z marką Renault? Nowe logo budzi skrajne emocje

Podczas prezentacji planu Renaulution za Luką de Meo, dyrektorem generalnym grupy, a także na grillu Renault 5 Prototype pojawiło się nowe logo Renault. Podoba się?

W ciągu swojej historii marka Renault wielokrotnie zmieniała identyfikację wizualną. Ale jedna rzecz pozostała niezmienna od 1925 roku – romb, który jest podstawowym elementem logo. Natychmiast rozpoznawalny, stał się symbolem marki.

Sięgnął po niego Louis Renault. Kanciasta figura geometryczna idealnie pasowała do ówczesnych masek w kształcie daszka. Od tamtej chwili znak przeszedł już osiem zmian! A licząc ostatnią, nawet dziewięć. To doskonale pokazuje, że marka chce się zmieniać wraz ze swoją epoką. Ostatnia wersja logo powstała w 1992 roku i choć w 2015 r. została lekko zmieniona, widać po niej upływ lat. Od 2019 roku trwały prace nad nową wersją.

Jak powiedział Gilles Vidal, miało to być logo nowoczesnej, globalnej marki, dostosowane do różnych kanałów, zwłaszcza cyfrowych. Pokazane niedawno logo jest bardziej nowoczesne i dynamiczne. Romb jest już rozpoznawalnym znakiem marki. Ma podkreślać równowagę między szacunkiem dla dziedzictwa marki i wejściem w nową erę z całą symboliką przyszłości.

Co było celem?

Chcieliśmy wesprzeć proces transformacji oraz podkreślić znaczenie relacji i ludzkich wartości dla marki. Zmienione, zdecydowanie nowoczesne logo wpisuje się w nowe czasy i doskonale oddaje „nową falę zmian” w Renault – mówi Gilles Vidal. W naturalny sposób zostało więc pokazane po raz pierwszy podczas prezentacji planu strategicznego Renaulution i pojawiło się na grillu Renault 5 Prototype. Ciepłe przyjęcie, z jakim się spotkało, przekonało kierownictwo marki do oficjalnego wprowadzenia nowego logo.

Jesteśmy ciekawe waszej opinii o nowym logo. W internecie głosy nie milkną, że w odświeżonej wersji przypomina wykreślankę czterolatka…

Najnowsze

Ten elektryczny kolos ma 26 ton i 200 km zasięgu. Godny zastępca pojazdów z dieslem?

Posten Norge Group wprowadziła do swojej floty pierwszy napędzany wyłącznie elektrycznie pojazd ciężarowy MAN eTGM o masie do 26 ton. Czy sprawi się lepiej niż tradycyjna ciężarówka zasilana ropą?

Zastąpi on dotychczasowy pojazd z silnikiem Diesla i będzie dostarczał i odbierał przesyłki w centrum paczek na terenie śródmieścia Oslo. Nowy MAN eTGM jest pierwszym krokiem norweskiej poczty w kierunku wymiany dotychczasowej floty pojazdów ciężkich na pojazdy z napędem alternatywnym.

MAN eTGM produkowany w niewielkiej serii od 2019 roku spełnia wszystkie istotne wymagania stawiane przed miejskim ruchem dostawczym w przyszłości. Pojazd dostępny jest w konfiguracji jako samochód-chłodnia, w wersji z wymienną skrzynią ładunkową lub z zabudową do przewozu napojów.

Zobacz: Koronawirus: mobilne laboratorium na bazie samochodu MAN TGE. Ile może wykonać testów w ciągu doby?

MAN eTGM o całkowitej masie dopuszczalnej 26 ton jest napędzany silnikiem o mocy 360 KM z maksymalnym momentem obrotowym 3.100 Nm. Agregaty pomocnicze, takie jak wspomaganie układu kierowniczego, sprężarka powietrza oraz klimatyzacja, są napędzane elektrycznie i sterowane energooszczędnie za pośrednictwem systemu zarządzania energią.

Na etapach hamowania silnikiem i hamowania energia kinetyczna pojazdu jest przekształcana w energię elektryczną i odprowadzana do zbiornika energii, co przyczynia się do odczuwalnego wydłużenia zasięgu. Pojazd zaopatrywany jest w energię przez baterie litowo-jonowe produkowane w koncernie Volksawagena. Są one umieszczone pod kabiną kierowcy nad osią przednią. Pozostałe akumulatory umieszczone są na ramie pojazdu.

Sprawdź: Elektryczny samochód ciężarowy Tesla Semi coraz bliżej?

Zasięg MAN eTGM wynosi do 200 kilometrów, w zależności od zastosowania, warunków klimatycznych i topograficznych. Baterie mogą być ładowane prądem przemiennym o mocy 22 lub 44 kW lub prądem stałym o mocy 150 kW (tzw. „High-Power-Charging“).

Najnowsze