Motomikołaje w Bielsku

Ponad 200 motocykli, około 30 kobiet za kierownicą i na ponad połowie maszyn płeć piękna z poziomu pasażera - oto wyniki charytatywnej akcji jednośladowców z okolic Bielska Białej. Uczestniczka i zarazem organizatorka akcji - Monika, zdaje nam relację z imprezy.

Kobiety w organizacji imprezy, za kierownicą motocykli i za plecami swoich chłopaków.
fot. podzapora.pl

Motomikolaje na motocyklach to akcja, którą wymyślili motocykliści z wybrzeża 6 lat temu. W zeszłym roku pomyślałam, ze fajnie byłoby zorganizować podobne wydarzenie w naszym regionie – na podbeskidziu.   Zwołałam więc spotkanie mikołajowych motocyklistów w centrum naszego miasta – Bielska Białej! Każdy miał za zadanie przywieźć słodycze, mieć strój Mikołaja i – rzecz jasna – przyjechać na jednośladzie! Celem była wizyta w bielskim domu dziecka.

Zeszłoroczna akcja bardzo sie udała – przyjechało 80 motocykli a dzieciaki z domów dziecka były szcześliwe.  W tym roku znowu „motocyklowy gang Mikołaja” zadziałał nieco bardziej precyzyjnie. Yteraz dokładnie dowiedzieliśmy się, czego potrzebują podopieczni domu dziecka, a dzieci dodatkowo pisaly listy do Mikolaja, które „przypadkowo” znalazły się w naszych rękach i mogliśmy im zrobić wymarzone paczki.

6 grudnia pogoda dopisala i 200 maszyn z Mikołajami i śnieżynkami mikołajowymi w postaci kobiet za kierownicą zjechało do Bielska- Białej. Dołączyło do nas kilka samochodziarzy chętnych pomóc dzieciakom, z czego jasno wynika ze 2 i 4 koła mogą się dogadać, a wspólny cel i dobre serce łamią wszelkie przeszkody!  gdy dotarliśmy wreszcie do domu dziecka, radości było co niemiara! Mamy nadzieję, że dzieci na długo zapamiętają ten dzień. A my, dorośli? Coż, już wiemy, jak niewiele potrzeba, żeby być Świętym Mikołajem i uradować innego człowieka.

fot. podzapora.pl

Więcej zdjęć w galerii oraz:
http://www.podzapora.pl/mikolaje2008/index.html mikołaje 2009   http://www.podzapora.pl/mikolaje2009/index.html

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze