Motocyklowe „Siostrzyczki” pokonały pierwszy etap podróży w wielkim projekcie America

Ekipa czterech kobiet, jadąc na BMW R 1200 GS Adventure, pomyślnie dotarła do Nowego Jorku, pokonawszy drogami siedmiu stanów USA (i przecinając terytorium Kanady) pięć tysięcy kilometrów.

Zespół pięciu Hiszpanek wyruszył 4 kwietnia z Miami na Florydzie, startując do pierwszego etapu jednego z największych podróżniczych wyzwań, jakie kiedykolwiek miały miejsce. Znane jest ono pod nazwą AMERICA2, a plany tej wyprawy, liczącej z założenia około 300.000 km, obejmują przejazd przez 22 kraje. 30 zespołów o międzynarodowym składzie ma tego dokonać w czasie 12 miesięcy. Na czterech motocyklach, oczywiście na BMW R 1200 GS Adventure.

Na tym etapie Cristina Sans, Eva Ruiz oraz jej córka Mar Sabriá, Sonia Sanchez i Rocio Toledo, skierowały się, na swoich obciążonych do maksimum BMW R 1200 Adventure, najpierw na północ poprzez wschodnie stany USA. Przejechawszy przez Florydę  podróżowały następnie po Georgii, Tennessee, Północnej Karolinie, Virginii i Pensylwanii, aż do stanu Nowy Jork i nawet odwiedziły Kanadę, zanim zawróciły do New York City, docierając na Manhattan 15 dni od rozpoczęcia tej przygody.

W sumie na drodze z Florida Keys na Manhattan dziewczyny pokonały ponad 5000 kilometrów najfajniejszej jazdy jaką można sobie wyobrazić, doświadczając niezapomnianych wrażeń, dzieląc piękne widoki, mnóstwo ciekawych spotkań, a to wszystko w przeróżnych warunkach jazdy ze względu na zmienną pogodę. Atrakcjami w trakcie wyprawy były m.in. Key West, Cape Canaveral i Daytona na Florydzie, potem niezapomniany, kręty odcinek drogi ze wschodniego Tenessee do Północnej Karoliny znany jako „Dragon’s Tail”, Blue Ridge Parkway – szosa prowadząca przez Północną Karolinę do Virginii, Park Narodowy Shenandoah w Virginii, społeczności Amiszów w Pennsylwanii oraz spektakularny widok Niagara Falls z pogranicza Kanady i stanu Nowy Jork.

Podczas pierwszego etapu tego ambitnego motocyklowego przedsięwzięcia, dziewczynom towarzyszyła hiszpańska podróżniczka, globtroterka i dziennikarka Alicia Sornosa oraz organizatorzy Emilio Quesada i Gustavo Cuervo. Według słów Gustavo wspaniale było odbyć tę część podróży z dziewczynami z zespołu ‘Adventur-eras’ i na własne oczy zobaczyć to, do czego są zdolne.

„Pierwszy etap tej podróży był naprawdę fajny i nie pojawiły się żadne problemy. To było niezwykłe zobaczyć cztery BMW R 1200 GS Adventure prowadzone pewnie przez te cztery dziewczyny. Motocykle zachowywały się nienagannie, nawet nie musieliśmy dolać ani jednej kropli oleju. Przyjemnie było widzieć jak ta grupa kobiet na swoich motocyklach jest w stanie dokonać tego samego (lub więcej) co  mężczyźni, a jednocześnie ujrzeć tę ekscytującą i pełną przygód podróż w bardziej intymnym świetle.”

Na następnym etapie zobaczymy nowy zespół i nowy cel – Chicago. Więcej informacji znajdziesz pod adresem www.americatourbmw.com na stronach dostępnych po hiszpańsku, portugalsku i angielsku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze