Motoryzacyjna biżuteria od Palomy Picasso

Piękny, srebrny wisior w kształcie kierownicy, obrączki, czy spinki do mankietów - to wyraz miłości Palomy Picasso i jej męża do zabytkowych pojazdów oraz uczestnictwa pary w rajdach samochodów historycznych. Dzięki tej pasji powstają unikalne projekty biżuteryjne.

Paloma Picasso – córka artystów Pablo Picasso i Françoise Gilot – jest francusko-hiszpańską projektantką mody. Stworzyła własną markę – jej imieniem nazwane są perfumy i linia ubiorów wieczorowych. Projektuje także biżuterię dla Tiffany & Co. i tam właśnie można kupić oryginalne precioza tj. łańcuszek z kierownicą wykonany ze srebra, który równie dobrze może służyć jako charms do popularnych obecnie brązoletek tego typu, jak i ozdoba na szyję. Pomysł został zaczerpnięty z prywatnego hobby. Córka Picassa wraz z mężem pasjonują się i kolekcjonują zabytkowe samochody, a także biorą udział w rajdach aut historycznych.

 

Kierownica z łańcuchem – 525 dolarów.
fot. Tiffany
Jako charms – 200 dolarów.
fot. Tiffany

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Za męską obrączkę od Palomy trzeba zapłacić 375 dolarów.
fot. Tiffany

Dla panów Paloma Picasso zaprojektowała kolekcję stworzoną ze stali nierdzewnej i tytanu – powstała obrączka, spinki do mankietów i męska brązoleta – wzór przypomina pasek zębaty, a całość designu oparta jest na elementach samochodu.

 

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze