Motocyklistki będą bić rekord!

Motocyklistki będą bić rekord!
29 lipca w Anglii nastąpi próba pobicia rekordu na największe spotkanie motocyklistek „The World’s Largest All Female Biker Meet”.

Już w niedzielę angielska miejscowość Whitchurch zamieni się w miejsce spotkań motocyklistek. Lynn’s Raven Café ma zamiar zgromadzić 1200 motocyklistek i tym samym pobić zeszłoroczny wynik w liczbie 1132.

Rejestracja uczestniczek będzie trwała w godzinach 9.00-14.00. Na miejscu będą zbierane datki dla poszkodowanych w wypadkach motocyklistów i ich rodzin oraz odbędzie się loteria. Organizatorki Nimi Patel i Sherrie Wolf chcą przede wszystkim zwrócić uwagę producentów, że kobiet na motocyklach jest bardzo dużo i zasługują one na jeszcze więcej uwagi z ich strony.

Motocyklistki będą bić rekord!

Kobiety to przeciętnie około 8,6% wszystkich posiadaczy uprawnień motocyklowych. Według statystyk MCIA (Motorcycle Industry Association), liczba kobiet, które wzięły udział w egzaminach kategorii motocyklowych wzrosła w ubiegłym roku o 33%, w porównaniu do lat 2013/14. Najliczniejszą grupę motocyklistek, według wieku, stanowią kobiety 51-letnie, a ich ilość wzrosła w ostatnich latach, aż o 50%.

Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/155784128391362/

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.