Motopomorzanki wyruszyły w trasę!

Motowomen Amber Expedition 2011  to kobieca wyprawa szlakiem bursztynowym, która wyruszyła 27 sierpnia z dziedzińca Muzeum Bursztynowego - (Katowni) w Gdańsku. Punktem końcowym jest Zamek w Malborku, gdzie Panie planują dotrzeć 10 września.

Trasa wyprawy Motowoman Amber Expedition 2011.
fot. Motopomorzanki

Idea wyprawy MAE (Motowoman Amber Expedition 2011) narodziła się na jednym z zimowych spotkań Motopomorzanek – grupy około siedemdziesięciu kobiet z terenu całego Pomorza, która powstała z potrzeby zjednoczenia kobiet wokół motocyklizmu.Ostatecznie w wyprawie biorą udział cztery z nich: Alicja, Ańdzia, Basco i Fiorino.

Szlak bursztynowy prowadzi przez 6 krajow Europy: Polskę, Czechy, Austrię, Włochy, Węgry i Słowację. Trasa liczy łącznie ponad 4000 kilometrów. Oczywiście jak sama nazwa wyprawy wskazuje podczas przemierzania dystansu uczestniczki odwiedzać będą miejsca związanie z wydobywaniem i obrabianiem bursztynu. Do podstawowych punktów należą: Rzymska Faktoria Kultury w Pruszczu Gdańskim,  Wieluń -gdzie mieści się siedziba Stowarzyszenia Polskiego Szlaku Bursztynowego.

Celem wyprawy jest chęć pokazania piękna tej trasy oraz  bursztynu w połączeniu z idea, że warto i można spełniać… swoje marzenia związane z motocyklem.

Warto wspomnieć, że uczestniczki wyprawy przygotowały też nie lada atrakcje dla wszystkich motocyklistów. Akcja 50-motocykli na 50 – lecie Muzeum Bursztynu w Malborku będzie ukoronowaniem ch wyprawy. Zgodnie z zapewnieniami Panie dotrą10 września okolo 18stej na Przedzamcze Muzeum Zamkowego w Malborku (plac przed brama główną Zamku), gdzie będą chciały spotkać się z pozostałymi motocyklistkami i motocyklistami. Wszyscy chętni do spotkania z podróżniczkami już od godziny 15.00 będę mogli zwiedzic za darmo Zamek w Malborku: http://www.zamek.malbork.pl/ oraz kolekcje burstynowa.

Gratulujemy świetnego pomysłu i zapraszamy wszystkich do śledzenia codziennych relacji na:

http://www.facebook.com/Motopomorzanki

 

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze