Edyta Klim

Motocyklistki będą bić rekord!

29 lipca w Anglii nastąpi próba pobicia rekordu na największe spotkanie motocyklistek „The World’s Largest All Female Biker Meet”.

Już w niedzielę angielska miejscowość Whitchurch zamieni się w miejsce spotkań motocyklistek. Lynn’s Raven Café ma zamiar zgromadzić 1200 motocyklistek i tym samym pobić zeszłoroczny wynik w liczbie 1132.

Rejestracja uczestniczek będzie trwała w godzinach 9.00-14.00. Na miejscu będą zbierane datki dla poszkodowanych w wypadkach motocyklistów i ich rodzin oraz odbędzie się loteria. Organizatorki Nimi Patel i Sherrie Wolf chcą przede wszystkim zwrócić uwagę producentów, że kobiet na motocyklach jest bardzo dużo i zasługują one na jeszcze więcej uwagi z ich strony.

Kobiety to przeciętnie około 8,6% wszystkich posiadaczy uprawnień motocyklowych. Według statystyk MCIA (Motorcycle Industry Association), liczba kobiet, które wzięły udział w egzaminach kategorii motocyklowych wzrosła w ubiegłym roku o 33%, w porównaniu do lat 2013/14. Najliczniejszą grupę motocyklistek, według wieku, stanowią kobiety 51-letnie, a ich ilość wzrosła w ostatnich latach, aż o 50%.

Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/155784128391362/

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze