„Motocyklowa Natura” z Anią Jackowską ruszyła w Polskę!

Niedawno odbyła się pierwsza edycja projektu „Motocyklowa natura” organizowanego przez Lasy Państwowe i podróżniczkę motocyklową Annę Jackowską. „Motocyklowa Natura” to projekt przybliżającym lasy motocyklistom, a motocyklistów... leśnikom.

Pomysł nietypowy, bo te grupy pozornie nie mają ze sobą wiele wspólnego, a i kontrowersji wokół tej relacji nie brakuje. Celem „Motocyklowej Natury: jest stworzenie wśród motocyklistów społeczności przyjaznej lasom, zbudowanie postawy „pro-leśnej”, przedstawienie lasów jako miejsc otwartych, sprzyjających rekreacji outdoor, dobrze przygotowanych do przyjęcia aktywnych ludzi.  Dla leśników to szansa na poznanie różnorodności użytkowników jednośladów, otwarcie się na nich, nawiązanie dobrej relacji. Organizatorzy wierzą, że te dwa żywioły – natura motocyklistów i ta zielna mogą się ze sobą dogadać. A wzajemne poznanie przyniesie wiele korzyści.

Nowe BMW X2 M Mesh Edition - również w wersji hybryda plug in. Kiedy pojawi się na rynku?

Uczestnicy pierwszej edycji zostali wyłonieni w konkursie za pośrednictwem fan page’a „Kobieta na motocyklu”. Wystarczyło dokończyć zdanie „Las kojarzy mi się z…”. Pomyśleli, napisali i pojechali! W projekcie wzięło udział 11 motocyklistów, z różnych stron Polski. Pierwsza wyprawa została zorganizowana przy współpracy z Nadleśnictwem Kraśnik i Nadleśnictwem Janów Lubelski. Na czele „Motocyklowej Natury” stanęli Piotr Krasnowski – wiceprezes stowarzyszenia leśników-motocyklistów „Leśna Jazda” i Kacper Jarosz, którzy przeprowadzili motocyklistów malowniczymi drogami tej części Polski.

Motocykliści, odkrywając drogi i ciekawe miejsca lubelszczyzny, poznawali las, zasady jego funkcjonowania i  rozwoju, pracę ludzi z nim związanych. Oprócz wspólnej jazdy było wiele okazji do rozmów – wymiany poglądów, zadania pytań. Dzięki otwartości obu stron, motocykliści dowiedzieli się, że lasy poprzecinane są siecią dróg publicznych, z których można bezo graniczeń korzystać. Wśród dróg publicznych są również drogi szutrowe. Leśnicy bardzo chętnie udzielą informacji gdzie takie drogi się znajdują, które z nich polecają na motocyklową wycieczkę, aby czuć radość z jazdy motocyklem i obcowania z naturą.

„Motocyklowa Natura” spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem i pozytywnymi reakcjami w środowisku motocyklistów. Organizatorzy przewidują kolejne edycje.

Mini Vision Urbanaut - eksperyment projektantów, który przepowiada przyszłość marki?

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze