Motocyklowy ambulans

Firma eRanger zaprojektowała specjalny pojazd. Na bazie chińskiego modelu JH125 powstał motocyklowy ambulans, który będzie ratował życie m.in. w Afryce.

fot. eRanger

UNICEF postanowił wesprzeć inicjatywę modyfikowania jednośladów przez eRanger. Dzięki wsparciu jakie daje ta organizacja na całym świecie do końca roku ma powstać 1000 takich motocykli. Wskutek czego w najbiedniejszych krajach pomoc medyczna będzie dojeżdżać o wiele szybciej oraz działać zdecydowanie skuteczniej niż dotychczas.

Maszyny takie jeżdżą już w Sudanie, Kenii, a także Afganistanie. Wysyłane są w miejsca gdzie normalnie samochód nie mógłby przyjechać. Pojazdy te są wytrzymałe, tanie w eksploatacji oraz łatwe w naprawie.

Wersja ambulans posiada wózek boczny, w którym pasażer może być przewożony w pozycji leżącej, pojazd ten posiada również lekkie zadaszenie. Na wyposażeniu tych maszyn znalazł się również podstawowy sprzęt medyczny.

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji:

Najnowsze

24 punkty karne = utrata prawa jazdy?

Od stycznia 2013 roku każdy kto w ciągu pięciu lat dwukrotnie zbierze komplet punktów karnych, będzie zmuszony ubiegać się o prawo jazdy od nowa.

fot. motocaina

Jak informuje „Rzeczpospolita” dotychczasowa zasada kasowania punktów karnych nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Obecnie kierowca, który otrzymał punkty karne mógł je kasować poprzez kurs reedukacyjny ( 6 godzin, około 300 złotych).

Jak pokazują statystyki ośrodków szkolenia kierowców taka forma nie przynosi oczekiwanych efektów, ponieważ na kursach pojawiają się wciąż ci sami użytkownicy dróg, niektórzy „przychodzą systematycznie dwa razy w roku” – o czym informuje Tomasz Matuszewski z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie.

Dlatego też w trosce o bezpieczeństwo na drodze postanowiono zmienić przepisy i od stycznia 2013 rokuzmienić system kursów. Reedukacji zostaną poddani kierowcy, którzy zgromadzą 24 punkty karne. Konto kursanta zostanie wyzerowane, ale jeśli w ciągu pięciu lat znów zbierze maksymalną liczbę punktów – będzie musiał starć się o prawo jazdy od nowa.

 

źródło: moto.onet.pl

Najnowsze

Historyczny Puchar Polski MX dla Joanny Miller

W niedzielę w Człuchowie została rozegrana ostatnia eliminacja X-cross Pucharu Polski Kobiet w Motocrossie. Zgodnie z przewidywaniami zwyciężyła Joanna Miller, która od początku rozgrywek pucharowych nie miała sobie równych.   

 

Joanna Miler zwyciężczynią Pucharu Polski Kobiet w Motocrossie.
fot. d.jochymska

Niejednokrotnie zdarzało się, że Asia dwukrotnie dublowała zawodniczkę przyjeżdżającą na metę na drugiej pozycji. Jeżdżąca na KTM’ie reprezentantka człuchowskiego Auto-Moto Klubu i Eat My Dirt, zdobyła pierwszy w historii naszego kraju Puchar Polski w Motocrossie.

 

– Pogoda była bardzo dobra, tor świetnie przygotowany. Niestety po raz kolejny nie miałam możliwości nawiązać bezpośredniej rywalizacji z żadną z zawodniczek. Mimo to myślę, że w przyszłym sezonie również wezmę udział w Pucharze Polski Kobiet.-  powiedziała po zawodach Miller.

Asia nie dość, że przed swoją publicznością zdobyła puchar, wystartowała także poza konkursem w wyścigu Mistrzostw Polski z chłopcamii. Pomimo, iż jej wynik nie liczył się w rozgrywkach, metę przejechała jako ósma.

Puchar Polski to jednak nie jest jeszcze czas na osiadanie na laurach przed Asią bowiem jeszcze starty w Mistrzostwach Świata Kobiet oraz w Mistrzostwach Holandii. Najbliższe zawody cyklu MŚ, w których Miller zajmuje 10 pozycję w generalce, już 7 sierpnia we francuskim Lacapelle Marival. Trzymamy kciuki!

 

Najnowsze

Służbowym autem na wakacje?

Chociaż pogoda za oknem wakacyjnej nie przypomina, sezon urlopowy jest w pełni. Przypominamy o czym należy pamiętać w przypadku kiedy na wakacje chcecie się wybrać firmowym autem.

fot. CC

Czy można jechać samochodem służbowym na wakacje?

O tym, czy w ogóle możemy pojechać służbowym autem na wakacje decyduje nasz pracodawca i polityka danej firmy. W wielu przedsiębiorstwach auto służbowe jest traktowane nie tylko jako narzędzie pracy, ale jako dodatkowy benefit dla pracownika.

Czy w związku z tym muszę ponosić dodatkowe koszty?

Jak pokazuje doświadczenie zazwyczaj tylko pracownicy wyższego szczebla mają udostępnione auta służbowe bez większych ograniczeń, Ci niższego szczebla są np. zobowiązani do pokrywania w trakcie wakacji kosztów paliwa oraz materiałów eksploatacyjnych, takich jak np. płyn do spryskiwaczy.

Jeśli już dostaniemy zgodę na jednorazowe wykorzystanie auta do celów prywatnych warto przyjżeć się zapisom w regulaminie pracy, ponieważ jeśli jest tam zapis dotyczący ograniczeń w zakresie wykorzystania np. kart paliwowych ( w weekendy lub w trakcie urlopu) trzeba liczyć się z tym, że jako pracownik zostaniemy obciążeni podatkiem od prywatnego wykorzystania służbowego pojazdu. Dlatego warto zadbać o to, aby takie obostrzenia zostały wycofane.

Autem służbowym za granicę?

Wybierając się firmowym samochodem na wczasy za granicę, warto mieć ze sobą upoważnienie i pozwolenie do użytkowania pojazdu wydane przez pracodawcę. W wielu krajach nawet podczas rutynowej kontroli drogowej policja ma prawo prosić poza dowodem rejestracyjnym oraz prawem jazdy o pokazanie takiego dokumentu.

Jeśli dopilnujemy tych wszystkich formalności nie możemy jednak zapominać o najważniejszym, czym jest bezpieczeństwo i rozważne prowadzenie samochodu. Jak pokazują statystyki coraz większa liczba wypadków spowodowana jest przez kierowców prowadzących firmowe auta. Wielu z nich jadąc nie swoim samochodem popuszcza wodze fantazji, co często ma fatalne konsekwecje, a w rezultacie jest znacznie bardziej kłopotliwe niż gdyby do zderzenia na drodze doszło we własnym samochodzie. Pamiętajmy, że częściowa odpowiedzialność za spowodowanie lub udział w kolicji spada na właściciela samochodu, w tym przypadku na pracodawcę.

Dlatego też jadąc na urlop pamiętajmy nie tylko o ekonomii, ale przede wszystkim zachowajmy zdrowy rozsądek, aby w pełni móc się cieszyć wymarzonym urlopem.

Najnowsze

Akcja serwisowa – Honda VT750

Jeśli jeździsz Hondą VT750 z tego roku bądź 2010 zgłoś się do serwisu, bo właśnie dla twojego modelu ogłoszono akcje serwisową.

fot. Honda

Honda Poland, oficjalnie ogłosiła, że motocykle z serii VT750 zostały objęte akcją serwisową, również na rynku polskim. W motocyklach wyprodukowanych w latach 2010-2011 w Japonii występuje problem związany z możliwym odcinaniem zapłonu silnika w trakcie pracy na jałowym biegu oraz w czasie jazdy.

W Polsce kampanią serwisową zostało objętych 133 motocykli: VT70CA Shadow, VT750AA Shadow, VT750CS Shadow, VT750C2BA Black Spirit, VT750C2B Black Spirit, VT750C2SA Shadow Spirit, VT750C2S Shadow Spirit.

 

Aby sprawdzić czy wasz motocykl nie został zgłoszony do kampanii naprawczej skontaktujcie się z najbliższym autoryzowanym dealerem Hondy.

Najnowsze