Motoryzacyjno-rysunkowe fascynacje Pameli Mikiewicz

10 września 2019
1
Pamela Mikiewicz jest studentką filologii angielskiej. Jej pasją jest jednak twórczość artystyczna, którą stara się cały czas doskonalić.

- Odkąd pamiętam nie rozstawałam się z kredkami. Na początku były to zwykłe bazgroły, które przedstawiały wymyślone postacie, jakimi bawiłam się jako dziecko. Rysowałam też  plakaty w czasach, kiedy ciężko było dostać wydruk ulubionego obrazu. Dopiero kiedy skończyłam 12 lat moje podejście do rysunku przeszło z zabawy w poważniejszą pasję i naukę. To właśnie w tym czasie zaczęłam się samodoskonalić, poszukiwać nowych technik i szukać porad od inspirujących mnie artystów. Rysunek zajmował dużą część mojego wolnego czasu. Pamiętam, jak często po skończeniu lekcji siadałam z ołówkiem lub pastelą w ręce na parę dobrych godzin. To sprawiło, że podjęłam decyzję o uczęszczaniu do Liceum Plastycznego w Częstochowie, gdzie mogłam rozwijać moje artystyczne zdolności i uczyć się jednocześnie. Dzięki temu mój warsztat poszerzył się o: malarstwo, rzeźbę, fotografię, projektowanie oraz jubilerstwo – wspomina Pamela.

- Po ukończeniu szkoły średniej postanowiłam studiować filologię angielską. Dobra znajomość tego języka też pomaga mi rozwijać moją artystyczną pasję, poprzez kontakt z artystami z całego świata. Ze względu na małe perspektywy twórczości artystycznej w Polsce uznałam, że język angielski zwiększy szanse na mojej ścieżce zawodowej. Dopiero praca na campie w Stanach Zjednoczonych utwierdziłam mnie w przekonaniu, że tworzenie własnych dzieł jest czymś, czym powinnam i chciałabym się zajmować. Zrozumiałam tam, że uśmiech na twarzach osób oglądających moje rysunki jest czymś bezcennym, a robienie czegoś, co sprawia radość innym jest jak powołanie, nie tylko praca - dodaje.

Artystka nie ogranicza się do jednego stylu, tylko stara rozwijać się we wszystkich.  Najczęściej używane przez nią techniki to: ołówek, długopis, kredki, technika mieszana, farby akrylowe i olejne, ale również rysunek graficzny, malowanie na tkaninach i drewnie. Głównym jej celem jest realizm - tak wierne oddanie rzeczywistości, aby obraz wywarł jak najlepszy wpływ na odbiorcę. Są tematy, które lubi najbardziej:

- Myślę, że najczęściej rysuję konie i motocykle, bo to moje dwie największe pasje a rysowanie ich po prostu sprawia mi dużo radości. Kolejny temat to „fun art”, czyli sztuka związana z istniejącymi już postaciami z filmów, bajek i książek, która jest pozytywnie odbierana przez odbiorców. Od jakiegoś czasu jako główny temat pojawia się też portret np. osób na motocyklach czy dzieci" – mówi Pamela. 

Miłość do motoryzacji towarzyszyła artystce od dziecka, kiedy to wolała bawić się bardziej samochodzikami, niż lalkami. Samochody swym basowym brzmieniem wywołują w niej wiele emocji, a motocykle zafascynowały ją w wieku 17 lat. Teraz już sama jest motocyklistką i od 4 lat przemierza Polskę na czerwonym Suzuki Gladius.

 

Rysunki Pameli Mikiewicz zdobywają coraz większą rzeszę fanów, w związku z tym wykonuje już prace także na zamówienie.

Więcej na profilu: www.facebook.com/ArtPamelaMikiewicz

Komentarze

Maria
10 września 2019 22:16
Świetne prace! Zazdroszczę talentu