Edyta Klim

Motocyklistki będą bić rekord!

29 lipca w Anglii nastąpi próba pobicia rekordu na największe spotkanie motocyklistek „The World’s Largest All Female Biker Meet”.

Już w niedzielę angielska miejscowość Whitchurch zamieni się w miejsce spotkań motocyklistek. Lynn’s Raven Café ma zamiar zgromadzić 1200 motocyklistek i tym samym pobić zeszłoroczny wynik w liczbie 1132.

Rejestracja uczestniczek będzie trwała w godzinach 9.00-14.00. Na miejscu będą zbierane datki dla poszkodowanych w wypadkach motocyklistów i ich rodzin oraz odbędzie się loteria. Organizatorki Nimi Patel i Sherrie Wolf chcą przede wszystkim zwrócić uwagę producentów, że kobiet na motocyklach jest bardzo dużo i zasługują one na jeszcze więcej uwagi z ich strony.

Kobiety to przeciętnie około 8,6% wszystkich posiadaczy uprawnień motocyklowych. Według statystyk MCIA (Motorcycle Industry Association), liczba kobiet, które wzięły udział w egzaminach kategorii motocyklowych wzrosła w ubiegłym roku o 33%, w porównaniu do lat 2013/14. Najliczniejszą grupę motocyklistek, według wieku, stanowią kobiety 51-letnie, a ich ilość wzrosła w ostatnich latach, aż o 50%.

Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/155784128391362/

Najnowsze

Tir jechał pod prąd drogą ekspresową

Bezmyślność, głupota i ryzykanctwo - na wiele sposobów można opisywać to, co zrobił ten kierowca tira.

Jadąc autostradą lub drogą szybkiego ruchu kierowcom zdarzają się pomyłki – przegapią zjazd, wjadą na niewłaściwy, a czasami też pomylą zjazd z wjazdem. Prawdziwy problem pojawia się wtedy, gdy wadząc swoją pomyłkę, brną oni dalej. Na przykład jadąc pod prąd.

Wiele wskazuje na to, że kierowca tira pogubił się na rozwidleniach zjazdu oraz wjazdu i dlatego nalazł się po złej stronie drogi ekspresowej. Niestety, zamiast zawrócić, widząc swój błąd, podjął decyzję, aby kontynuować jazdę pod prąd i dotrzeć do wcześniejszego zjazdu. Tak nieodpowiedzialne i bezmyślne zachowanie mogło zakończyć się poważnym wypadkiem, a nawet karambolem.

Najnowsze

Poważny wypadek na Nurburgringu – auto przekoziołkowało

Nurburgring nie bez powodu nazywany jest Zielonym Piekłem - niejeden dobry kierowca nie opanował tam samochodu. Tak też było w przypadku właścicielki tego Volkswagena Scirocco R.

Nordschleife ma długość ponad 20 km, przez co niezwykle trudno jest nauczyć się go nauczyć i przez cały czas zachowywać odpowiedni tor jazdy. Przekonała się o tym właścicielka Volkswagena Scirocco R, która zbyt szybko weszła w zakręt i złapała pobocze. Udało jej się opanować samochód i wrócić na asfalt, ale prędkość nadal była zbyt duża, co boleśnie obnażył kolejny łuk – auto wypadło z drogi, uderzyło w bariery, a później przekoziołkowało, aby zatrzymać się na dachu.

Wypadek wyglądał bardzo poważnie, ale kobiecie udało się opuścić Scirocco o własnych siłach. Auto nie mogło jednak samodzielnie zjechać z toru i musiała przyjechać po nie laweta z dźwigiem.

https://www.youtube.com/watch?v=w8PwKkSHJic

Najnowsze

Porsche Macan upodabnia się do pozostałych modeli marki

Porsche zaprezentowało w Szanghaju nowe wcielenie Macana. Model zadebiutował w 2014 r., a teraz został znacznie udoskonalony – zarówno pod względem stylistyki, komfortu czy łączności, jak i dynamiki jazdy.

Nowy Macan jest standardowo wyposażony w LED-owe reflektory główne. Układ oświetlenia z trójwymiarowymi modułami może być na życzenie wzbogacony o system Porsche Dynamic Light System Plus (PDLS) – adaptacyjnie sterujący wiązką światła. Przeprojektowany przedni pas Macana sprawia, że samochód wydaje się szerszy, a modernizacja tylnej części z trójwymiarowym pasem świetlnym LED i czteropunktowymi światłami hamowania, upodobniła go do Cayenne.

Nawiązania do „911” we wnętrzu nowego Macana podkreśla opcjonalna sportowa kierownica GT. W ramach dostępnego na życzenie pakietu Sport Chrono kierownica zostaje wzbogacona o przełącznik trybów jazdy i przycisk Sport Response. Listę opcji poszerzono też o podgrzewaną przednią szybę oraz jonizator powietrza, służący poprawie jego jakości w kabinie. Nowe kolory nadwozia, takie jak „Miami Blue”, „Mamba Green Metallic”, „Dolomite Silver Metallic” i „Crayon”, w połączeniu z nowymi pakietami wykończenia wnętrza sprawiają, że Macan oferuje teraz jeszcze większy zakres indywidualizacji.

Powyżej wznoszącej się konsoli środkowej znajduje się ekran dotykowy Full HD o przekątnej zwiększonej z 7 do 11 cali. Harmonijnie zintegrowano go z nowo zaprojektowanym panelem wskaźników. Podobnie jak w modelach Panamera i Cayenne, tak i tu interfejs użytkownika systemu informacyjno-rozrywkowego można spersonalizować za pomocą „kafelków”. Przeprojektowane zostały również otwory wentylacyjne, znajdujące się teraz poniżej środkowego ekranu.

Na nowo zestrojony układ jezdny zapewnia jeszcze większą neutralność prowadzenia przy zachowaniu stabilności i zwiększeniu komfortu. Nowe opony o poprawionych właściwościach jezdnych pozwalają uzyskać jeszcze lepszą przyczepność. Z kolei nowe, 20- i 21-calowe obręcze oferują dodatkowe możliwości indywidualizacji wyglądu zewnętrznego. Porsche Macan jest szczególnie popularny na rynku chińskim, gdzie debiutuje jego przeprojektowane wcielenie. Zmodernizowana wersja zaprezentowana w Szanghaju będzie oferowana wyłącznie w Państwie Środka. W późniejszych miesiącach tego roku podążą za nią inne odmiany oraz rynki.

Najnowsze

Lego Aston Martin DB5 – gadżet godny słynnego agenta 007!

Należący do Jamesa Bonda model Aston Martin DB5 z kultowego filmu „Goldfinger” z 1964 roku to najnowszy zestaw z serii LEGO Creator Expert, pełen gadżetów i akcesoriów prosto z warsztatu Q.

Ten kolekcjonerski model stanowi idealną zabawkę dla fanów Astona Martina, filmów o Jamesie Bondzie i klocków LEGO. To wierna replika znanego na całym świecie modelu Aston Martin z 1964 roku w skali 1:8, która w pełni odzwierciedla elegancję i ponadczasową finezję kultowego samochodu sportowego agenta 007.

Model ma wymiary: ponad 10 cm wysokości, 34 cm długości, 12 cm szerokości. Składa się z 1 290 elementów LEGO i jest odpowiedni dla dzieci od 16 roku życia. Aby samochód LEGO Creator Expert James Bond™ Aston Martin DB5 powstał, zostały wyprodukowane zupełnie nowe klocki LEGO: lakierowane bębnowo elementy (zakrzywiony łącznik, płytka 2×4 oraz belka o długości 1 modułu), a także płytka 1×2 z nadrukowaną kratownicą.

Zestaw LEGO Creator Expert James Bond Aston Martin DB5 (10262) będzie dostępny na rynku od 1 sierpnia w rekomendowanej cenie 699,99 PLN w sklepach stacjonarnych

Najnowsze