MotoGP: Stoner górą w Jerez

Zgodnie z oczekiwaniami, Australijczyk Casey Stoner (Repsol Honda) dzielnie broni mistrzowskiego tytułu. Ostatnie testy przed startem sezonu motocyklowych MŚ MotoGP ukończył z najlepszym czasem.

Casey Stoner
fot. Media4Racing

Stoner wykazał się znakomitą formą zarówno na torze w Jerez, jak i podczas wcześniejszych sesji testowych na torze Sepang w Malezji. Był najlepszy nie tylko jeżeli chodzi o czas okrążeń, ale również tempo wyścigowe na długim dystansie. O jedną dziesiątą sekundy wyprzedził Hiszpana Jorge Lorenzo i o trzy dziesiąte kolegę z zespołu, Daniego Pedrosę.

Teraz nie może się już doczekać konkursowej rywalizacji. A ta startuje już za dwa tygodnie, podczas nocnych wyścigów o Grand Prix Kataru na torze Losail. Oprócz zawodników MotoGP zobaczymy tam również przedstawicieli klas Moto2 i Moto3.

 

Najnowsze

Honda Gymkhana 2012

Już niedługo start kolejnego cyklu imprez Honda Gymkhana – motocyklowego wydarzenia łączącego zabawę z rywalizacją sportową.

W tym sezonie odbędą się mistrzostwa Honda Gymkhana – podczas czterech rund uczestnicy będą rywalizować o tytuł najlepszego zawodnika 2012 roku.

Szykują się duże emocje
fot. Honda

Planowany harmonogram:

I runda, 19-20/05, Warszawa

II runda, 07-08/07, Radom

III runda, 25-26/08, Wrocław

IV runda, FINAŁ, 15-16/09, Warszawa

Punktacja klasyfikacji generalnej będzie obejmować pierwszą szesnastkę zawodników, a rywalizacja będzie mieć miejsce na dwóch równoległych torach. Kategorie są trzy: indywidualna open, indywidualna kobiet oraz drużynowa.

Dodatkową atrakcją będzie „wyścig o puchar prezesa Hondy Poland”. Będzie się odbywał na zasadach pucharowych podczas każdej z rund między zawodnikami, którzy zajmą punktowane pozycje.

Młodzież przygotowuje się do rywalizacji
fot. Honda

Czekają cenne nagrody – za pierwsze miejsce w kategoriach kobiet i open będzie to skuter Honda PCX, za drugie skuter Honda Vision 50, za trzecie atrakcyjne gadżety Hondy. Ponadto wśród uczestników rundy finałowej zostaną rozlosowane nagrody o łącznej wartości 16 tysięcy zł. Wpisowe jest darmowe.

Podczas każdej z rund w czasie sobotnich treningów do zawodów Honda Gymkhana rozgrywany będzie nowy konkurs „Honda GP8” na udostępnionych przez organizatora skuterach Vision 50. GP8 to zawody polegające na jak najszybszym pokonaniu pięciu ósemek pomiędzy dwoma pachołkami – zwycięzcą zostaje ten, kto uzyska najlepszy łączny czas dwóch przejazdów. W Honda GP8 może wziąć udział każdy, kto ma kartę motorowerową, prawo jazdy kategorii A1 lub po prostu ukończył 18 lat. Kaski dla zawodników oraz ochraniacze na łokcie i kolana zapewnia Honda Poland.

Najnowsze

Imię Mercedes nad Wisłą

Z okazji Dnia Kobiet marka Mercedes ogłosiła ogólnopolską akcję poszukiwania kobiet, które dzielą z nią to piękne imię, z hiszpańskiego oznaczające „łaska”. Wyłoniono sześć laureatek.

Mercedes i Emil Jellinek
fot. Mercedes-Benz

O ogłoszeniu akcji pisałyśmy tutaj. W skrócie – nazwa marki Mercedes-Benz powstała na cześć córki Emila Jellinka, austriackiego konsula honorowego w Nicei, miłośnika motoryzacji i pierwszego biznesowego przedstawiciela Daimler-Motoren-Gesellschaft.

W gronie zwyciężczyń akcji najmłodsza jest licząca sobie niecałe 2,5 roku Mercedes Sobczyk, która imię zawdzięcza sympatiom motoryzacyjnym rodziców.

Dla Mercedes Soppel imię wybrał ojciec, zwolennik mian nietypowych. Na przestrzeni lat jedni reagowali na nie ze zdziwieniem, inni otwarcie wyrażali zachwyt i zazdrość. Podobne doświadczenia miała Mercedes Zapolska. Im była starsza, tym bardziej reakcje były pozytywne. Imię, jak wspomina z uśmiechem, pomagało jej nawet zapunktować na rozmaitych rozmowach kwalifikacyjnych.

Wszystkie laureatki konkursu otrzymały okolicznościowe upominki z kolekcji Mercedes.

Najnowsze

Kawa na zawołanie

Jesteś w trasie. Ciemno, zimno, ponuro i do domu daleko. Marzysz o kubku kawy i chwili odpoczynku. Jak na złość wokół tylko obskurne stacje benzynowe i podejrzane przydrożne smażalnie ryb. A gdyby tak mieć własny, podręczny ekspres…

fot. Handpress Auto

I proszę bardzo, jest. Z myślą o kierowcach łaknących witalnego zastrzyku kofeiny firma Handpress Auto stworzyła przenośny samochodowy ekspres do kawy. Wystarczy podłączyć go do zapalniczki, dodać wody, filtr z kawą, wcisnąć przycisk i poczekać, aż trzy sygnały dźwiękowe zasygnalizują, że zbawczy napój jest gotowy.

 

Najnowsze

Damski Gore-Tex

Jestem wymagającą motocyklistką. Oprócz kręcenia się wokół komina, lubię czasem pojechać w trasę. Nawet w daleką trasę. Zdarza się też trochę jazdy w terenie. Deszcz mi nie straszny, upały również. Znacie to?

Wchodzimy do sklepu motocyklowego i… sprzedawca rozkłada ręce. Damskie ciuchy dla wymagających są niestety jeszcze rzadkością. Jeżeli już mówimy o ciuchach które spełniałyby nasze wysokie wymagania, to trzeba wspomnieć o Gore-Texie (rodzaj tkaniny wodno- i wiatroodpornej, a jednocześnie „oddychającej”, którą stosuje się w odzieży wierzchniej, również motocyklowej).

Firmy które oferują nam Gore-Tex, w dużej większości prezentują modele jedynie męskie. Przeglądając aktualne oferty, w oczy rzuca się oczywiście większości znana Rukka. Dalej wyłonił się jeszcze Held i kilka pomniejszych firm, które proponują pojedyncze sztuki ciuchów damskich z Gore-Texem – na przykład Alpinestars Stella Excursion.

Rukka pierwszy raz w tym roku, zaprezentowała (w końcu!)Gore-Texowe  rękawice dla kobiet (VILMA i QUEEN). Oprócz tego oferują dwa nowe modele kurtek damskich: AIR-Y oraz VILMA. Dalej modele ARMIINA, JULIA, ANNA i CHRYSTAL znane z wcześniejszych lat. Do każdej kurtki, odpowiednio dobrane spodnie (często o tej samej nazwie). Wszystkie ubrania Rukki to najwyższej jakości materiały, 5 letnia gwarancja oraz zamiłowanie Rukki do między innymi „malinowego” koloru kurtek dla kobiet i prostego kroju – który nie każdemu się podoba. O cenie nie wspominając…

Rukka Gore-Tex
fot. Rukka
Held Davina
fot. Held

. Dalej jest Held. Tegoroczna nowość to kurtka Davina – typowa turystka, co natychmiast rzuca się w oczy. Held zadbał o możliwość doboru kolorów kurtki pod kolor motocykla – co dla nas kobiet, jest przecież bardzo ważne. Do tego kurtka Alessia, Sento oraz Novara i spodnie Arese, Dorna czy typowo damskie Sciara. Rękawice damskie Gore-Texowe Held proponuje tylko – model Rachel. Ubrania Helda mogą przypaść do gustu tym, którzy nie dysponują wielkimi sumami na Rukkę ale zależy im na najwyższej jakości ubrań.

I… to by było na tyle z „szerokiego” wachlarza wyboru. Możemy szukać u innych firm, pojedynczych sztuk Gore-Texów. Lub zdecydować się na produkty równie wysokiej jakości ale bez znaczka „Gore-Texu”. Ciężki wybór.

Najnowsze