MotoGP: Rossi po pierwszych testach w Yamaha Racing Team

Valentino Rossi w swoim oficjalnym oświadczeniu powiedział, że pierwsze dni w teamie Yamahy dostarczyły mu wielu pozytywnych wrażeń. Jak widać, powrót do załogi z którą zawodnik zdobył wiele mistrzostw dobrze wróży na przyszły sezon. 

W barwach Yamahy na motocyklu YZR-M1 włoski zawodnik będzie konkurentem, a jednocześnie kolegą z drużyny dla Hiszpana Jorge Lorenzo. Niedługo po pierwszych, krótkich testach na nowym motocyklu, przerwanych przez nagłą ulewę, The Doctor powiedział:

„Ten motocykl jest zupełnie inny, niż ten, którym wcześniej jeździłem. Yamaha ma zdecydowanie więcej mocy dzięki silnikowi o pojemności 1000cm3” – powiedział Valentino.

fot. materiały prasowe

Rossi jest wciąż związany z Ducati i póki co, nie chciał zdradzić innych refleksji i rezultatów związanych z testowaniem modelu YZR-M1. Wiemy jedynie, że z powodu pogody, zawodnik wraz całym teamem nie mieli całkowitej możliwości sprawdzenia różnych elementów i systemów, które były w planach.

Następnym razem Valentino Rossi pojawi się na YZR-M1  w czasie przedsezonowych testów na torze Sepang w 2013 roku. 

Najnowsze

Bezpieczna podróż we mgle

Mgła, czasami bardziej, a czasami mniej gęsta, w okresie jesieni i zimy towarzyszy nam dość często, zwłaszcza wieczorem i o poranku. Nie wszyscy kierowcy jednak zdają sobie sprawę, jak bardzo może być niebezpieczna.

Wedle danych policyjnych, w 2011 roku w wypadkach drogowych spowodowanych pogorszeniem widoczności z powodu mgły lub dymu zginęło w Polsce 81 osób, a ponad 500 zostało rannych.

Zapewnienie sobie i innym kierowcom bezpieczeństwa na drodze podczas jazdy we mgle to przede wszystkim kwestia odpowiedniego użytkowania świateł. Należy włączać światła przeciwmgielne, gdy widoczność spada poniżej 50 metrów. Trzeba jednak pamiętać, aby je wyłączyć, kiedy mgła ustąpi. Światła przeciwmgielne, w szczególności tylne, mogą bowiem razić innych kierowców. Z kolei używanie długich świateł jeszcze bardziej zmniejsza widoczność.  

fot. Renault

W momencie, kiedy oczy przyzwyczają się do jazdy we mgle – a to następuje zazwyczaj dosyć szybko – kierowcy mają tendencję do zwiększania prędkości. Nie zawsze zdają sobie z tego sprawę z uwagi na brak widocznych punktów odniesienia i niewidoczne otoczenie. Dlatego jadąc we mgle dobrze jest często kontrolować prędkościomierz i utrzymywać stałą prędkość, unikając naciskania na hamulec i ograniczając do minimum manewry wyprzedzania.

Mgła zwiększa wilgotność powietrza i osiadając na drodze zwiększa prawdopodobieństwo poślizgu na mokrej nawierzchni. Trzeba też szczególnie uważać, jeśli zatrzymujemy pojazd na poboczu – należy zaparkować go tak, aby całkowicie usunąć z pasa jezdni, a następnie włączyć światła awaryjne.

 

Źródło: Szkoła Jazdy Renault

 

Najnowsze

Internetowa epidemia wśród kierowców

Pamiętacie film „Wakacje w domu” względnie „Samoloty, pociągi i samochody”? Co roku w okolicach Święta Dziękczynienia miliony Amerykanów wyruszają w podróż na spotkanie z najbliższymi. Nie wszystkich to cieszy.

Perspektywa spędzenia świątecznych dni w towarzystwie teściów i nieznośnego kuzyna Johna psuje humor wielu kierowcom. Co gorsza – jak wynika z badań przeprowadzonych przez State Farm – przerażająco wielu z nich rozładowuje zły nastrój w sposób absolutnie niedopuszczalny na drodze. Co prawda w Polsce nie pokonujemy takich przestrzeni, jakie w okresie świątecznym przemierza wielu Amerykanów, ale czy złe nawyki nie mają do nas dostępu?

Przyjrzyjmy się wynikom badań rodem ze Stanów i przy okazji zróbmy rachunek sumienia. W końcu Gwiazdka już bardzo blisko.

Nieuważny kierowca to poważne zagrożenie na drodze
fot. materiały prasowe

21% amerykańskich kierowców podczas jazdy zagląda do internetu za pośrednictwem telefonu komórkowego – to znaczny wzrost w stosunku do 13% z 2009 roku.

Ponad połowa z nich czyni to po to, aby zmienić status na Facebooku czy Twitterze. Inni sprawdzają komentarze znajomych albo zaglądają do skrzynki mailowej. W tej grupie najwięcej jest ludzi młodych, pomiędzy 18 a 29 rokiem życia. Co gorsza, ich liczba zdecydowanie wzrosła w porównaniu z rokiem 2009.

Jak na ironię, aż 72% badanych popiera przepisy zabraniające telefonowania i wysyłania smsów za kółkiem, a 45% jest zwolennikami technologii uniemożliwiającej kierowcom korzystanie z telefonów komórkowych. Jednocześnie jednak blisko dwie trzecie ankietowanych uważa obecnie funkcjonujące ograniczenia za mało skuteczne.

Zalecamy odrobinę samodyscypliny…

Najnowsze

Zwycięstwo Roberta Kubicy w rajdzie Como za sterami Citroena C4 WRC – fotorelacja i filmy

Kibicujemy Robertowi z całego serca i życzymy mu jak najwięcej podobnych zwycięstw!

Takie wieści radują duszę każdej wielbicielki sportów motorowych. Robert wraca do wielkiej formy.

fot. Citroen

Najnowsze

Rolls-Royce w obiektywie Karla Lagerfelda

Karl Lagerfeld, legendarny projektant mody i pasjonat fotografii, stworzył kolekcję zdjęć “A Different View” (Inne spojrzenie), zainspirowaną Rolls-Royce’em. To ostatnia odsłona projektu Icons of Art, realizowanego przez Rollsa przez cały 2012 rok.

Kolekcja została zaprezentowana na prywatnym pokazie w Goodwood w zachodnim Sussex. Poprowadził ją dziennikarz Peter York. Przed Lagerfeldem, który eksploruje pasję fotograficzną od 1987 roku, do projektu Icons of Art zaproszono m.in. Johna Zinssera, Marie-Jo Lafontaine i Isaaca Juliena. Każde z nich miało za zadanie zaprezentować Rolls-Royce’a w charakterystycznej dla siebie, artystycznej odsłonie.

fot. Rolls-Royce

Sam Lagerfeld tak podsumowuje swoje upodobanie do fotografii:

„Patrzę na świat, modę i samochody przez obiektyw aparatu. Dzięki temu zachowuję dystans do mojej pracy (…) Moje zdjęcia przedstawiające Rolls-Royce’a to abstrakcyjny odpowiednik konkretnej rzeczywistości”.

 

Najnowsze