Edyta Klim

Motocyklowy pokaz kobiecej jednostki CRPF w Indiach

Jazda na motocyklu na stojąco i wymachiwanie mieczami lub bronią – to dla kobiet z jednostki CRPF nic trudnego! Pokaz, który niewiele ma wspólnego z ich codzienną pracą.

Podczas parady z okazji Dnia Jedności Narodowej w Kevadii przed premierem Indii Narendra Modim zaprezentowały się siły zbrojne i policyjne z całego kraju. Pokaz nie był zwykłą paradą, a prezentacją przeróżnych umiejętności. Kobiece jednostki CRPF tak zaprezentowały się na motocyklach:

Oczywiście trudno sobie wyobrazić, żeby podczas swojej służby wykorzystywały akurat takie zdolności. Kobiece oddziały CRPF są szkolone do bezpośredniej walki, operacji specjalnych i operowania bronią różnego kalibru. Pierwszy batalion tego typu powstał w 1988 roku, a obecnie jest ich już 6, a każdy składa się z 96 osób.

Central Reserve Police Force (CRPF) to największa centralna, zbrojna policja w Indiach, uważana za największą na świecie siłę paramilitarną. Ich podstawowa rola to przeciwdziałanie zamieszkom, utrzymanie porządku publicznego i przeciwdziałanie powstaniom.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze