Motocyklistek jest coraz więcej!

Motocyklistek jest coraz więcej!
Według badania Motorcycle Industry Council, już 19 % właścicieli motocykli w USA to kobiety i z roku na rok motocyklistek wciąż przybywa.

Co piąty właściciel motocykla w USA to kobieta i jest to spory wzrost, ponieważ 10 lat temu jedna kobieta przypadała na 10 właścicieli motocykli. Dane te sugerują, że już niedługo kobiety będą stanowić ¼ społeczności motocyklowej w tym państwie. Zmienił się też przekrój wiekowy kobiet, które najczęściej motocykle wybierają. Wcześniej w rankingu dominowały motocyklistki w wieku dojrzałym, teraz więcej jest młodych kobiet, które prowadzą motocykle (26%).

Badanie przeprowadzone w 2018 roku wykazało także, że kobiety wydają średnio 574 USD rocznie na swoje motocykle, a w tym: opony, rutynowe naprawy, konserwację, części zamienne i akcesoria oraz sprzęt modyfikujący. Mężczyźni wydają mniej, bo 497 USD.

Odnotowano znaczny wzrost sprzedaży motocykli na rynku wtórnym bezpośrednio kobietom oraz wiele nowych inicjatyw w tworzeniu odzieży i akcesoriów dedykowanych dla motocyklistek.

Motocykle zyskały też większą popularność i uznanie w kulturze amerykańskiej w ostatnich dziesięcioleciach, co znalazło odzwierciedlenie w ankiecie. Okazało się, że 66 procent właścicieli motocykli twierdzi, że ich rodzina i przyjaciele mają pozytywne nastawienie do motocykli i skuterów.

Źródło: https://www.mic.org

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.