MotoMikołajki.pl, czyli motocykliści dzieciom

W zeszłym roku aż 400 Mikołajów na motocyklach kwestowało na rzecz rodzinnych domów dziecka. W tym roku akcja rusza ponownie.

Polskie Stowarzyszenie Motocyklistów po raz kolejny organizuje akcję Motomikołajki.pl. W poprzednich 2 latach udało się przekazać beneficjentom pomoc przekraczającą 120 tysięcy zł.

Każdy Mikołaj musi mieć swojego renifera!
fot. materiały organizatora

MotoMikołajki to wspólny cel pomocy dzieciakom i mnóstwo atrakcji: parada MotoMikołajów przez centrum Warszawy, Mikołajowe rozdawanie słodyczy, wielkie grupowe zdjęcie Mikołajów, atrakcje dla wszystkich na Placu Zamkowym i ustanowienie rekordu: ile MotoMikołajów pomieści najmniejszy na świecie sklep jednej z sieci, konkurs na NajMikołaja i NajMikołajkę oraz NajMikołajowy Motocykl (warto się wysilić, bo nagrody bardzo cenne!) , wspólne zabawy z dziećmi na hali OSIR, m.in. ćwiczenia z drużyną futbolu amerykańskiego Warsaw Spartans, zabawy na trampolinie i ścianie wspinaczkowej, nauka tańca, symulatory motocyklowe itp. Po atrakcjach dla dzieci przyjdzie czas także na rozrywkę dla nieco starszych – wieczorny koncert finałowy dla Mikołajów i sympatyków akcji w klubie Proxima, gdzie zagrają Monkeys and The Baboons oraz Raggafaya.

W zeszłym roku kwestowało aż 400 motocyklistów. Ilu będzie w tym roku?
fot. materiały organizatora

Wszystkich Mikołajów zapraszamy na zbiórkę 9 grudnia 2012 o godzinie 10:00 na Placu Konstytucji w Warszawie. Na „chwilowo niezmotoryzowanych” MotoMikołajów będzie tradycyjnie czekał mikołajowy autobus. Szczegółowe informacje o akcji, konkursach a także komunikaty dla Mikołajów dostępne na stronie: www.motomikolajki.pl oraz na Facebooku: http://www.facebook.com/MotoMikolajki. Pierwszy konkurs już wystartował, do zdobycia Abarth, Jeep lub Alfa Romeo na weekend!

MotoMikołajki to świetna zabawa dla dzieci i dla dorosłych
fot. materiały organizatora

 

Najnowsze

Grzejąca kamizelka motocyklowa dla kobiet

Zmarznięte dłonie i czerwony nos są już ponownie codziennością. Ciepło staje się dla wszystkich motocyklistek i motocyklistów "towarem" deficytowym. Co zrobić, kiedy bielizna termoaktywna nie wystarcza? Może warto wypróbować podgrzewaną kamizelkę? 

Kamizelka Venture
fot. Venture

Z pozoru wydaje się to niemożliwe – kamizelka? Podgrzewana? W modelu kamizelki firmy Venture nie ma wszytych żadnych kabli, czy przełączników, a potrafi ona zapewnić ciepło pod kombinezonem lub kurtką nawet przez pięć godzin. To wszystko możliwe jest dzięki litowo-jonowej baterii zaszytej w oddzielnej kieszeni znajdującej się na linii szwu produktu. Z pewnością, obecność baterii może być zauważalna, jednak czego się nie robi dla odrobiny ciepła podczas jazdy motocyklem w zimne dni.

Jak to działa? By włączyć podgrzewanie kamizelki wystarczy przytrzymać przez kilka sekund specjalny przycisk umiejscowiony niedaleko serca. System działa na trzech poziomach: pierwszy generuje temperaturę 38.8 'C, drugi 43.3 'C, a trzeci największą 51.6 'C. Czy to nie brzmi kusząco?

Wśród detali, jakie wyróżniają kamizelkę są też odblaskowe wstawki, membrana wodoodporna i wiatroodporna, a także gwarancja na 12 miesięcy.

Warto również zwrócić uwagę na wykonanie i materiały, z których stworzono kamizelkę. Wewnętrzna strona okrycia została wyłożona polarem, co z pewnością zapewni użytkownikom komfort i miękkość noszenia. Z zewnątrz zaś kamizelka została wykonana w całości z poliestru. 

Kamizelka do kupienia w sklepie: http://www.ventureheat.com/. Cena to 159.99 dolarów amerykańskich. 

Najnowsze

Black&White Rally Team, nowy kobiecy zespół rajdowy – galeria

Do występu na rajdowych odcinkach przygotowuje się nowy i w pełni kobiecy zespół Black&White Rally Team w składzie Aleksandra Czuryło-Wośko za kierownicą i Katarzyna Kowalczyk w roli pilotki.

Zespół Black&White Rally Team to połączenie dwóch z pozoru przeciwstawnych osobowości, zjednoczonych w rajdowej pasji i wspólnym dążeniu do celu. Obie zawodniczki pochodzą z Dolnego Śląska i planują zaprezentować się w cyklu Rajdowego Pucharu Polski oraz w Mistrzostwach Śląska.

Sesja w obiektywnie Katarzyny Wojtiuk bardzo dobrze odzwierciedla charakter zawodniczek tworzących ten zespół. A wyjątkowa sceneria to Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej (www.muzeumtechniki.pl). Natomiast za makijaż i stylizację odpowiada Marta Mulawa ze Studia Hoolywood w Strzegomiu.

Black&White Rally Team – Katarzyna Kowalczyk i Ola Czuryło-Wośko
fot. Katarzyna Wojtiuk

Sezon rajdowy dobiegł końca, ale trwają już gorące przygotowania do kolejnego. Ola ma wiele nadziei z nim związanych:

„Bardzo się cieszę, że udało mi się nawiązać współpracę z Kasią, bo dzięki niej plany związane z przyszłym sezonem nabrały rozpędu. Zaowocowało to powstaniem naszego fanpage’u: www.facebook.com/BlackWhiteRallyTeam oraz gorącymi poszukiwaniami firm zainteresowanych nawiązaniem ciekawej współpracy. Jak widać, nasza rajdówka nie jest jeszcze oklejona i z niecierpliwością czekamy na jej nowe barwy” – mówi zawodniczka, która swoje pierwsze rajdowe kroki stawiała w Pucharze Kobiet Motocaina.pl we Wrocławiu.

Wywiad z Aleksandrą Czuryło-Wośko można przeczytać tutaj. Faktycznie rozwija się dalej – zgodnie z obietnicą!

Najnowsze

Kup Toyotę za mniej – debiut nowej Toyoty RAV 4

Debiut nowej Toyoty RAV4 na Los Angeles Motor Show stwarza szansę na zakup obecnej generacji tego modelu w rekordowo niskiej cenie.

Premiera nowej Toyoty RAV4 będzie miała miejsce 28 listopada. Na załączonym filmie można obejrzeć pierwsze detale. Samochód będzie dostępny w sprzedaży w Polsce od 9 marca 2013.

Tak wygląda Toyota RAV4 obecnej generacji
fot. Toyota

Już teraz natomiast w polskich salonach Toyoty dostępna jest specjalna oferta wyprzedażowa modelu RAV4 obecnej generacji, który można obejrzeć w galerii zdjęć. Ceny modelu z 2-litrowym silnikiem benzynowym 2.0 Valvematic i mocy 158 KM rozpoczynają się od 81 900 zł (RAV4 Sprint). Rabaty na pozostałe wybrane wersje RAV4 wynoszą do 20 000 zł.

Najnowsze

Trzymaj MyKey na pulsie

Wraz z nowym Fordem Fiesta w Europie debiutuje system inteligentnego programowalnego kluczyka MyKey, który umożliwia poprawę bezpieczeństwa młodych kierowców poprzez wprowadzenie kontroli rodzicielskiej.

Dzięki technologii MyKey, która dostępna jest jedynie w pojazdach marki Ford, właściciel Forda Fiesta może zaprogramować kluczyk – zwykle z myślą o młodych użytkownikach pojazdu – ustalając ograniczenia prędkości maksymalnej i głośności zestawu audio, a nawet jego blokadę, jeśli kierowca i pasażer nie zapną uprzednio pasów bezpieczeństwa. System uniemożliwia również młodemu kierowcy wyłączenie systemów bezpieczeństwa takich jak elektroniczny układ kontroli stabiliności ( Electronic Stability Control) oraz system zapobiegania kolizjom przy małych prędkościach (Active City Stop).

fot. Ford

W Europie młodzi kierowcy, którzy nie ukończyli 25 roku życia, dwukrotnie częściej od pozostałych grup biorą udział w wypadkach ze skutkiem śmiertelnym, a wyniki badań zleconych przez firmę Ford dowodzą, iż wśród rodziców młodych kierowców w wieku od 17 do 20 lat głównym powodem niepokoju jest nadmierna prędkość, z jaką mogą jeździć ich pociechy.

System MyKey rozpoznaje różne kluczyki przeznaczone do uruchomienia tego samego pojazdu i zgodnie z wytycznymi właściciela dostosowuje ustawienia samochodu. System pozwala również na zaprogramowanie dźwiękowych sygnałów ostrzegawczych w przedziale prędkości od 70 do 140 km/h, zapobiega wyłączeniu funkcji przypominającej o niezapięciu pasów bezpieczeństwa oraz umożliwia wcześniejsze ostrzeganie o konieczności zatankowania pojazdu.

Najnowsze