Motocyklistko, daj się zauważyć

Rozpoczynając sezon nie należy zapominać o własnym bezpieczeństwie w trasie. Jednym z akcesoriów obecnych w szafie każdej motocyklistki powinna być kamizelka odblaskowa.

Olympia Women’s Nova 2 Hi-Vis Safety Vest
fot. materiały producenta

Intensywny pomarańcz czy żółć to kolory, na które producenci tekstyliów kładą największy nacisk. Zapewniają one największą widoczność kierowcy, nawet z bardzo dużej odległości. Ponadto swoimi gabarytami i sposobem uszycia gwarantują bezproblemowe użytkowanie.

Icon Women’s Mil-Spec Corset Vest
fot. materiały producenta

Zdarza się, że kamizelki spełniają również wiele innych funkcji – takich, jak możliwość przechowywania przedmiotów (dzięki głęboko wszytym kieszeniom). Mogą być nawet jednym z wodoodpornych elementów całego stroju.

Harley-Davidson Women’s Hi-Vis Vest
fot. materiały producenta

Portal Motoress.com wyróżnił pięć najbardziej praktycznych, a zarazem kobiecych kamizelek, które dostępne są w zakresie cenowym od 45 do 99 dolarów amerykańskich.

 

Teknic Kicker Textile Vest
fot. materiały producenta

1. Olympia Women’s – Nova 2 Hi-Vis Safety Vest

2. Harley-Davidson Women’s Hi-Vis Vest

3. Icon Women’s Mil-Spec Corset Vest

4. Teknic Kicker Textile Vest (model uniwersalny)

5. REVIT! Athos Motorcycle Safety Vest (model uniwersalny)

 

REVIT! Athos Motorcycle Safety Vest
fot. materiały producenta

Warto wiedzieć, że kwestia widoczności motocyklistów na drogach nie pozostała obojętna rządowi Francji, który, wprowadzając nowe prawo, wywołał wiele dyskusji wśród miłośników jednośladów.

Nowa zasada, która ma wejść w życie w styczniu 2013 roku, obliguje posiadaczy motocykli o pojemności 125ccm i większych do zakładania 150 cm kwadratowych odblaskowego materiału.

Niedostosowanie się do tych restrykcji grozi karą – mandatem w wysokości 68 euro i utratą dwóch punktów karnych (z 12 możliwie dostępnych).

fot. fema-online.eu

Francuska federacja ochrony praw motocyklistów protestuje przeciw wprowadzeniu takiego obowiązku – jak widać na załączonym zdjęciu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze