Edyta Klim

„Motorcycle Girl” – premiera filmu w Pakistanie (trailer)

Zenith Irfan to 23-letnia motocyklistka, jednak na tyle wyjątkowa, że wkrótce odbędzie się premiera filmu, do którego inspiracją stało się jej życie!

20 kwietnia odbędzie się kinowa premiera filmu „Motorcycle Girl” w Pakistanie. Reżyser Adnan Sarwar oparł swój film na biografii pakistańskiej motocyklistki Zenith Irfan, która uważana jest za pierwszą motocyklistkę, która przejechała przez północne rejony kraju.

Film częściowo oparty jest na faktach:

– Niezwykła historia tego, co Zenith zrobiła w tak młodym wieku, zwróciła moją uwagę i już wiedzieliśmy, że to dobry temat na film. Stworzyłem fikcyjny świat wokół prawdziwej historii jej podróży i mam nadzieję, że „Motorcycle Girl” przyczyni się do wzmocnienia pozycji kobiet w Pakistanie – mówi reżyser.

Zenith zaczęła jeździć w 2013 roku na małej Hondzie CD-70. Historia filmu obejmuje podróż, w jaką motocyklistka wybrała się w 2015 roku, na motocyklu Suzuki o pojemności 150 cm3, ku pamięci swojego zmarłego ojca. Pokonała wtedy 3,200 km ze swojego domu w Lahore przez północny Pakistan, aż do Khunjerab na chińskiej granicy, przekraczając Himalaje. Aby dobrze przygotować się do roli aktorka Sohai Ali Abro przeszła intensywne szkolenie motocyklowe oraz przejechała trasę, która była bazą do powstania filmu.

– Jako pakistańska kobieta mam pewne ograniczenia społeczne, więc muszę uważać na to co mówię i na swój język ciała. Jednak podczas moich przygód motocyklowych, staram się wzmocnić odwagę innych kobiet i zachęcić je, by walczyły o swoje pasje i cele – mówi Zenith, a teraz jej przesłanie ma szanse trafić do jeszcze większej ilości odbiorców.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze