Motoryzacyjne programy dla dzieci na CBeebies – wynalazki, majsterkowanie i odkrywanie świata

Wasze pociechy z ciekawością odkrywają świat? Mamy zatem dla was kolejną porcję ciekawych programów dla dzieci na BBC. Idealne propozycje na kreatywne, lipcowe weekendy przed ekranem telewizorów dla dużych i małych!

Tomek i przyjaciele – Sezon 14 (20 odcinków)

Motoryzacyjne programy dla dzieci na BBC - wynalazki, majsterkowanie i odkrywanie świata

Lokomotywa Tomek i jego wierni przyjaciele gotowi są na kolejne niesamowite przygody na wyspie Sodor. Choć czasem wpadają w tarapaty, zawsze uczą się po drodze czegoś nowego i zdobywają wartościowe umiejętności. W tej serii Tomek wypełnia misję specjalną – musi dostarczyć ważną przesyłkę do parku zwierząt. Piotruś chciałby być tak szanowany jak Gabryś, a Szast, Prast i Ferdynand panują zorganizować przyjęcie świąteczne. Niestety nie wszystko idzie po ich myśli, ale na szczęście zawsze mogą liczyć na pomoc przyjaciół.

Ramówka

  • Od poniedziałku 27 lipca, godz. 16:00

Bitz i Bob – Sezon 1 (43 odcinków)

Rezolutna Bitz jest utalentowaną wynalazczynią i uwielbia majsterkować. Przy pomocy młodszego brata Boba skonstruuje potrzebną rzecz ze wszystkiego, co tylko wpadnie jej w ręce. Rodzeństwo uwielbia przygody! Najczęściej jednak pełne są one nieprzewidzianych zdarzeń. Gdy katastrofa wydaje się nieunikniona, Bitz musi szybko znaleźć rozwiązanie. W tym celu zakłada swoje „majsterkulary”, za pomocą których projektuje niezbędne narzędzie. Wystarczy chwila i wynalazek jest gotowy. Pomysłowa Bitz znajdzie wyjście z każdej sytuacji.

Ramówka

  • Od środy 1 lipca, godz.15:40

Bitz i Bob: Ty też tak potrafisz! – Sezon 1 (43 odcinków)

Motoryzacyjne programy dla dzieci na BBC - wynalazki, majsterkowanie i odkrywanie świata

Pomysłowa Bitz i jej młodszy brat Bob zapraszają do wspólnego majsterkowania. Potrzebna jest tylko odrobina fantazji. Dwójka rodzeństwa eksperymentuje z różnymi materiałami i tworzy z nich ciekawe przedmioty, które młodzi widzowie mogą sami wykonać w domu. Gospodarze programu przekazują dzieciom dokładne instrukcje i dzielą się wskazówkami technicznymi. W pierwszym odcinku majsterkowicze zastanawiają się nad mechanizmem działania windy. Wyposażona w „majsterkulary” Bitz podpowiada, jak skonstruować dźwig działający na zasadzie przeciwwagi.

Ramówka

  • Od środy 1 lipca, godz. 15:55

Nina i Neuronki – Sezon 10 (20 odcinków)

Motoryzacyjne programy dla dzieci na BBC - wynalazki, majsterkowanie i odkrywanie świata

Nina to supernaukowiec, który inspiruje przedszkolaki do odkrywania otaczającego je świata. Pomagają jej w tym wierne, animowane Neuronki, reprezentujące pięć zmysłów (smak, dotyk, wzrok, słuch i węch), dzięki którym dziecięce umysły otwierają się na świat nauki. W tej serii Nina analizuje tak zróżnicowane zjawiska jak m.in.: sieć pająka, wieżowce, latarnie morskie oraz tamy tworzone przez bobry. 

Ramówka

  • Od środy 1 lipca, godz. 10:20

Jeszcze więcej propozycji motoryzacyjnych programów dla dzieci znajdziecie w naszym artykule:
Motoryzacyjne programy dla dzieci na BBC – niesamowite pojazdy dla dużych i małych

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze